Advertisement
artykuł sponsorowany

Rodzaje hal namiotowych i ich zastosowanie

Wtorek, 23 listopada 2021
Nie da się ukryć, że hale namiotowe posiadają wiele zalet. Są one bardzo wytrzymałymi i funkcjonalnymi obiektami przenośnymi, a dzięki ich unikalnym właściwościom są
także wyjątkowo ergonomiczne. Każde postawienie tego rodzaju obiektu trwa od kilku do kilkunastu tygodni, co znacznie skraca czas powstawania nowego obiektu magazynowego, co w rezultacie daje ogromne oszczędności czasu i pieniędzy.
Rodzaje hal namiotowych i ich zastosowanie

Pierwszą i najważniejszą zaletą hal namiotowych jest krótki czas budowy, konstrukcja powstaje z gotowych elementów i modułów, a całość inwestycji zamyka się w zdecydowanie mniejszym budżecie. Przedsiębiorcy poszukujący tanich i szybkich rozwiązań, nigdy się nie zawiodą, ponieważ budowa hal namiotowych to oszczędność na każdym etapie tej inwestycji. Koszty eksploatacyjne także mieszczą się w umiarkowanych widełkach cenowych, co przesądza o opłacalności hal namiotowych.

 

 

Jakie są rodzaje hal namiotowych?

 

Każdy przedsiębiorca poszukuje innej powierzchni użytkowej, dlatego hale namiotowe zostały podzielone ze względu na zapotrzebowanie poszczególnych grup inwestorów. I tak możemy je podzielić na izolowane i nieizolowane, z czego każda z nich ma swoje oddzielne zastosowanie.

Jak sama nazwa wskazuje, hale nieizolowane nie mają dodatkowej warstwy ochronnej przez zimnem i wiatrem, dlatego uznawane są jako obiekty z przeznaczeniem sezonowym. Zimą takie obiekty nie posiadają odpowiednich zabezpieczeń, chroniących przed mrozami, dlatego nie może odbywać się w nich żadna praca. Mimo to ich podstawową zaletą jest ekonomiczny koszt budowy oraz brak pozwoleń i innych formalności w czasie użytkowania.

 


Kolejnym rodzajem są namiotowe hale izolowane, są one użytkowane przez okres całego roku, a dzięki odpowiednim izolacjom i ociepleniom mogą być z powodzeniem wykorzystywane także w najzimniejszych miesiącach w roku. Tego rodzaju konstrukcje są wyposażone w specjalne systemy grzewcze, dzięki czemu jest w nich ciepło przez okrągły rok. Możliwość korzystania z powierzchni magazynowej przez 12 miesięcy w roku, nakłada na inwestora obowiązek posiadania pozwolenia na budowę.

 


Mimo tego zobowiązania koszt budowy i eksploatacji hali namiotowej jest o wiele mniejszy, niż w przypadku tradycyjnych hal murowanych.

 

Jakie jest przeznaczenie hal namiotowych?

 

Najczęściej hale namiotowe są wykorzystywane jako obiekty magazynowe. Służą inwestorom i przedsiębiorcom do przechowywania towarów i materiałów. Tego rodzaju konstrukcje budowlane są wykorzystywane w branży budowlanej, produkcyjnej, motoryzacyjnej czy transportowej. Im wyższy standard hali namiotowej, tym wyższej jakości materiały mogą być w nich przechowywane.

 


Kolejną grupą konstrukcji metalowych są obiekty namiotowe przemysłowe, w nich przede wszystkim przechowuje się maszyny, narzędzia oraz wszelkiego rodzaju sprzęt budowlany. Przy budowie obiektu przemysłowego nacisk stawia się na ergonomię i bezpieczeństwo. Tego rodzaju hala namiotowa powinna być wyposażone w specjalistyczne systemy zabezpieczeń, aby chroniły one przed włamaniem i kradzieżą.

 


Ostatnią kategorią są hale namiotowe rolnicze. Jak sama nazwa wskazuje, służą one do przechowywania płodów rolnych, ale również maszyn rolniczych czy jako miejsce do hodowli zwierząt. Ta kwestia wymaga o wiele więcej pozwoleń i spełniania norm unijnych, albowiem hodowla zwierząt nie może odbywać się w przypadkowych budynkach. Producenci hal namiotowych znają wszystkie przepisy i normy prawne, a konstrukcje przez nich stawiane spełniają wszelkie wymogi i normy.

 

 

 

Jeśli chcesz z nami nawiązać współpracę zapraszamy tutaj: https://konplan.pl


Zainteresował temat?

0

1


Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat