Piotrkowianin uległ Azotom

Piotrkowianin Niedziela, 10 grudnia 20231
Kandydat do medalu mistrzostw Polski po raz drugi w tym sezonie lepszy od Piotrkowianina. Azoty Puławy pokonały drużynę Michała Matyjasika 35:30 (18:14) w meczu 15. Serii ORLEN Superligi. Gospodarze od początku podyktowali swoje warunki. Dość szybko wypracowali sobie wyraźną przewagę, którą utrzymali do końcowej syreny.

Wynik spotkania otworzył Deividas Virbauskas. Chwilę później wyrównał Antoni Doniecki, ale kolejne minuty należały do Azotów. W 5. minucie, po trafieniu doświadczonego Rafała Przybylskiego było 4:1, a w 18. minucie po rzucie Marka Marciniaka nawet 12:5 dla gospodarzy. W końcówce pierwszej połowy nasz zespół zniwelował część strat i do szatni zszedł z czterobramkowym deficytem 14:18.

W pierwszych minutach po zmianie stron lepiej prezentował się Piotrkowianin. Cztery minuty po wznowieniu, po rzucie Marcina Szopy, Azoty wygrywały już tylko 19:17. Nasz zespół nie poszedł jednak za ciosem. Puławianie znów zaczęli powiększać przewagę, którą spokojnie dowieźli już do ostatniej syreny. Wynik spotkania na 35:30 ustalił Szopa, który zapisał przy swoim nazwisku pięć trafień. Więcej bramek od niego rzucił jedynie Piotr Swat - siedem.

Azoty Puławy - Piotrkowianin 35:30 (18:14)

Piotrkowianin: Kot, Chmurski - Wawrzyniak 1, Doniecki 4, Stolarski, Matyjasik 1/1, Szopa 5, Wadowski 2, Swat 7/2, Żyszkiewicz 1, Filipowicz, Surosz 1, Pożarek, Mosiołek 4, Kowalski 3, Krajewski 1.
Kary: 10 min (Pożarek x2, Żyszkiewicz, Szopa, Doniecki)
Rzuty karne: 3/4

Ostatni w 2023 roku mecz Piotrkowianina zaplanowano na czwartek (14 grudnia). W ramach 16. kolejki ORLEN Superligi, nasz drużyna podejmie w hali RELAX ARGED REBUD KPR Ostrovię Ostrów Wielkopolski. Mecz rozpocznie się o 20:00. Klub zapowiedział świąteczne atrakcje dla kibiców.