Advertisement

Poznali świat "retro programowania"

ePiotrkow Sobota, 04 lutego 20233
W piotrkowskiej siedzibie Gigantów Programowania trwają zajęcia, w ramach których dzieci i młodzież mogą poznać tajniki tworzenia gier, którymi w przeszłości zachwycali się zapewne niektórzy z ich rodziców. Oprócz popularnych starych tytułów, sięgają jednak i po te aktualne. Tym samym uczą się przez zabawę.

Ładuję galerię...

Dzisiejsze warsztaty prowadzimy pod nazwą "Retro programowanie". Są z nami dzieci i młodzież, a nawet młodzi dorośli, bo przedział wiekowy to 7-19 lat. Oczywiście motywem przewodnim naszych spotkań są stare gry wideo, takie, które kiedyś nam sprawiały frajdę. Pokazaliśmy naszym uczestnikom jak dawniej wyglądały m.in. takie tytuły jak: Mario, The Sims, czy GTA - mówi Karolina Abram, kierownik piotrkowskiego oddziału Gigantów Programowania. 

 
Najmłodsi uczestnicy zajęć mogli nauczyć się programowania w języku Minercraft z użyciem scratcha. Starsi zajęli się już ściśle scratchem. Z kolei młodzież od 13 roku życia programowała w języku zaawansowanym C#.

 
Podczas zajęć nie brakowało okrzyków ekscytacji, a niektórzy z młodych programistów wyjaśnili nam, czym się zajmują. Posłuchajcie.

 

 

Spotkania ze sztuką programowania trwać będą w Piotrkowie także przez niedzielę (05.02.2023). Organizatorzy zapowiadają już jednak kolejne edycje warsztatów.


Zainteresował temat?

1

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

dekkers ~dekkers (Gość)05.02.2023 00:11

ja uczyłem się programowania w Turbo Pascalu... a wcześniej w logo...

10


Prawdziwy Polak Prawdziwy Polakranga04.02.2023 18:28

Jakiej grupie wiekowej pokazywano GTA ? :)

40


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat