Advertisement

Piotrków walczy o 22 mln na zakup elektrycznych autobusów

ePiotrkow Czwartek, 19 grudnia 2019984380
W piątek 20 grudnia miejscy urzędnicy złożą wniosek o dofinansowanie zakupu 10 elektrycznych autobusów wraz ze stacjami ładowania. Koszt tej inwestycji to aż 33 mln, a dofinansowanie wyniosłoby 22 mln.
fot. archiwum ePiotrkow.plfot. archiwum ePiotrkow.pl

- Nasze miasto złoży 20 grudnia kompletny wniosek aplikacyjny do Urzędu Marszałkowskiego, do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego – mówi Jolanta Kopeć, kierownik Biura Partnerstwa i Funduszy w piotrkowskim magistracie. - Jest to wniosek o dofinansowanie zakupu 10 autobusów elektrycznych dla komunikacji miejskiej (dla naszej spółki MZK) i dwóch stacji doładowczych.


Rozstrzygnięcie konkursu prawdopodobnie nastąpi w I kwartale 2020 roku. - Zawsze składamy najlepszy wniosek, jaki tylko można złożyć, reszta w rękach pana marszałka – dodaje J. Kopeć.


Zainteresował temat?

10

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (80)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Anastazja ~Anastazja (Gość)19.12.2019 15:05

Ha ha już żeśta dostali. Jak dawali to żeśta se spali.Teraz pozostają tylko marzenia.

73


Adamo ~Adamo (Gość)19.12.2019 07:47

Bełchatów od dawna ma nowoczesne autobusy i komunikacja jest darmowa. A w Piotrkowie stare graty i jeszcze trzeba słono płacić.

177


dyrdymał ~dyrdymał (Gość)19.12.2019 09:44

Myślę że za tą kwotę byłoby kilkanaście mniejszych autobusów, nowych, tradycyjnych diesli. Ale co moda to moda, z nią się nie dyskutuje.

116


gość ~gość (Gość)19.12.2019 08:44

A czy ktoś z władz miasta myśli nad tym aby trasy MZK dostosować do potrzeb mieszkańców! Prawie wszystkie jadą przez dworzec PKP albo kręcą się w kółko! Czy to normalne?

120


gość ~gość (Gość)19.12.2019 20:13

Ja wolę mieć mediatekę a MZK jeżdżę mało

33


gość ~gość (Gość)19.12.2019 16:57

Po co takie autobusy jak mogą Góra przejechać 80km a co dalej chyba że te 10 autobusów będzie tylko obsługiwać jedna linie

14


gość ~gość (Gość)19.12.2019 16:16

Śmiech na sali. Można po oglądać czy tam poczytać na tym portalu czy tam nasze miasto jak Głowacka chciała ekologicznych autobusów Ale zakrzyczał ja prezes mzk i chyba Kacperek a teraz sami to zgłaszają. Może to przez zawierzenie ?

72


gość ~gość (Gość)19.12.2019 16:50

W Kaliszu nowe hybrydy jeżdżą a tu stare many się toczą..ehh

31