Poznaliśmy najlepszych i najpopularniejszych sportowców w 2023 roku

Region Niedziela, 11 lutego 20247
Stanisław Fussy zapaśnik z AKS Piotrków Tryb. to Najlepszy Sportowiec 2023 roku, a na Najpopularniejszego Sportowca 2023 roku internauci wybrali siatkarkę Sandrę Śpiewak, oddając na zawodniczkę UKS „Fuks” Sulejów ponad 1200 głosów.
fot. pakwi fot. pakwi

Podczas uroczystej gali Sportowe Talenty Powiatu Piotrkowskiego, która odbyła się w Gminnym Centrum Kultury w Grabicy, wręczono także nagrody dla Najlepszego Trenera, Najlepszych Klubów Sportowych czy Najlepszych Rad Gminnych Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe. Partnerami wydarzenia byli: Powiatowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Piotrkowie Trybunalskim i Łódzki Związek Piłki w Łodzi.

 

Powołana przez Starostę Powiatu Piotrkowskiego Piotra Wojtysiaka Komisja Konkursowa dokonała wyboru tych, którzy swoimi osiągnięciami zasłużyli na miano najlepszych.

 

Najlepszy Sportowiec 2023

 

I miejsce - Stanisław Fussy – zapasy - AKS Piotrków Tryb.

II miejsce - Patryk Robaszek  – zapasy - AKS Piotrków Tryb.

III miejsce - Kinga Jaroniek – zapasy - AKS Piotrków Tryb.

IV miejsce - Karina Dolna – zapasy - AKS Piotrków Tryb.

V miejsce - Piotr Macioł - podnoszenie ciężarów - LUKS „Gryf” Bujny

V miejsce - Bartłomiej Bąbol - podnoszenie ciężarów – LUKS „Gryf” Bujny

VII miejsce - Jakub Szalski - piłka nożna - MGKS „Skalnik” Sulejów

VIII miejsce - Aleksandra Szamburska - piłka siatkowa/siatkowa plażowa - UKS „Fuks” Sulejów

IX miejsce - Oskar Lipa  - Tenis stołowy - ULKS Moszczenica

X miejsce - Dariusz Dutkiewicz - piłka nożna/ siatkonoga  - MGKS „Skalnik” Sulejów/ DROP SHOT Aleksandrów

X miejsce - Antoni Stępień – bilard - UKS „Snikers” Rękoraj

 

Najlepszy Trener 2023 

 

Jarosław Nitek - tenis stołowy - ULKS Moszczenica

Łukasz Nojek - piłka nożna - MGKS „Skalnik” Sulejów

Bartosz Borkowski - piłka siatkowa siatkówka plażowa - UKS „Fuks” Sulejów

Remigiusz Dendek - podnoszenie ciężarów - LUKS „Gryf” Bujny

Piotr Stępień – zapasy - AKS Piotrków Trybunalski

Bogusław Bereżny – bilard - UKS „Snikers” Rękoraj

 

Wyróżnienie Najlepszy Trener Powiatu Piotrkowskiego w 2023 roku

 

Rafał Michalak - karate - Gminne Centrum Kultury w Grabicy

Dawid Peć - piłka nożna - UMKS Grabka Grabica

Marcin Marusiński - piłka siatkowa, lekkoatletyka - Kasztelan Rozprza, LZS Rozprza

Bartłomiej Krzysztofik - piłka siatkowa - VOLLEY PROPS  Łęczno

Gabriel Kulig - piłka siatkowa - VOLLEY PROPS  Łęczno

Rafał Leśniewski - podnoszenie ciężarów - LUKS „Gryf” Bujny

Bartłomiej Skowron - piłka nożna - LUKS Czartoria Ręczno

Ignacy Ogłoziński - piłka nożna, futnet,/siatkonoga - DROP SHOT Aleksandrów, ZKS „Błysk” Aleksandrów

Jadwiga Orlik - tenis stołowy - GUKS Gorzkowice

Izabela Dybała - lekkoatletyka – SP Jarosty

Anetta Mielczarek - gry zespołowe - ZS CKZ w Bujnach

Najpopularniejszy sportowiec 2023

 

W głosowaniu na funpage FB/PowiatPiotrkowski łącznie oddano ponad 8,5 tys. głosów.

 

I miejsce - Sandra Śpiewak – UKS „Fuks” Sulejów/Piłka siatkowa/Siatkówka plażowa - 1 227 głosów – Gmina Sulejów

II miejsce - Karolina Stępniak – ULKS Czarnocin/Piłka siatkowa/Lekkoatletyka - 1 107 głosów – Gmina Czarnocin

III miejsce - Wiktor Paciorek – LKS „Wolanka” Wola Krzysztoporska/Piłka nożna - 954 głosy - gmina Wola Krzysztoporska

 

Najlepsze Kluby Sportowe Powiatu Piotrkowskiego w 2023 roku to:

 

Atletyczny Klub Sportowy Piotrków Trybunalski

Uczniowski Ludowy Klub Sportowy Moszczenica

Uczniowski Klub Sportowy „Snikers” w Rękoraju

Miejsko-Gminny lub sportowy „Skalnik” Sulejów

Uczniowski Klub Sportowy „Fuks” Sulejów

Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Gryf” Bujny

 

Wyróżnienia za osiągnięte wyniki sportowe w 2023 roku otrzymali:

 

Błażej Gąsior – LUKS „Gryf” Bujny/Podnoszenie ciężarów

Marcel Goździk – Volley Props Łęczno/Piłka siatkowa

Paweł Karbownik – VOLLEY PROPS Łęczno/Piłka siatkowa

Zbigniew Kowalczyk – GLKS Włókniarz Moszczenia/Piłka nożna

Bartek Małecki – Huragan Uszczyn/Piłka nożna

Sebastian Małecki – Huragan Uszczyn/Piłka nożna

Andrzej Marczak  – ULKS Moszczenica/Tenis stołowy

Mateusz Śliwka  – MGKS „Skalnik” Sulejów/Piłka nożna

Sandra Śpiewak – UKS „Fuks” Sulejów/Piłka siatkowa/Siatkówka plażowa

Adrian Olejnik - szachy        

Marcel Danecki - piłka nożna - Huragan Uszczyn  

Jakub Pawlikowski - piłka nożna - Huragan Uszczyn

Maciej Witczak - piłka nożna - MGKS „Skalnik” Sulejów

Korneliusz Patryarcha - piłka siatkowa, lekkoatletyka - Kasztelan Rozprza, LZS Rozprza

Eryk Goździk - piłka siatkowa - VOLLEY PROPS Łęczno

Krzysztof Nowak - Piłka siatkowa - VOLLEY PROPS Łęczno     

Konrad Kaniowski - tenis stołowy - GUKS Gorzkowice

Natasza Jędruszek - lekkoatletyka - SP Trzepnica   

Julia Cieślik – lekkoatletyka - SP Trzepnica

Wiktor Paciorek - Piłka nożna - LKS „Wolanka” Wola Krzysztoporska   

Paulina Kiełbasa - lekkoatletyka - LZS Moszczenica          

 

Nadzieje Sportowe Powiatu Piotrkowskiego w 2023 roku

 

Aleksander Kłys - piłka nożna - GUKS Gorzkowice

Kornel Lewiński - piłka nożna - GUKS Gorzkowice

Karolina Stępniak - piłka siatkowa, lekkoatletyka - ULKS Czarnocin

Izabela Kroczyńska - piłka siatkowa - UKS „Fuks” Sulejów

Piotr Górecki  - piłka siatkowa, piłka ręczna - Kasztelan Rozprza, LZS Rozprza

Pola Jabłecka - akrobatyka powietrzna  - Fitness Center

Piotr Chabielski - unihokej, lekkoatletyka - SP Łęki Szlacheckie

Angelika Klauz – lekkoatletyka - LZS Moszczenica

Helena Szychta – bilard - UKS „Snikers” Rękoraj

 

Współzawodnictwo Sportowe LZS Powiatu Piotrkowskiego w 2023 roku

 

I miejsce - Rada Gminna Zrzeszenia LZS  w Woli Krzysztoporskiej

II miejsce - Rada Gminna Zrzeszenia LZS  w Moszczenicy

III miejsce - Gmina Sulejów

IV miejsce - Gmina Aleksandrów

V miejsce - Rada Gminna Zrzeszenia LZS w Rozprzy

VI miejsce - Gmina Gorzkowice

 

SZKOŁY PODSTAWOWE

 

I miejsce - Szkoła Podstawowa w Jarostach

II miejsce - Szkoła Podstawowa w Łękach Szlacheckich

III miejsce - Szkoła Podstawowa w Gomulinie

III miejsce - Szkoła Podstawowa w Ręcznie

 

SZKOŁY PONADPODSTAWOWE

 

I miejsce - ZS CKZ w Bujnach

II miejsce - ZS CKU w Czarnocinie

III miejsce - ZS CKU w Wolborzu

 

NAJLEPSZE SEKCJE TURYSTYCZNE LZS POWIATU PIOTRKOWSKIEGO W 2023 ROKU

 

I miejsce - Gminne Zrzeszenie LZS w Woli Krzysztoporskiej

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Sulejowie

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi

IV miejsce - Gminne Zrzeszenie LZS w Moszczenicy

 

Medale z okazji 70-lecia Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS w Łodzi Marek Mazur Wicewojewoda Łódzki a jednocześnie Prezes WZ LZS w Łodzi wręczył: Piotrowi Wojtysiakowi, Bernardowi Matyszewskiemu, Piotrowi Łączny, Andrzejowi Jarosowi, Marcelemu Piekarkowi, Alojzemu Włodarczykowi, Piotrowi Łysoniowi, Arturowi Cubale, Krzysztofowi Kulińskiemu, Romanowi Miksie, Pawłowi Mamrotowi, Romanowi Drozdkowi, Marcinowi Kusie, Stanisławowi Sipie, Kazimierzowi Winciorkowi, Władysławowi Wawrzyńczakowi, Mirosławowi Królowi, Krzysztofowi Mroczkowskiemu, Andrzejowi Nitkowi, Mariuszowi Próbie, Anetcie Mielczarek, Ireneuszowi Dybale, Tomaszowi Woźniakowi, Agnieszce Glonek i Grzegorzowi Sipie.

 

Znakomitych sukcesów sportowcom, trenerom i działaczom sportowym gratulował obecny na gali Minister Infrastruktury Dariusz Klimczak.

 

Złote Medale Pamiątkowe Zasłużony dla Ziemi Piotrkowskiej otrzymali Stanisław Sipa, Mariusz Próba, Marek Mazur, Zdzisław Wawrzewski, Adam Kaźmierczak a srebrny Grzegorz Sipa.

 

Sportową galę uświetnili swoimi występami: wokalistka Diana Jakubiak, Piotrkowska Fundacja Talentów, a gwiazdą wieczoru był ANDRE.

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

3


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

exsport ~exsport (Gość)12.02.2024 18:31

Młodszych w tym lzesie nie ma .Tylko wiecznie młodzi Wawrzewski i Mazur. Emeryci dopuście młodych , dajcie się odspawać.

30


nnn. ~nnn. (Gość)12.02.2024 07:11

Lista zawodników ,zespołów i działaczy imponująca ,ale co z tego wynika. Szczególnie imponująca jest lista tych ostatnich. Jak zwykle w Polsce a szczególnie w tzw. terenie metalu na medale za zasługi nie brakuje. Szkoda tylko ,że jakoś sport powiatowy nie może wyjść poza granice województwa chociażby i pokazać się w kraju.

30


Zawodnik ~Zawodnik (Gość)12.02.2024 14:35

Szkoda ze miasto Piotrków nie organizuje takich imprez, mamy wspaniałych sportowców w naszym mieście

20


Alfa np ja niejedże ~Alfa np ja niejedże (Gość)12.02.2024 08:21

Brawo Rafał

01


tak trzymać ~tak trzymać (Gość)12.02.2024 08:08

brawo młodzież, w czasach kultu komputerów, kultura fizyczna na szczęście jeszcze nie jest w odwrocie,
Gratulacje

21


podKAŁczanin ~podKAŁczanin (Gość)12.02.2024 07:19

Chyba prędzej fanpage niż "funpage FB/PowiatPiotrkowski" ...

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat