Religia w odwrocie? Sprawdziliśmy, jak jest w piotrkowskich szkołach

Piątek, 09 lutego 2024131
Coraz mniej uczniów uczęszcza na lekcje religii. Ta tendencja dotyczy całego kraju w tym także województwa łódzkiego. A jak na tym tle wygląda Piotrków Trybunalski? Sprawdziliśmy to, wysyłając zapytania o zainteresowanie religią w piotrkowskich szkołach średnich.
fot.: freepik.com / zdjęcie ilustracyjne fot.: freepik.com / zdjęcie ilustracyjne

Jeśli chodzi o licea ogólnokształcące, to najwięcej uczniów chodzi na religię w II LO. To według przekazanych nam danych prawie 83% wszystkich uczniów. Na drugim biegunie jest zaś I LO z zainteresowaniem religią na poziomie niespełna 48%.

 
Tymczasem wśród techników największy odsetek, bo 77% wszystkich uczniów, bierze udział w zajęciach religii w ZSPiPO-W nr 3, czyli popularnej "Budowlance". Najmniejsze zainteresowanie tym przedmiotem odnotowano w "Piomie", czyli ZSP nr 2. To zaledwie 46,2%. W największej w Piotrkowie szkole, ZSP nr 1, czyli "TPS-ie" na religię chodzi ponad 55% wszystkich uczniów.

 
Ilu dokładnie uczniów według danych poszczególnych szkół uczęszcza na lekcje religii? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w poniższej tabeli.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

13

1


Komentarze (131)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

wójt ~wójt (Gość)11.02.2024 11:22

„Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie” – te słowa wypowiedziane przez kanclerza Jana Zamoyskiego, wielkiego hetmana koronnego Rzeczypospolitej Obojga Narodów wypowiedziane ponad czterysta lat temu, to znakomita sentencja, która do dziś nie straciła na swej aktualności.

50


myślę, że... ~myślę, że... (Gość)12.02.2024 08:32

W tym przypadku warto zastosować logikę Pawlaka (Sami swoi); Ludzie nie dzielą się na tych zza Buga i tutejszych, ale na mądrych i głupich. Nie dzielę ludzi na tych w sutannach, tych w cywilkach, w mundurach czy naturystów, ale na mądrych i głupich, a jednych i drugich nie brakuje. Spotkałem na mojej drodze mistrzów, naprawdę mistrzów, spotkałem po prostu księży, spotkałem urzędników Pana B., spotkałem księży, którzy są tylko ludźmi i mieli akurat gorszy dzień i spotkałem nieczułe sfrustrowane swoim wyborem drogi życiowej kanalie. Takie same wzorce osobowe można spotkać w każdej innej grupie ludzi. Życie. Kwestia kogo/czego szukacie. I od odpowiedzi na to pytanie należy zacząć poszukiwania i kogoś/czegoś takiego szukać.

51


xyz ona ~xyz ona (Gość)09.02.2024 19:07

A ja jednak uważam, że Polska jako kraj katolicki powinna się wstydzić tej nagonki na lekcje religii. Są księża z powołania i im nalezy się szacunek a nie tylko plucie.

912


ROMEK ~ROMEK (Gość)12.02.2024 09:06

Jest nadzieja w tym mieście :)

41


Bez komentarza. ~Bez komentarza. (Gość)11.02.2024 12:14

"Swięta księga". Yyyy. Szkoła? XXI wiek? Wiedza? Logiczne myślenie?

12


Gość1 ~Gość1 (Gość)11.02.2024 11:55

Racja to racja takie zachowanie jest nie do pomyślenia. A co będzie jak będą starsze to strach wyjść ?

41


kos ~kos (Gość)11.02.2024 09:21

Żadne wyjścia do miejsc kulturalnych nie pomogą jak jest takie wychowanie. Zaczepianie nieznanych sobie osób w prymitywny sposób. Bezstresowe wychowanie.

24


taka prawda ~taka prawda (Gość)10.02.2024 23:39

Obecnie rządzący w Polsce boją się wolności słowa. Identycznie jest na tym portalu. Przeczytajcie i zapamiętajcie - prawda nas wyzwoli. Runęła żelazna kurtyna i mur berliński. Nic nie będzie trwało wiecznie. Na 100%, że ten komentarz nie zostanie zamieszczony.

15


lucky ~lucky (Gość)11.02.2024 09:17

Niech tak dalej robią z wychowaniem, to zobaczymy co z małych dzieci wyrośnie? Na przykład ubliżanie starszym osobą bo zwrócili uwagę. Nie wolno! Bo się usłyszy bardzo wulgarne słowa od takich w wieku 9-11 lat. Dawniej było to nie do pomyślenia.

31


opamiętania ~opamiętania (Gość)09.02.2024 12:07

Dalej się kłóćcie o aborcje, religie, LGBT, antykoncepcje i inne tego typu bzdury, a od 30 lat okradają ten naród ze wszystkiego i tego nie widzicie, że staliście się narodem pozbawionym majątku narodowego zwykłymi niewolniczymi wyrobnikami. Jakie jeszcze tematy rzucą, abyście się wzajemnie zagryzali ? W Niemczech religia w szkole jest i kto chce chodzi, kto nie chce nie chodzi i jakoś to nie rozpala Niemców do czerwoności tak jak i ich święta kościelne różne w różnych landach.

153


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat