Advertisement

Przechwycili tysiące papierosów i blisko 200 litrów alkoholu

Sobota, 20 maja 20234
Ponad 177 tysięcy sztuk papierosów i 188 litrów alkoholu przejęli funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowej. Wszystko oczywiście bez polskich znaków akcyzy.
 Fot. KAS Łódź Fot. KAS Łódź

Do zatrzymania nielegalnego towaru doszło w Tuszynie, a odpowie za nie mieszkaniec Łodzi. KAS wykryła nielegalne towary w aucie zatrzymanym do kontroli.

Kierowca pojazdu przewoził 570 paczek papierosów i 3 l alkoholu. Na posesji użytkowanej przez mężczyznę funkcjonariusze znaleźli kolejną kontrabandę: 8310 paczek papierosów i 185 litrów alkoholu bez znaków akcyzy - wyjaśnia st. asp. Beata Bińczyk, oficer prasowy Izby Administracji Skarbowej w Łodzi.

Jak dodaje, gdyby nielegalny towar trafił do obrotu, skarb państwa mógłby stracić w podatku akcyzowym prawie 190 tys. zł.

 

 Fot. KAS Łódź

Za przewożenie i przechowywanie nielegalnych wyrobów akcyzowych odpowie mieszkaniec Łodzi, a grozi mu za to wysoka grzywna.

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ja ~Ja (Gość)20.05.2023 15:47

Czym jest 190 tysięcy w porównaniu do 70 baniek Sasina

23


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)20.05.2023 15:48

Niech akcyze i podatek na wyroby tytoniowe obniżą,to nie będzie tego,każdy pójdzie do sklepu i kupi

31


abstynent1 ~abstynent1 (Gość)20.05.2023 14:28

Kto jeszcze kupuje lewy spiryt niewiadomego pochodzenia.Teraz prawie w co trzecim domu każdy pędzi na turbo drożdżach dla swojego użytku.Aparaty w niedziele i soboty na bazarze schodzą na bieżąco.Przynajmniej nie oślepnie od tego jeden z drugim.Ja osobiście nie spożywam takich trunków ,ale większość moich znajomych za kołnierz nie wylewa.

20


SiP-sprawiedliwoscip ~SiP-sprawiedliwoscip (Gość)20.05.2023 13:57

Skarb państwa by stracił, ale OBYWATELE PAŃSTWA, tego państwa, polskiego państwa ZYSKALIBY. To prawda, że najskuteczniejszym i najbardziej bezwzględnym i wszechstronnym, we wszystkich dziedzinach, gangiem jest PAŃSTWO, każde państwo, jego instytucje, urzędy, służby, agencje i biura. I oczywiście urzędnicy, funkcjonariusze i politycy tego państwa są największymi i najbardziej bezwzględnymi i skutecznymi zbójami, gangsterami, bandytami i mafiozami.

22


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat