Święto policjantów [ZDJĘCIA]

Wtorek, 12 lipca 202214
W Piotrkowie we wtorek odbyły się międzypowiatowe obchody Święta Policji. W uroczystości, która zorganizowana została na terenie Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej, wzięli udział funkcjonariusze z powiatu piotrkowskiego oraz ościennych powiatów.

Ładuję galerię...

Na uroczystości pojawili się m.in. posłowie, samorządowcy oraz przedstawiciele innych służb mundurowych. Był także nadinspektor Sławomir Litwin, Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi. 

Ostatnie takie Święto Policji obchodziliśmy w 2019 roku, w setną rocznicę powstania policji państwowej. Dziś świętujemy 103.rocznicę, ale te trzy lata to nie tylko pandemia. Naszą służbę determinowały wydarzenia związane z kryzysem na granicy białoruskiej, a następnie z agresją Rosji na Ukrainę i ogromnym exodusem ludności ukraińskiej. Te zadania były nowe i trudne do realizacji, ale polska policja zdała je celująco - mówił insp. Krzysztof Dąbrowski, Komendant Miejski Policji w Piotrkowie, nawiązując w swoim przemówieniu także do wybitnych postaci polskiej policji, które związane były z naszym regionem. 

W trakcie uroczystości wręczono wyróżnienia oraz awanse zawodowe kilkudziesięciu funkcjonariuszom. Słowa uznania za codzienną pracę przekazał nadinsp. Sławomir Litwin, Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi. 

To świetny moment, aby podziękować Wam za codzienny trud. Nie dbając o przeciwności, zakładacie niebieski mundur i niesiecie dla drugiego człowieka to co najcenniejsze: walkę o życie i zdrowie. Zapewniacie tą podstawową potrzebę, jaką jest bezpieczeństwo. Chylę przed Wami czoła i dziękuję - mówił nadinsp. Sławomir Litwin, równocześnie przypominając o inwestycjach w infrastrukturę policyjną w najbliższym regionie. 

Podczas uroczystego apelu Komendant Miejski Policji w Piotrkowie odebrał kluczki do nowego nieoznakowanego radiowozu, który będzie służył piotrkowskim funkcjonariuszom. 

W imieniu wszystkich samorządowców za pracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców podziękował prezydent Krzysztof Chojniak.

Gratuluję przyznanych awansów i wyróżnień. Są one potwierdzeniem waszej codziennej służby na rzecz mieszkańców. W obliczu napięcia za naszą wschodnią granicą, mamy potrzebę poczucia bezpieczeństwa w miejscach zamieszkania. Biorąc pod uwagę dotychczasową współpracę jestem pewien, że możemy czuć się bezpieczni. Podstawą takiego bezpieczeństwa jest zaufanie, a ono jest, zarówno ze strony samorządowców, jak i mieszkańców - mówił prezydent Chojniak. 

Uroczystość zakończyła defilada pocztów sztandarowych. 

POLECAMY


Zainteresował temat?

3

4


Komentarze (14)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Miastowy2 ~Miastowy2 (Gość)12.07.2022 22:30

Zaufanie do policji na poziomie mniej niż zero

164


go?ć_teresa ~go?ć_teresa (Gość)14.07.2022 04:03

Nie masz ambicji idź do policji.

30


Życzliwy ~Życzliwy (Gość)13.07.2022 11:18

Policja a raczej pislicja, pokazuje każdego 10 dnia miesiąca, komu służy. I nie jest to służba dla społeczeństwa tylko dla polityków jednej partii. Zaprzepaścili w ostatnich latach z trudem budowane zaufanie społeczne.

112


!!! ~!!! (Gość)13.07.2022 10:49

Powinno być napisane - święto pisowskiej firmy ochroniarskiej...

73


ku chwale ~ku chwale (Gość)13.07.2022 09:14

"A jeśli droga otwarta, komu do nieba. Tym, co służą Ojczyźnie"- nie partii.

40


Fifif ~Fifif (Gość)12.07.2022 14:59

Życzę Panom i Paniom oraz całej Policji służenia Polsce, Polakom oraz sprawiedliwości. Nie politycznym interesom, nie mafiom tylko sprawiedliwości. Ludzie chcą ufać Policji, pracujcie z dumą dla tego Orła Białego i składając przysięgę respektujcie ją.

221


Francesco Camonte ~Francesco Camonte (Gość)13.07.2022 00:20

Widocznie pan Lorek pozazdrościł pewnemu już dyplomowanemu lanserowi, którego wszyscy znają i chce go doścignąć lub nawet prześcignąć. Sądząc po tym przedbiegu jest na dobrej drodze i długo czasu mu to nie zajmie.

50


Mm ~Mm (Gość)12.07.2022 21:11

Ciężko ufać policji w dzisiejszych czasach. Liczy się tylko ochrona polityków.

162


Zagadkowo ~Zagadkowo (Gość)12.07.2022 15:57

A Pan Lorek wczoraj dumnie wyruszył na piesza pielgrzymkę do Częstochowy a dziś już na świecie policji...

131


cynik ~cynik (Gość)12.07.2022 17:05

No i narobili zamieszania w całym mieście a dzisiaj dzień targowy. W Piotrkowie było dziś bardzo niebiesko. Czego pewnie brakowało w "ościennych powiatach".

64


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat