Podmieniał kody kreskowe, aby mniej zapłacić

PolicjaBełchatów Środa, 08 września 202119
Zarzuty oszustwa i usiłowania oszustwa usłyszał 33-latek, który na elektronarzędzia przyklejał kody kreskowe z tańszych produktów. Na gorącym uczynku został ujęty przez pracownika ochrony marketu i przekazany w ręce policji.
fot. archiwum ePiotrkow.pl fot. archiwum ePiotrkow.pl

 

O oszustwie w jednym z bełchatowskich dyskontów, tamtejsi policjanci zostali zawiadomieni 4 września 2021 roku.


- Sprawca zamienił kody kreskowe na elektronarzędziach renomowanych firm, na których przykleił kody odpowiadające cenie znacznie tańszym narzędziom. W kasie samoobsługowej zapłacił za towar i opuścił market. Straty zostały wycenione na 2000 złotych. Zawiadamiający zeznał, że wizerunek i zachowanie sprawcy zarejestrowały kamery. Nieuczciwy klient wpadł na oszustwie przy kolejnej wizycie w markecie. Został ujęty przez pracownika sklepu późnym wieczorem 6 września. Wówczas czujny ochroniarz zaobserwował jak podejrzewany zamienił kody kreskowe na elektronarzędziach renomowanej firmy – mówi nadkom. Iwona Kaszewska, oficer prasowy bełchatowskiej KPP.


Czytnik jednak nie rozpoznał kodów, a sprawca porzucił przedmioty w różnych częściach sklepu. Mężczyzna jednak nie odpuścił. - Ponownie zamienił kod kreskowy na kolejnym elektronarzędziu. Wpadł kiedy przy kasie samoobsługowej zapłacił niewielką cenę za piłę łańcuchową wartości 999 złotych – wyjaśnia nadkom. Kaszewska.


Ujęty sprawca został przekazany w ręce policji. Podejrzany usłyszał zarzuty oszustwa i usiłowania oszustwa. Za takie czyny grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

POLECAMY


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (19)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

dsa ~dsa (Gość)08.09.2021 15:01

my mamy inny patent, zamieszanie o np baton czy coś, by zająć ochroniarza, a zapomniało mi się, przepraszam, a obok ziomki wychodza z prawdziwy łupem

52


asdadadads ~asdadadads (Gość)08.09.2021 14:58

A to nicpoń

30


epe ~epe (Gość)08.09.2021 13:01

Dzięki za pomysł! Spróbuję;p

84


Mieszkankapt ~Mieszkankapt (Gość)08.09.2021 12:33

Pomysłowy Dobromir. A sprzedawcy głupie jak buty! Widząc sprzęt renomowanej firmy już powinno mu się w głowie zaświecić światełko! Kiedy może wyświetliła się cena 99 zł :D poza tym ja wiem, że to nie ich, że oni "tylko" mają przyjąć kasę i że nie muszą znać cen ale dlaczego nie miałby ruszyć głową... To nie boli! A nuż pracodawca by docenił premią :D

117


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat