Advertisement

Powieść z regionem i historią w tle

Radomsko Poniedziałek, 18 września 20230
Wojenne ulice Radomska, historia oparta na kanwie prawdziwych wydarzeń i połączenie historii i fantastyki – te elementy łączy w sobie powieść Marcina Wodo ,,Banditenstadt w ogniu".
Fot. wydawnictwo Fot. wydawnictwo

To książka, która - bez zbędnego patosu - ukazuje trudne realia drugiej wojny światowej. Wręcz szarą, brudną, a przede wszystkim krwawą rzeczywistość pod czujnym okiem niemieckich okupantów. Chociaż została ona oparta na kanwie realnych wydarzeń, a główny bohater na co dzień spotyka się z postaciami, które mają swoje prawdziwe odpowiedniki, to jest to jednak fikcja literacka.

 
Akcja książki dzieje się w tytułowym Banditenstadt, czyli w Radomsku, które to Niemcy - z uwagi na dużą liczbę partyzantów, działających w mieście i okolicy - nazywali właśnie miastem bandytów. Umiejscowienie akcji jest związane nie tylko z pochodzeniem autora, lecz także z faktem, iż miejscowość ta, z uwagi na swą wojenną historię, może stanowić dobry przykład miasta, które przed wojną przeżywało rozkwit, a w jej trakcie - dramat.

 
Sama fabuła, będąca swoją drogą kontynuacją pierwszej książki autora, czyli kryminału pt. ,,Ciemne plamy w Radomsku”, to płynne połączenie historii i fantastyki. Już od pierwszych stron najnowszej powieści Marcina Wodo poruszony został chociażby temat podróży w czasie, dzięki której główny bohater - cywil, mógł przenieść się do przedwojennego Radomska, na chwilę przed wybuchem drugiej wojny światowej.


Zapraszamy do lektury, a egzemplarze książki będzie można wygrać na antenie radia Strefa FM.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat