Advertisement

Piotrkowskim Rowerem Miejskim pojedziesz najwcześniej w sierpniu

Strefa FM Wtorek, 26 lutego 201943
Jednoślady - w ramach systemu Piotrkowski Rower Miejski - w tym roku pojawią się na piotrkowskich ulicach nie wcześniej niż 1 sierpnia. Dlaczego tak późno? Wykonawca systemu musi mieć zagwarantowany określony czas na przygotowanie się do świadczenia usługi, czyli zakup rowerów, stacji dokujących czy zorganizowanie systemu płatności. Rower Miejski będzie funkcjonować przez najbliższe cztery lata. Do dyspozycji mieszkańców będzie osiemdziesiąt rowerów oraz dziesięć stacji (w tym jedna sezonowa).
fot.archiwum epiotrkow.plfot.archiwum epiotrkow.pl

Ogłoszono już przetarg, który ma wyłonić operatora usługi. Jak podkreślają urzędnicy, jednym z kryteriów oceny zgłoszonych ofert jest termin uruchomienia systemu Piotrkowskiego Roweru Miejskiego. Jednak najbardziej optymistyczny wariant to 1 sierpnia. Dlaczego nie zostało to przygotowane wcześniej, tak żeby mieszkańcy mogli korzystać z rowerów już na początku wakacji? Jak poinformowała nas Agata Wypych, z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta, budżet został uchwalony w grudniu, pod koniec stycznia zadanie zostało wpisane do Wieloletniej Prognozy Finansowej. Jest to przetarg unijny, więc wymagał szczegółowej analizy. Myślę, że my ze swojej strony zrobiliśmy wszystko, żeby jak najszybciej uruchomić stacje miejskie - powiedziała nam Agata Wypych

 

Mieszkańcy będą mogli korzystać z dziewięciu stacji stałych i jednej sezonowej, a do dyspozycji będzie osiemdziesiąt rowerów: sześćdziesiąt osiem rowerów standardowych, pięć tandemów, trzy rowery familijne/cargo i cztery dziecięce. Stacja sezonowa funkcjonować będzie od początku czerwca do końca września. Po jej zamknięciu liczba rowerów standardowych zmniejszy się do sześćdziesięciu.

 

System Piotrkowskiego Roweru Miejskiego może być rozszerzony o tzw. stacje sponsorskie. Koszty ich funkcjonowania byłyby pokrywane przez zewnętrznych inwestorów i to oni zdecydowaliby o lokalizacji takich stacji oraz o liczbie i rodzaju dostępnych tam rowerów


Zainteresował temat?

0

15


Advertisement
Advertisement

Komentarze (43)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)27.02.2019 06:38

W sierpniu?to nie lepiej np. w grudniu?

100


uzytkownik roweru miejskiego ~uzytkownik roweru miejskiego (Gość)27.02.2019 12:43

Nie dosyc ze taka data to jeszcze stacje na koncu Swiata rozmiesczone smiech w bialy dzien juz sobie w tym roku mogli odpuscic a nie wstyd robic LUDZIE TEN PIOTRKOW DO CZEGO TO DAZY!!!! Stacje tak jak PoloMarket na Slowackiego na koncu Piotrkowa Osir na Belzackiej tez koniec Piotrkowa ludzie ludzie co wy robicie!!!!

50


gość ~gość (Gość)26.02.2019 23:12

Proszę bardzo, dziękujemy wyborcom Chojniaka.

100


gość ~gość (Gość)26.02.2019 22:52

Czy ktoś korzysta z tych rowerów?

24


gość ~gość (Gość)26.02.2019 21:44

W końcu ktoś głosował na Pana Chojniaka. Ciekawe dlaczego nikt się do tego nie przyznaje.

80


realia ~realia (Gość)26.02.2019 21:35

Ja nie wiem co sie dzieje w Tym Piotrkowie ale MZK podrożało Rower Miejski na koniec Wakacji i zaraz w Focusie trzeba bedzie 2zł wrzucic aby ruchomymi schodami pojechac na gore!
Byle tak dalej

80


kolo ~kolo (Gość)26.02.2019 21:27

Żenada!!!!

60


operator mzk ~operator mzk (Gość)26.02.2019 21:24

mzką jezdzic a nie rowery wam w głowie

33


kolaz ~kolaz (Gość)26.02.2019 21:22

uuuuuuu jak mozna!!! Taka data uuuuuuuuuuuu

50


tolo ~tolo (Gość)26.02.2019 20:58

a od maja będziemy jeżdzić na sankach i nartach!

40


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat