Advertisement

Sprawca uciekł, ale potem sam się zgłosił na policję

Bełchatów Piątek, 16 czerwca 20236
Do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami grozi sprawcy wypadku drogowego pod Bełchatowem, w którym rannych zostały 2 osoby. Mężczyzna zbiegł z miejsca zdarzenia. Następnego dnia jednak zgłosił się na policję.
Fot. KPP Bełchatów Fot. KPP Bełchatów

Do wypadku doszło w miejscowości Podwody Kolonia w gminie Bełchatów. Na drodze wojewódzkiej 484 czołowo zderzyły się dwie osobówki. Funkcjonariusze pracujący na miejscu zdarzenia ustalili, że kierowca volvo, który jechał od strony Bełchatowa w kierunku Zelowa, podjął manewr wyprzedzania kilku pojazdów. Będąc na przeciwnym pasie ruchu, doprowadził do czołowego zderzenia z prawidłowo jadącym volkswagenem, w którym podróżowały dwie osoby.

Bezpośrednio po zdarzeniu, kiedy pokrzywdzony wzywał na miejsce patrol policji, sprawca wypadku porzucił swój pojazd i uciekł. Kierowca volkswagena i jego pasażer z obrażeniami trafili do szpitala. Policjanci na miejscu wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz pojazdów, ustalili i przesłuchali świadków. W aucie sprawcy funkcjonariusze znaleźli dilerkę z zakazanymi środkami - opowiada nadkom. Iwona Kaszewska z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie. 

W trakcie przesłuchań świadkowie zdarzenia opisali wygląd podejrzewanego oraz kierunek jego ucieczki. Mundurowi szybko ustalili dane kierowcy samochodu. Uciekinierem okazał się 31-letni mieszkaniec gminy Zelów, który kierował pojazdem pomimo braku uprawnień. Stracił je wcześniej za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu.

Następnego dnia sprawca wypadku sam zgłosił się na policję. Mężczyzna został zatrzymany. Policjanci przeszukali również jego mieszkanie. Znaleźli tam blisko 10 gramów marihuany. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego podejrzany usłyszał zarzuty dotyczące spowodowania wypadku, kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu lub środków odurzających oraz posiadania narkotyków. Mężczyzna tłumaczył, że uciekł z miejsca zdarzenia, gdyż bał się konsekwencji - dodaje nadkom. Iwona Kaszewska.

O dalszym losie sprawcy zdecyduje sąd. 

POLECAMY


Zainteresował temat?

3

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgrywus ~Zgrywus (Gość)16.06.2023 12:29

Uwalić na kasę, komornik i przymusowe prace społeczne
To jest kara nie więzienie i utrzymywanie drania

201


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)16.06.2023 18:38

Drugi raz to samo bezwzględny dożywotni zakaz prowadzenia czegokolwiek nawet hulajnogi

61


Seba ~Seba (Gość)16.06.2023 16:47

Ja już bym się nie zgłaszał.

11


kramik ~kramik (Gość)16.06.2023 13:27

Ludzka tragedia jeżdźąca

61


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat