Advertisement

Posadź drzewo i wygraj hulajnogę

Wtorek, 18 października 20224
Galeria Focus Mall w Piotrkowie zaprasza do wspólnej akcji sadzenia drzew. Już w sobotę (22.10.2022) mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego będą mogli dowiedzieć się, dlaczego warto dbać o tereny zielone i jak mogą zaangażować się w sadzenie drzew w najbliższym otoczeniu. Dodatkowo ktoś odjedzie ze spotkania nową hulajnogą.

Ładuję galerię...

Startup społeczny Dotlenieni.org, działający na rzecz poprawy jakości środowiska naturalnego, zaprosi do sadzenia Wirtualnych Drzew, które jeszcze tej jesieni zostaną zamienione na prawdziwe i zasadzone w rejonie Piotrkowa. Akcję rzeczywistych nasadzeń poprzedzą warsztaty z sadzenia skrzydłokwiatów w kokedamach, czyli wywodzących się z Japonii naturalnych doniczkach stworzonych z ziemi i mchu. Bezpłatne warsztaty to element kolejnej odsłony kampanii edukacyjnej „Nie bądź plastik” - informują organizatorzy.

 


Edukacja ekologiczna 


Warsztaty z sadzenia skrzydłokwiatów w kokedamach w Focus Mall w Piotrkowie zaplanowano na 22 października od 12 do 19. Stoisko będzie ustawione na placu głównym w pobliżu sklepu H&M. Własnoręcznie stworzone naturalne dekoracje będzie można zabrać do domu i w ten sposób choć odrobinę zazielenić swoje najbliższe otoczenie. Warsztaty będą również okazją do poszerzenia wiedzy o roślinach. Każdy będzie mógł także wziąć udział w specjalnym quizie sprawdzającym wiedzę z zakresu ekologii, w którym będzie można wygrać nagrody, m.in. hulajnogę.

 


Drzewa wirtualne zamienimy na prawdziwe

 
Każdy, kto w dniu warsztatów odwiedzi centrum będzie mógł zasadzić wirtualnie swoje drzewo. Wystarczy w tym celu zeskanować specjalny kod QR umieszczony na plakacie w galerii lub wejść na stronę www.wirtualnedrzewa.pl. Każde z takich Wirtualnych Drzew zostanie jesienią zamienione na prawdziwą sadzonkę, która w przyszłości będzie współtworzyć nowy obszar zielony. Osoba, która weźmie udział w akcji, zostanie następnie zaproszona na uroczyste wspólne sadzenie drzew w przestrzeni miejskiej. 

Planujemy cztery godzinne warsztaty o godz. 12.00, 14.00, 16.00 i 18.00, w których jednorazowo będzie mogło wziąć udział maksymalnie 25 osób. Konkurs będzie towarzyszył warsztatom i będzie można brać w nim udział na bieżąco w godz. 11-19. Wierzę, że nasza inicjatywa będzie kolejnym elementem integrującym lokalną społeczność do wspólnych działań na rzecz ochrony środowiska – podkreśla Olga Wiernicka, Regional Marketing Manager NEPI Rockcastle.

 

Sadzenie drzew i warsztaty ekologiczne odbywają się w ramach akcji „Nie bądź plastik” zainicjowanej przez NEPI Rockcastle. Partnerem merytorycznym akcji w 12 miejscach na terenie całej Polski, podczas których zostanie zasadzone łącznie 24 tys. drzew, jest organizacja Dotlenieni.org. Nasadzenia będą realizowane we współpracy z samorządem lokalnym i podległymi im zarządami zieleni oraz Lasami Państwowymi.


Zainteresował temat?

1

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

CO2 ~CO2 (Gość)18.10.2022 22:54

Kiedyś hulajnoga za zastrzyk a teraz za drzewo? No coraz lepiej . Polskie lasy są masowo wycinane a drewno jedzie za granicę a durny nadwiślański lud niech sobie chrustu, trawy i liści nazbiera a o węglu nawet niech nie marzy...

50


Gringo ~Gringo (Gość)18.10.2022 11:08

Może niech władza zabroni wyżynać lasów w takich ogromnych ilościach to nie trzeba będzie takich akcji czy akcji sadzenia lasu z prezydentem. „Przeładunek drewna w Porcie Gdańsk wzrósł 30-krotnie! Jak jest w lasach wokół nas to każdy widzi.

63


Dudu ~Dudu (Gość)18.10.2022 12:34

Jak wyprodukowanie baterii i jej utylizacja wpływa na środowisko, które jest tu promowane?

70


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat