Advertisement
artykuł sponsorowany

Powiat piotrkowski dba o zdrowie

Środa, 01 marca 2023
Fundusze Europejskie wspierają działania zmierzające do poprawy zdrowia i jakości życia mieszkańców województwa łódzkiego. Wśród realizowanych w ostatnich latach projektach na szczególne wyróżnienie zasługują programy profilaktyczne oraz diagnostyka i leczenie chorób cywilizacyjnych. Warto być zdrowym oraz jak najdłużej pozostać aktywnym zawodowo. Dlatego tak istotne jest korzystanie z bezpłatnych badań profilaktycznych oraz programów rehabilitacyjnych. Regularne badania profilaktyczne w szczególnych wypadkach mogą uratować życie, a programy rehabilitacyjne, dzięki zaawansowanej diagnostyce i nowoczesnemu leczeniu, pozwalają na powrót do zdrowia i pracy.
Powiat piotrkowski dba o zdrowie

Choroby przewlekłe często ograniczają aktywność człowieka, również tę zawodową. Mają duży wpływ na zdolność do wykonywania pracy zarobkowej, prowadzą do zmniejszenia wydajności i zwiększenia absencji chorobowej. Aby temu zapobiec, organizowane są bezpłatne programy zdrowotne dla mieszkańców województwa łódzkiego dofinansowane przez Fundusze Europejskie.

Powrót do sprawności po chorobie

Leczenie onkologiczne wiąże się z dużym obciążeniem dla organizmu pacjenta. Stąd pomysł na program rehabilitacji onkologicznej dla mieszkańców województwa łódzkiego w wieku aktywności zawodowej, w trakcie leczenia lub po zakończonym radykalnym leczeniu z powodu choroby nowotworowej „Rehabilituj się na zdrowie”. Celem programu jest przywrócenie lub poprawa stanu psychofizycznego uczestnika projektu. Integralną częścią świadczeń udzielanych w programie jest edukacja zdrowotna, która obejmuje wyrobienie nawyków warunkujących utrzymanie zdrowia. W ramach programu dostępne są też indywidualne konsultacje dietetyczne, interwencje psychologiczne i psychoterapeutyczne. Program realizowany jest przez Uzdrowisko Uniejów Park w Uniejowie oraz Zakład Opieki Zdrowotnej w Łęczycy.

Rehabilitacja lecznicza

W powrocie do formy i pokonaniu skutków chorób pacjentom pomaga profesjonalna rehabilitacja lecznicza. Mieszkańcy powiatu piotrkowskiego mogą skorzystać z bezpłatnych świadczeń w „Programie rehabilitacji leczniczej dla mieszkańców województwa łódzkiego” współfinansowanym z Funduszy Europejskich. Uczestnikami projektu mogą zostać osoby w wieku aktywności zawodowej, powyżej 50 roku życia ze zdiagnozowaną chorobą układu kostno-stawowego, mięśniowego i tkanki łącznej, których stan zdrowia umożliwia podjęcie rehabilitacji w trybie ambulatoryjnym. Program wspiera najbardziej narażonych na opuszczenie rynku pracy z powodu czynników zdrowotnych lub najbardziej bliskich powrotowi na rynek pracy po odbytej rehabilitacji. Program „Rehabilitacja lecznicza w powiecie piotrkowskim” realizuje Przychodnia Rodzinna w Grabicy, przychodnia Amicus-Med w Wolborzu, Będkowie i Goleszach Dużych.

Zdrowy kręgosłup

Ból kręgosłupa to często problem, z jakim zmaga się wiele osób, szczególnie prowadzących siedzący tryb życia. Stąd pomysł na program rehabilitacji leczniczej w zakresie chorób grzbietu i kręgosłupa, do których predysponuje lub nasila objawy siedzący charakter pracy. Program wspiera mieszkańców powiatu piotrkowskiego w wieku aktywności zawodowej, ze zdiagnozowanymi chorobami kręgosłupa i krążków międzykręgowych oraz zwyrodnieniami. Poza rehabilitacją ważną częścią świadczeń są warsztaty psychoedukacyjne. Program „Ratujemy kręgosłupy – wsparcie dla mieszkańców województwa łódzkiego cierpiących z powodu chorób grzbietu i kręgosłupa” realizuje Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Sul-Med w Sulejowie, natomiast program „Nie ma co siedzieć! Program rehabilitacji osób z chorobami grzbietu i kręgosłupa – edycja II” przychodnia Amicus-Med w Będkowie i Wolborzu.

Mieszkańcy powiatu piotrkowskiego, aby utrzymać lub przedłużyć swoją aktywność zawodową, dodatkowo mogą wykonać bezpłatne badania. Dla mieszkańców województwa łódzkiego są to badania w ramach: programu wczesnego wykrywania nowotworów piersi obejmującego badanie mammograficzne, programu wczesnego wykrywania nowotworów jelita grubego obejmującego badanie kolonoskopowe ze znieczuleniem, programu wczesnego wykrywania nowotworów szyjki macicy obejmującego badanie cytologiczne, programu profilaktyki nowotworów skóry obejmującego diagnostykę zmian skórnych, profilaktyki otyłości, z konsultacją dietetyka, refundacją kosztów karnetów sportowych oraz wsparciem psychologa oraz programu rehabilitacji dla mieszkańców województwa łódzkiego po przebytej chorobie COVID-19 obejmującego rehabilitację w warunkach domowych, ambulatoryjnych lub szpitalnych.

Warto zadbać o swoje zdrowie i wziąć w nich udział. Szczegóły wraz z listą placówek biorących udział w projektach zdrowotnych można znaleźć na stronie https://rpo.lodzkie.pl/slider/item/2368-skorzystaj-z-bezplatnych-badan

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat