Advertisement

Remontują Reymonta. Powstaną miejsca parkingowe?

Poniedziałek, 13 marca 202316
Kilkanaście dni temu rozpoczął się remont ul. Reymonta w Piotrkowie. Jeden z naszych czytelników dopytuje, czy w zakresie inwestycji jest także budowa miejsc parkingowych?

Ładuję galerię...

Prace w tym miejscu rozpoczęły się pod koniec lutego. Droga została wówczas zamknięta dla kierowców, a możliwe są wyłącznie docelowe wjazdy do posesji. Drogowcy prace rozpoczęli od wymiany chodnika. Jeden z naszych czytelników, który mieszka przy tej ulicy, zwraca uwagę, że przydałaby się tutaj budowa miejsc parkingowych. 

Nie znam planów co do remontu drogi. Z tego, co obserwuję, nie zanosi się, aby na tej ulicy powstały dodatkowe miejsca parkingowe. Problem polega na tym, że w dni robocze jest bardzo dużo aut, które parkują na tej ulicy. Oprócz mieszkańców, którzy mają kłopot z zaparkowaniem auta, są też rodzice dzieci, którzy przywożą je do znajdującej się tam szkoły - zwraca uwagę jeden z czytelników. 

 

Dodatkowe miejsca postojowe jednak nie powstaną. Jak poinformowali nas przedstawiciele wykonawcy inwestycji, takich prac nie przewidziano przy tym remoncie. Wymienione zostaną krawężniki i chodniki po obu stronach drogi. Zerwana będzie zniszczona nawierzchnia drogi, wzmocniona konstrukcja, a następnie wylany nowy asfalt. 

 

 

Ulica Reymonta jest jedną z 12 dróg, która w tym roku przejdzie remont w ramach szerszego przedsięwzięcia modernizacji nawierzchni jezdni. W ramach tego zadania prace trwają już także na ulicach Wroniej i Dmowskiego, a także w Al. Kopernika. 


Zainteresował temat?

3

1


Advertisement
Advertisement

Komentarze (16)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Radna ~Radna (Gość)15.03.2023 10:12

A czy ta ulica będzie posiadać kanalizację deszczowa

10


Zalesicka street ~Zalesicka street (Gość)13.03.2023 22:34

Warto jeszcze zrobić porządek z pajacami, którzy zjezdzajac z ronda, skręcają w lewo w Reymonta - mimo zakazu. Niektóry, jak nie mają barierek, to uważają, że wszystko wolno. Podobnie jak omijanie progów zwalniających na Zalesickiej, poprzez wjechanie autem na ścieżkę rowerowa, czy wyprzedzanie na zakazie od Anny do Mazowieckiej. Brawo wy! Prawo jazdy ze zdrapki.

40


Cfddsa ~Cfddsa (Gość)14.03.2023 17:00

https://lodz.pl/galeria/wielkie-inwestycje-drogowe-wokol-lodzi-a1-a2-s14-s12-i-inne-kluczowe-drogi-mapa-55805/?imgNum=5&cHash=1efc2deb9dd7a90d0fcada473721cb04
Ciekawie czemuś nie mówią o tym w Piotrkowie , jak zawsze został PT oszukany i nabity w butelkę;(

02


Murarz ~Murarz (Gość)13.03.2023 18:09

Jak zwykle brak informacji kiedy skończą tą drogę

51


Kogut ~Kogut (Gość)14.03.2023 10:17

Nareszcie będę jak miał jeździ rowerem do pracy

30


Marlenka ~Marlenka (Gość)14.03.2023 08:22

Przecież tam jest miejsce na parking, gdzie jest pole wyłączone z ruchu- jak widać żaden urzędnik nei wpadnie na pomysł wykorzystania tego obszaru ! Stan ulicy tragiczny !

14


go?ć_artur ~go?ć_artur (Gość)14.03.2023 05:05

Oj panie prezydencie ktoś Panu kampanie wyborczą przyspieszył!

62


xn. ~xn. (Gość)13.03.2023 16:38

Po co robić jedną dużą inwestycję /Roosevelta/ jak można wyremontować kilka niewiele pod względem znaczenia dla ruchu samochodowego ulic. Jakże to "pięknie" to później wygląda w statystkach. Wyremontowaliśmy ...naście ulic. Tylko jest jeden problem. Przed remontem Roosevelta ,Wolborskiej nie uciekniecie. Ta ulica ....niedługo się rozpadnie ...a i tak będzie jak cień w.....ktoś? kiedyś? to m u s i naprawić.

112


Piotrkowianin Piotrkowianinranga13.03.2023 20:11

Nie będzie miejsc parkingowych, bo to są tzw. remonty odtworzeniowe, "po taniości" bez najmniejszej ingerencji w geometrię jezdni i chodników.
Widać to np. na ul. Dmowskiego naprzeciwko "Piomy", gdzie mądrym inaczej głowom z UM nie przyszło na myśl, aby przestawić słup energetyczny stojący w zatoce przystankowej na jezdni (sic!).

30


Wilk sytyI owca cała ~Wilk sytyI owca cała (Gość)13.03.2023 17:09

I bardzo dobrze ulica Reymonta powinna zachować swój charakter historyczny
Miejsca parkingowe przy szkole są na parkingu dość obszernym a i w okolicy parkingów nie brakuje
Znaj proporcją Mocium Panie.

72


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat