Reklama

Seryjna złodziejka zatrzymana przez policję

ePiotrkowTomaszów Wtorek, 11 stycznia 2022101154
Do kradzieży z włamaniem doszło na jednym z osiedli domów jednorodzinnych w Tomaszowie Mazowieckim. Właściciel działającego tam sklepu otrzymał powiadomienie z systemu alarmowania, że ktoś włamał się do wnętrza jego budynku. Pospiesznie przyjechał na miejsce, by zweryfikować zgłoszenie. Jednocześnie poinformował o tym policję.
fot. archiwum ePiotrkow.pl

Dyżurny tomaszowskiej komendy skierował we wskazane miejsce policyjny patrol. Funkcjonariusze ustalili przebieg tego zdarzenia.

 

Właściciel wszedł do sklepu i zobaczył uciekającego włamywacza. Pokrzywdzony ruszył za nim i zatrzymał go na terenie przyległym do sklepu. W tym momencie na miejsce dotarli policjanci. Okazało się, że sprawcą włamania była kobieta, która w trakcie ucieczki porzuciła w sklepie torbę z łupem. Były to papierosy i alkohol o wartości ponad tysiąca złotych. Dodatkowo przy kobiecie policjanci znaleźli jeszcze skradzioną biżuterię o wartości ponad 3.600 zł i 2.300 złotych skradzione ze sklepowej kasy. Kobieta początkowo podawała mundurowym fałszywe dane osobowe i nieprawdziwy adres zamieszkania. Ci jednak szybko ustalili właściwe personalia sprawczyni. Wtedy wyszło na jaw, że 36-latka miała już wcześniejsze konflikty z prawem i włamania dopuściła się w warunkach recydywy - relacjonuje st.asp. Grzegorz Stasiak, oficer prasowy KPP w Tomaszowie Mazowieckim.

 

Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że kobieta dostała się do sklepu przez okno, które wcześniej wyważyła. Uruchomiła jednak system antywłamaniowy, który powiadomił właściciela. Skradziony towar wrócił już w jego ręce.

 

Za wprowadzanie w błąd interweniujących policjantów co do swojej tożsamości, kobieta została ukarana mandatem. Za kradzież z włamaniem w warunkach recydywy grozi jej natomiast kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec niej trzymiesięczny areszt.

 


Zainteresował temat?

4

0


Reklama

r e k l a m a

Reklama

Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ja ~ja (Gość)12.01.2022 15:56

A co z kradzieżą 70 milionów na "kopertowe" wybory?

20


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)11.01.2022 23:37

Pokazać jej gębę- może być z czarnym paskiem na oczach, ale na pewno trochę jej podniesie ciśnienie...

10


Nie pozdrawiam ~Nie pozdrawiam (Gość)12.01.2022 03:53

Myślałem, że tak się tłumaczyła a tu tak sobie napisali w tytule..

10


Reklama
Reklama Reklama

r e k l a m a

Reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat