Advertisement

Spotkanie wielkanocne Kół Gospodyń Wiejskich

MoPawRegion Piątek, 31 marca 20237
W czwartek, 30 marca odbyło się przedświąteczne spotkanie zorganizowane przez Gminny Związek Kół Gospodyń Wiejskich w Moszczenicy. W sali bankietowej "Finezja" spotkały się reprezentacje KGW, działających na terenie tej gminy.

Ładuję galerię...

Uroczystość była okazją do prezentacji ozdób wielkanocnych.

 

Cieszę się, że jako KGW kultywujemy nasze najpiękniejsze polskie tradycje. Wśród nas są dziś prawdziwe artystki, których prace możecie dziś podziwiać - zachęcała Halina Derach, przewodnicząca GZ KGW.

Jedną z nich jest Henryka Macherowska z KGW Baby, która ozdobiła wydmuszki wycinankami z ludowymi wzorami, m.in. wizerunkami kogutów.

To wszystko robota ręczna - nie kryje dumy ze swoich prac pani Henryka. - Do dekoracji wykorzystałam kolorowe serwetki i mamy oto taki efekt.

 

Konkurs odbył się pod patronatem Starosty Piotrkowskiego. Nagrody fundowało stowarzyszenie LGD"Buduj razem" oraz powiat piotrkowski.

 

Przy stołach zasiadło ponad 100 gospodyń oraz zaproszeni goście. Wśród nich m.in. poseł Grzegorz Lorek, starosta piotrkowski Piotr Wojtysiak wójt gminy Marceli Piekarek, przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Związku Młodzieży Wiejskiej Bartłomiej Masiarek, dyrektor GOKiS Włodzimierz Kaźmierczak, radny Rady Gminy Waldemar Banaszczyk oraz Marcin Strumiłło, kierownik  Wydziału Rozwoju, Projektów i Funduszy Zewnętrznych w Starostwie  Powiatowym w Piotrkowie.

 

Jesteście tą piękniejsza połową i bez was - życie mężczyzn nie miało by sensu. Życzę Wam drogie Panie zdrowia, miłości i błogosławieństwa Bożego - życzył poseł Grzegorz Lorek.

 

Każda z pań otrzymała również upominki, które wręczali razem z posłem - wójt Marceli Piekarek i dyrektor GOKiS Włodzimierz Kaźmierczak.


Zainteresował temat?

3

2


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ksiądz Adam ~Ksiądz Adam (Gość)01.04.2023 19:59

No ja cię kręcę.. !!! Nie znają umiaru.. ileż można jeść,paść się z publicznych co chwila ta cała "elyta" ma a to dzień gospodyni, dzień sołtysa ,poświęcenie wozu strażackiego, najpopularniejszy sportowiec co jeszcze wymyśla??? Ile jeszcze będą jeść i bawić się?????!!!!!

21


Wełna ~Wełna (Gość)01.04.2023 12:00

SUPER kobieta na głównym zdjęciu bardzo podoba mi się gdzie mieszka to przyjadę zapoznać się jest super ok

20


.... ~.... (Gość)01.04.2023 08:03

I jak zwykle lokalni notable na imprezce na krzywy ryj.Tak trzeba zyc.

51


jeremiasz ~jeremiasz (Gość)31.03.2023 21:42

Ta Pani po prawej ładnie wygląda. Fajna gospodyni!

20


edek_wons ~edek_wons (Gość)31.03.2023 14:03

Takie koło jak na głównym po prawej to rozumiem.

50


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat