S12 z Piotrkowa do Sulejowa już w 2023?

Region Piątek, 06 października 2023125
Do końca kolejnej kadencji parlamentu, czyli do 2023 ma zostać oddany do użytku pierwszy odcinek S12 od Piotrkowa do Sulejowa. Taką informację przekazali dziennikarzom podczas czwartkowej konferencji prasowej posłowie PiS.
Jeżeli nie wiadomo, o który czwartek chodzi, to wyjaśniamy, że wspomniane wydarzenie miało miejsce w czwartek, 27 czerwca 2019 roku.
S12 z Piotrkowa do Sulejowa już w 2023?

 

W 2019 roku podobnie jak dzisiaj, kandydaci do Sejmu i Senatu ostro zabiegali o poparcie wyborców. Rządzące od czterech lat Prawo i Sprawiedliwość, jak to w kampanii wyborczej bywa, obiecywało wiele.
Dzisiaj, po czterech latach, mamy następną kampanię i nowe obietnice. Odcinka S12 od Piotrkowa do Sulejowa ciągle nie ma i wygląda, że długo nie będzie.
Do tej wstydliwej sprawy (budowy S12), posłowie Prawa i Sprawiedliwości wracać nie chcą i chyba wiadomo dlaczego.
Czy świadomie nas wtedy wprowadzali w błąd, czy też z innych ważnych powodów nie udało im się spełnić obietnic? - Tego nie wiemy. Ważne, że dalej odcinek pomiędzy Piotrkowem a Sulejowem jest w pewnych godzinach zakorkowany i na horyzoncie nie widać żadnych powodów, dla których w najbliższych latach coś mogłoby się zmienić.
We wspomnianej konferencji prasowej w kampanii wyborczej w 2019 roku wzięli udział posłowie: Antoni Macierewicz, Anna Milczanowska i Robert Telus.

 

O czym pisaliśmy TUTAJ.

 

 

Trochę ostrożniejszy w obietnicach był inny poseł Prawa i Sprawiedliwości — Grzegorz Lorek, który co prawda zapewniał, że droga będzie, jednak starał się nie podawać konkretnej daty realizacji poszczególnych etapów tej inwestycji.

 

W Polskim Ładzie znalazła się budowa S12 od granicy wschodniej do Piotrkowa Trybunalskiego, a konkretnie do autostrady A1. To pozwoli na rozwój całej gałęzi przemysłu. To bardzo ważne dla naszego regionu. Możemy już mówić, że ta droga będzie na 100%. Mamy plan rozbudowy dróg w określonym czasie oraz przeznaczone na ten cel pieniądze, co potwierdził premier Mateusz Morawiecki. Mamy kwotę na budowę, określony termin oddania ich do użytku. Pozostaje teraz termin poszczególnych budów, a ja będę optował, aby S12 powstała jako pierwsza - mówił Grzegorz Lorek 17 maja 2021 roku.

O czym pisaliśmy TUTAJ.

 

 

Dlaczego odcinek S12 pomiędzy Piotrkowem a Sulejowem będzie niestety realizowany w dalszej kolejności?

 

Wynika to z prostego faktu, że w pierwszej kolejności opłaca się bardziej wybudować odcinek S74 łączący Rzgów — Tomaszów — Kozenin. Ta nowa droga częściowo odciąży ogromny ruch na odcinku S12 Piotrków — Sulejów.

 

O priorytetowe potraktowanie budowy S74 upominał się też senator PiS Wiesław Dobkowski na posiedzeniu komisji senackiej w dniu 11 marca 2020 roku:

 

...droga S8 pod Łodzią zakręca w kierunku na Piotrków i dopiero od Piotrkowa idzie do Warszawy. To jest tzw. gierkówka. Gdyby zrobić nową drogę, spod Łodzi, spod Rzgowa w kierunku Tomaszowa – to nie jest dużo kilometrów – to znacznie ułatwiłoby przejazd, byłoby bliżej w stronę Warszawy.

 

Oficjalne dokumenty GDKiA dotyczące realizacji S12 mówią, że:


Finansowanie dla całości po zakończeniu prac przygotowawczych zostanie zapewnione w ramach nowego rządowego programu budowy dróg krajowych, który jest przygotowywany na lata do 2030 roku, z perspektywą realizacyjną do 2033 roku.

 

 

Kiedy zatem powstanie odcinek S12 Piotrków - Sulejów?

 

Tego dzisiaj nikt nie wie. A jeżeli ten ktoś mówi, że wie i do tego jeszcze  coś obiecuje , to z pewnością nie należy mu wierzyć.

POLECAMY


Zainteresował temat?

16

9


Komentarze (125)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

:( ~:( (Gość)06.10.2023 14:35

To jest właśnie obraz władz powiatu i miasta. Totalna zapaść. O nic się nie starają.

133


haha ~haha (Gość)06.10.2023 11:27

Okłamali Was wszystkich, a teraz śmieją się w twarz. S12 natychmiast albo mieszkańcy Witowa, Poniatowa, Kałka, Podkałka, Korytnicy, Przyglowa, Włodzimierzowa, Sulejowa i innych miejscowości przez kolejne lata będą rozjezdzani przez pijanych kierowców albo szaleńców jak ten z A1. Pamiętajmy 15 X przy urnach wyborczych, że PiS, w tym Macierewicz, Lorek, Milczanowska, Telus NIC nie zrobili dla sprawy S12, a wręcz ją torpedowali. Dosyć niebezpieczeństwa na tej drodze!

5010


gościówa ~gościówa (Gość)07.10.2023 12:14

Z tego towarzystwa Lorek jeszcze jako tako przyzwoity. Podnosił łapę w górę , ale i sporo starał się. Reszta na Księżyc!

43


Sulejowianka ~Sulejowianka (Gość)07.10.2023 11:10

Do "0%"Co piszesz głupoty, że burmistrzowie nie chcieli się zgodzić.Sprawa nabrała biegu w 2010 r za p.Ostrowskiego i to on bojkotował budowę i pisał protesty,bo obwodnica szła w okolicy gdzie mieszka.Innym niech domy pękają,innych niech spaliny trują,ważne ,że on ma ciszę w dzień i w nocy i oddycha dobrym powietrzem.Dla protestujących ważniejsze ptaszki,kwiatuszki,pomniki przyrody tj.stare pochylone drzewa.Póki ten Burmistrz będzie zapomnijcie o S 12.

50


JD ~JD (Gość)07.10.2023 10:21

Kiedyś w pewnej restauracji w Łodzi Jarosław Kaczyński powiedział tu mamy duże poparcie i dlatego droga S8 od Wrocławia do Warszawy będzie szła przez Łódź. Później tą samą metodę zastosowało PO. Tak się liczą partie z małymi miejscowosciami. Dlatego S12 jako obwodnica Sulejowa i Piotrkowa Trybunalskiego nigdy nie powstanie. Nawet gdy już nie ma torów Piotrkowskiej Kolei Wąskotorowej, które podobno przeszkadzały to nie buduje się trzeciego pasa jezdni aby poprawić warunki jazdy.

61


Moszczenicanin ~Moszczenicanin (Gość)07.10.2023 09:27

Będzie sobie spokjnie żyl z oszczędności, które teraz nagromadził. Nie bój się. 1

11


go?ć_jan ~go?ć_jan (Gość)07.10.2023 09:22

Bajkopisarze z dojnej zmiany. Aby tylko wygrać wybory a później to tylko słuchać i wykonywać polecenia prezesa.

51


Piotrków ~Piotrków (Gość)07.10.2023 09:16

Głosujcie tak dalej szanowni wyborcy to będziecie wiedzieć S 12 jak świnia niebo.

41


antypis ~antypis (Gość)07.10.2023 07:46

Nadeszła pora pogonić kaczora i jego obiecywaczy.

82


Staś Pytalski ~Staś Pytalski (Gość)07.10.2023 09:02

"Do tej wstydliwej sprawy (budowy S12), posłowie Prawa i Sprawiedliwości wracać nie chcą i chyba wiadomo dlaczego. Czy świadomie nas wtedy wprowadzali w błąd, czy też z innych ważnych powodów nie udało im się spełnić obietnic?"
Są trzy rodzaje prawdy /świento prowda, tys prowda i g**no prowda/
Którą to prawdę powtarza po wielokroć poseł ziemi piotrkowskiej?

50


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat