Advertisement

Sześć nowych wiatraków w gminie Moszczenica

Region Wtorek, 17 marca 202050
Sześć elektrowni wiatrowych wybudowanych zostanie w 2020 roku w gminie Moszczenica. W sumie będzie ich na terenie tej gminy już kilkanaście. - Taka inwestycja to nie problem, to ekologia – mówi wójt Marceli Piekarek.
Sześć nowych wiatraków w gminie Moszczenica

Na terenie gminy Moszczenica stoją już wiatraki. W zachodniej części jest ich 6 (wysokość 150 metrów). Kilka stoi też w Srocku, kilka w Rękoraju. Kolejne wybudowane zostaną we wschodniej części gminy – trzy pomiędzy Gazomią Starą a Gazomią Nową i 3 między Gazomią Nową i tzw. Gazomką. Będą wyższe, bo aż 180-metrowe. - Jest to pewne utrudnienie, bo wysokość wiatraka, czyli 180 metrów, mnożymy razy 10, a to oznacza, że w promieniu 1800 metrów nie mogą być budowane gospodarstwa domowe na podstawie warunków zabudowy. To jest problem dla mieszkańców, inwestycja wymusza więc na gminie opracowanie planu zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu. To oczywiście dodatkowe koszty – wyjaśnia wójt gminy Marceli Piekarek.

 

Inwestor od 2016 roku ma wydane pozwolenie na budowę. Budowa ma ruszyć w 2020 roku, bo wiatraki powinny zostać uruchomione w 2021.

 

- Nie słyszałem ze strony mieszkańców jakichkolwiek głosów protestów, wręcz przeciwnie, podczas ostatniego spotkania w OSP w Gazomi Starej sam rozpocząłem temat, wspomniałem, że mogą być utrudnienia, usłyszałem od druhów: wójcie, nie opowiadaj głupot, my jesteśmy z tego zadowoleni – dodaje wójt.

Lokalna społeczność – jak informują urzędnicy z UG w Moszczenicy – nie protestowała również na etapie wydawania pozwolenia na budowę.

POLECAMY


Zainteresował temat?

6

6


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (50)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Dddd ~Dddd (Gość)19.05.2020 22:31

Przecież ktoś pozwolił aby na jego polu stał wiatrak, miejcie pretensje do „prawdziwych gazomiakow”

00


mieszkaniec3 ~mieszkaniec3 (Gość)20.04.2020 14:59

Przede wszystkim to na zebraniu strażacki nie było rozmowy na temat wiatraków. Były liczne pytania i prośby co do obiecywanej wielokrotnie drogi. Na temat wiatraków- trzech sztuk wójt wspomniał, że On takie inwestycje planuje, ale mieszkańcy byli tym tak zaskoczeni, że żadna osoba się przez chwilę nic nie odzywała. Logiczne jest, że skoro w pobliży 1800m nie może się nikt budować to nie jest to korzystne dla mieszkańców już tu żyjących. I to jest nasz głos, mieszkańców Gazomii Starej. Jeżeli prace jeszcze nie są rozpoczęte to nie można ich prowadzić wbrew obowiązującym przepisom!

00


gość ~gość (Gość)06.04.2020 22:08

Witam. Ja nie wiem kto to wymyśla. Ja też kupiłam działkę z mężem na jesień złożyłam wniosek do gminy o pozwolenie na budowę i nikt nawet nie posunął o wiatrakach. Dopiero jak minął czas bym dostała decyzję z gminy to pani do mnie dzwoni że nie dostanę pozytywnej decyzji bo wiatraki mają być budowano itd. A ja się jej pytam jakie wiatraki.....koszmar

10


gość ~gość (Gość)09.04.2020 00:41

Skopiowane ze strony Urzędu Gminy w Moszczenicy:
,,Pytanie zadane przez: Mieszkańcy Gazomi
Treść:
Kiedy odbyły się konsultacje społeczne dotyczące budowy wiatraków w Gazomi Starej???
Odpowiedź:
2020-04-01 14:42:31
Szanowni Państwo, W odpowiedzi na pytanie dotyczące konsultacji społecznych w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach przedsięwzięcia polegającego na budowie elektrowni wiatrowych w miejscowościach Gazomia Stara i Gazomia Nowa informuję, że o wszczęciu procedury udziału społeczeństwa w postepowaniu oraz o możliwości składania uwag i wniosków powiadomiono obwieszczeniem z dnia 9.10.2012 r.
Obwieszczenie zostało podane do publicznej wiadomości poprzez:
- umieszczenie na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy w Moszczenicy w dniach 10-29.10.2012 r.
- umieszczenie na tablicy ogłoszeń w sołectwie Gazomia Stara w dniach 11-25.10.2012 r.
- umieszczenie na tablicy ogłoszeń w sołectwie Gazomia Nowa w dniach 17-31.10.2012 r. - umieszczenie na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Gminy w Moszczenicy w dniach 11-25.10.2012 r.
W terminie 21 dni od dnia ostatniego doręczenia (tj. 31.10.2012 r.) nie wpłynęły do urzędu żadne uwagi czy wnioski dotyczące przedmiotowego postepowania.
Pozdrawiam Marceli Piekarek Wójt Gminy”
Powieszenie obwieszczenia wójt nazywa konsultacjami społecznymi.
Na wsich są sołtysi, radni i mieszkają ludzie – to z nimi się rozmawia. ROZMAWIA P. WÓJCIE.
To wójt jest na usługach ludzi, bo my panu płacimy, aby rządził pan uczciwie, słuchał, radził i podpowiadał, stawał za mieszkańcami a nie przeciwko nam. Panu pomyliły się role.
Pan zachowuje się jak PAN I WŁADCA, podobie jak RADNI, którzy powinni reprezentować i przedstawiać naszą wolę, bo po to zostaliście wybrani.
Który RADNY zorganizował zebranie ze swoimi wyborcami i zapytał ich o zdanie. Panowie radni z FAMILIAKÓW, UL. SPACEROWEJ, FABRYCZNEJ, NOWY ŚWIAT co kosultowaliście z mieszkańcami? RADNI Z WOLA MOSZCZENICKA kiedy pytaliście o jakiekolwiek zdanie wyborców z tamtego okręgu? A pozostali RADNI z Moszczenicy, Gazomi, Kosowa itp. wyrazili kiedyś wolę ludzi?
Kto wie co wisiało i czy wisiało coś 8 lat temu. Kartka wśród wielu kartek.
Drodzy Mieszkańcy!
W tej gminie należy być codziennie w urzędzie bo nie wiadomo co kto i kiedy powiesi. A co teraz wisi? Pamiętajmy datę od kiedy jest gmina zamknięta.

30


gość ~gość (Gość)08.04.2020 21:44

odnosnie inatalacji 5g tez byly informacje czy konsultacje? masowo montuja na tych nowych latarniach ulicznych anteny internetu 5g .Niektore kraje juz sie z tego wycofuja po wzroscie nowotworow,chorob serca i innych a W Moszczenicy innowacje

00


gość.1 ~gość.1 (Gość)26.03.2020 20:51

Drodzy mieszkańcy Gazomi Starej, Gazomi Nowej, Gazomki i Białkowic łączmy się w siłę i ratujmy sytuację dopóki nie jest jeszcze za późno - oczywiście blokując budowę wiatraków!!!
A wójtowi naszej gminy jeśli nie stanie za nami ( zawsze powtarzał że najważniejsze dla niego jest dobro mieszkańców swojej gminy) odwdzięczymy się przy najbliższych wyborach!!!

31


Baba ~Baba (Gość)08.04.2020 00:16

W tej gminie nikt niczego z mieszkańcami nie konsultuje. Miały być konsultacje społeczne odnośnie zagospodarowania budynku po gimnazjum na szkołę (dawna podstawówka przy Piotrkowskiej) - nie było. Chociaż prawie wszyscy mieszkańcy (oprócz radnych i władz gminnych) byli za stworzeniem szkoły, bo ta przy Dworcowej jest za ciasna WŁADZA WYBRANA DEMOKRATYCZNIE zdecydowała, że szkoła będzie jedna. Niech się dzieci gniotą. Nikt w tej sprawie nie pomógł.
Ani ALARM w TV, ani wojewoda bo WŁADZA zdecydowała inaczej niż uważają mieszkańcy.
A MOŻE... jest tak. WŁADZA WIEDZIAŁA O WIATRAKACH, że nie będzie można budować domów, znaczy ludzi nie przybędzie, dzieci też, więc po co jeszcze jedna szkoła. WŁADZA powiedziała, że:,, usłyszałem od druhów: wójcie, nie opowiadaj głupot, my jesteśmy z tego zadowoleni". Wcześniej ta sama WŁADZA powiedziała,że rodzice nie chcieli szkoły na Piotrkowskiej. TAKĄ MAMY WSPANIAŁĄ WŁADZĘ tylko mieszkańcy czyli my JESTEŚMY beeee. Nie chcemy szkoły żeby dzieciom było lepiej, chcemy wiatraków, żeby nie można niczego dalej budować itd.
Wójt jest piękny i gładki, gmina piękna, władza demokratycznie wybrana- tyle możemy dowiedzieć się na zebraniach- jeśli są.

30


gość ~gość (Gość)07.04.2020 23:12

Może Wójt wypowie się jeszcze na temat dużego składowiska eternitu w Kosowie, które jest na etapie uzyskiwania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Informacji można zasięgnąć w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Łodzi i pracowników Gminy Moszczenica, którzy prowadzą postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.

30


gość ~gość (Gość)07.04.2020 23:00

Może Wójt wypowie się jeszcze na temat dużego składowiska odpadów eternitu planowanego w Kosowie? Sprawa jest na etapie uzyskiwania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, można zasięgnąć informacji w Łódzkiej Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska i u pracowników Gminy Moszczenica.

30


gośc ~gośc (Gość)05.04.2020 21:44

Udostepniac jak najwiekszej ilosci ludzi ,bo z gmniny wszyscy dowiaduja sie po fakcie.Nie ma zadnych konsultacji spolecznych.Protest ,kontrole zewnetrzne ,nie moze byc ze garstka ludzi z gminy bogaci sie kosztem krzywdy setek mieszkanców.Zmienia plan zagospodarowania przestrzennego ,nie postawisz sobie domu w Gazomi,Woli Moszczenickiej czy Białkowicach , bo wojt ma na sprzedaz dzialki kolo lisiarni

30


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat