Advertisement

Święto policjantów [ZDJĘCIA]

ePiotrkow Wtorek, 12 lipca 202214
W Piotrkowie we wtorek odbyły się międzypowiatowe obchody Święta Policji. W uroczystości, która zorganizowana została na terenie Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej, wzięli udział funkcjonariusze z powiatu piotrkowskiego oraz ościennych powiatów.

Ładuję galerię...

Na uroczystości pojawili się m.in. posłowie, samorządowcy oraz przedstawiciele innych służb mundurowych. Był także nadinspektor Sławomir Litwin, Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi. 

Ostatnie takie Święto Policji obchodziliśmy w 2019 roku, w setną rocznicę powstania policji państwowej. Dziś świętujemy 103.rocznicę, ale te trzy lata to nie tylko pandemia. Naszą służbę determinowały wydarzenia związane z kryzysem na granicy białoruskiej, a następnie z agresją Rosji na Ukrainę i ogromnym exodusem ludności ukraińskiej. Te zadania były nowe i trudne do realizacji, ale polska policja zdała je celująco - mówił insp. Krzysztof Dąbrowski, Komendant Miejski Policji w Piotrkowie, nawiązując w swoim przemówieniu także do wybitnych postaci polskiej policji, które związane były z naszym regionem. 

W trakcie uroczystości wręczono wyróżnienia oraz awanse zawodowe kilkudziesięciu funkcjonariuszom. Słowa uznania za codzienną pracę przekazał nadinsp. Sławomir Litwin, Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi. 

To świetny moment, aby podziękować Wam za codzienny trud. Nie dbając o przeciwności, zakładacie niebieski mundur i niesiecie dla drugiego człowieka to co najcenniejsze: walkę o życie i zdrowie. Zapewniacie tą podstawową potrzebę, jaką jest bezpieczeństwo. Chylę przed Wami czoła i dziękuję - mówił nadinsp. Sławomir Litwin, równocześnie przypominając o inwestycjach w infrastrukturę policyjną w najbliższym regionie. 

Podczas uroczystego apelu Komendant Miejski Policji w Piotrkowie odebrał kluczki do nowego nieoznakowanego radiowozu, który będzie służył piotrkowskim funkcjonariuszom. 

W imieniu wszystkich samorządowców za pracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców podziękował prezydent Krzysztof Chojniak.

Gratuluję przyznanych awansów i wyróżnień. Są one potwierdzeniem waszej codziennej służby na rzecz mieszkańców. W obliczu napięcia za naszą wschodnią granicą, mamy potrzebę poczucia bezpieczeństwa w miejscach zamieszkania. Biorąc pod uwagę dotychczasową współpracę jestem pewien, że możemy czuć się bezpieczni. Podstawą takiego bezpieczeństwa jest zaufanie, a ono jest, zarówno ze strony samorządowców, jak i mieszkańców - mówił prezydent Chojniak. 

Uroczystość zakończyła defilada pocztów sztandarowych. 


Zainteresował temat?

3

4


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (14)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Miastowy2 ~Miastowy2 (Gość)12.07.2022 22:30

Zaufanie do policji na poziomie mniej niż zero

164


go?ć_teresa ~go?ć_teresa (Gość)14.07.2022 04:03

Nie masz ambicji idź do policji.

30


Życzliwy ~Życzliwy (Gość)13.07.2022 11:18

Policja a raczej pislicja, pokazuje każdego 10 dnia miesiąca, komu służy. I nie jest to służba dla społeczeństwa tylko dla polityków jednej partii. Zaprzepaścili w ostatnich latach z trudem budowane zaufanie społeczne.

112


!!! ~!!! (Gość)13.07.2022 10:49

Powinno być napisane - święto pisowskiej firmy ochroniarskiej...

73


ku chwale ~ku chwale (Gość)13.07.2022 09:14

"A jeśli droga otwarta, komu do nieba. Tym, co służą Ojczyźnie"- nie partii.

40


Fifif ~Fifif (Gość)12.07.2022 14:59

Życzę Panom i Paniom oraz całej Policji służenia Polsce, Polakom oraz sprawiedliwości. Nie politycznym interesom, nie mafiom tylko sprawiedliwości. Ludzie chcą ufać Policji, pracujcie z dumą dla tego Orła Białego i składając przysięgę respektujcie ją.

221


Francesco Camonte ~Francesco Camonte (Gość)13.07.2022 00:20

Widocznie pan Lorek pozazdrościł pewnemu już dyplomowanemu lanserowi, którego wszyscy znają i chce go doścignąć lub nawet prześcignąć. Sądząc po tym przedbiegu jest na dobrej drodze i długo czasu mu to nie zajmie.

50


Mm ~Mm (Gość)12.07.2022 21:11

Ciężko ufać policji w dzisiejszych czasach. Liczy się tylko ochrona polityków.

162


Zagadkowo ~Zagadkowo (Gość)12.07.2022 15:57

A Pan Lorek wczoraj dumnie wyruszył na piesza pielgrzymkę do Częstochowy a dziś już na świecie policji...

131


cynik ~cynik (Gość)12.07.2022 17:05

No i narobili zamieszania w całym mieście a dzisiaj dzień targowy. W Piotrkowie było dziś bardzo niebiesko. Czego pewnie brakowało w "ościennych powiatach".

64


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat