artykuł sponsorowany

Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca już wkrótce!

Piątek, 14 października 2022
Po raz kolejny Punkt Europe Direct w Piotrkowie Trybunalskim, działający przy Stowarzyszeniu Eurocentrum organizuje wydarzenie z okazji Dnia Przywracania Czynności Serca.
Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca już wkrótce!

Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca obchodzony jest co roku 16 października. Kampania ta podjęta została przez Europejską Radę Resuscytacji i jest odpowiedzią na Deklarację Parlamentu Europejskiego z 2012 roku. Od tej pory co roku podejmowane są akcje edukacyjne i informacyjne o nagłym zatrzymaniu akcji serca i o udzielaniu pierwszej pomocy. Celem kampanii jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w stosunku do osoby, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia.

 

Tegoroczna piotrkowska edycja tego wydarzenia odbędzie się 20 października. Uczniowie piotrkowskich szkół będą się uczyć udzielania pierwszej pomocy i prowadzenia resuscytacji krążeniowo oddechowej. Nie zabraknie także konkursu z wiedzy o pierwszej pomocy, a także pogadanek o zdrowym stylu życia pozwalającym zadbać o swoje serce.

 

Wydarzenie odbędzie się w siedzibie Szkoły Podstawowej nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim która jest współorganizatorem. Europe Direct zaprasza również w dniach 16 - 20 października do oglądania filmu instruktażowego o pierwszej pomocy i resuscytacji oraz do quizu z pierwszej pomocy dostępnych na stronie www.piotrkow.info.pl oraz na FB https://www.facebook.com/EDPiotrkow

 

Partnerami akcji są Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 5 oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim.

 

 

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca jest współfinansowany ze środków Komisji Europejskiej oraz Miasta Piotrkowa Trybunalskiego w ramach działalności Europe Direct.

 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

0


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat