artykuł sponsorowany

Skuteczne oczyszczanie i demakijaż twarzy w czterech krokach

Wtorek, 11 maja 2021
Oczyszczanie twarzy jest podstawowym, a jednocześnie bardzo istotnym zabiegiem kosmetycznym. Traktowanie go po macoszemu poprzez pominięcie lub niedokładne przeprowadzenie utrudnia osiągnięcie zadbanej, pozbawionej niedoskonałości cery. Maskowanie kłopotów skórnych makijażem czasami zadziała co prawda doraźnie, jednak nie usunie przyczyny, często - w perspektywie długoterminowej - pogarszając symptomy. Dowiedz się zatem, jakie są najważniejsze etapy oczyszczania cery i jakich kosmetyków użyć, wykonując demakijaż twarzy.
Skuteczne oczyszczanie i demakijaż twarzy w czterech krokach

 

Ważne, by oczyszczać skórę nie tylko wieczorem, ale również rano. Mimo że nie chodzisz spać w makijażu, w nocy gruczoły produkują sebum, a twarz ma bezpośredni kontakt z pościelą, w której znajdują się roztocza, mikroorganizmy i kurz. Zanim zaczniesz nakładać krem i podkład, pozbądź się tych zanieczyszczeń.

 

 

Cztery etapy oczyszczania skóry

 

Prawidłowo przeprowadzone oczyszczanie skóry składa się z czterech etapów. Są to:

  • demakijaż twarzy - polegający na pozbyciu się pozostałości kosmetyków kolorowych; wykorzystuje się tu mleczko oczyszczające lub płyn micelarny,
  • mycie skóry twarzy - z użyciem żelu, pianki lub olejku; stosować należy kosmetyki przeznaczone do potrzeb skóry, dlatego też innych preparatów wymaga cera sucha, innych tłusta,
  • peeling twarzy - najczęściej przeprowadzany 1-2 razy w tygodniu; do tego celu wykorzystuje się peelingi grubo- i drobnoziarniste oraz preparaty enzymatyczne,
  • tonizacja - nakładany za pomocą wacika tonik przywraca skórze równowagę.

Sporadycznie pielęgnację uzupełniać można także maskami oczyszczającymi. W zależności od rodzaju preparatu i potrzeb skóry stosuje się je 1-2 razy w tygodniu. Po zakończeniu oczyszczania na twarz nakłada się krem.

 

Jak dopasować kosmetyki do cery?

 

Wybierać można spośród wielu rozmaitych preparatów oczyszczających. Ich wybór powinien być podyktowany nie tylko popularnością i preferencjami, ale także potrzebami skóry. W przypadku cery wrażliwej, alergicznej lub ze skłonnością do pękających naczynek przydadzą się płyny micelarne, żele i pianki ze składnikami łagodzącymi. Wygodnym rozwiązaniem są także śmietanki do mycia. Na przetłuszczanie i problemy trądzikowe zadziałają żele głęboko oczyszczające. Nie powinny one jednak przesuszać i naruszać bariery hydrolipidowej, gdyż tylko nasili to problem. W przypadku skóry suchej warto wykorzystać łagodne mleczka i kremy do oczyszczania oraz delikatne żele ze składnikami nawilżającymi.

 

Kosmetyki do zadań specjalnych

 

Od czasu do czasu warto sięgnąć również po kosmetyki do zadań specjalnych. Może okazać się, że nawet staranne i regularne mycie twarzy nie zniweluje wszystkich problemów: przy skórze mieszanej i tłustej nie doprowadzi do dogłębnego oczyszczania, nie nawilży cery przesuszonej i nie dostarczy odpowiedniej dawki składników odżywczych. Warto wykorzystać wówczas:

  • maseczki oczyszczające - pochłaniające sebum i zanieczyszczenia, odblokowujące pory i usuwające zanieczyszczenia,
  • maseczki nawilżające,
  • preparaty z kwasami AHA / BHA - na przykład kremy złuszczające lub toniki z kwasami, usuwające martwe komórki naskórka i ułatwiające utrzymanie równowagi,
  • żele myjące 2 w 1 z drobinkami peelingującymi,
  • plastry oczyszczające, usuwające wągry.

Tego rodzaju pielęgnację stosuje się sporadycznie - codzienne używanie intensywnie działających żeli lub maseczek mogłoby podrażnić naskórek. Stosowanie co tydzień lub co dwa tygodnie pozwoli uzyskać satysfakcjonujące rezultaty.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat