Piotrków jednak bez porodówki?

Strefa FM Niedziela, 18 sierpnia 201961
- Dyrektor Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie doprowadziła do sytuacji kryzysowej – powiedział w programie O TYM SIĘ MÓWI Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego. Gość Radia Strefa FM nawiązał do likwidacji w tej placówce dwóch oddziałów: ginekologiczno – położniczego i noworodków.
Piotrków jednak bez porodówki?

Powiatowe Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim wypowiedziało Narodowemu Funduszowi Zdrowia umowę ryczałtową, co oznacza, że oddziały funkcjonujące w ramach sieci szpitali - czyli Noworodków i Położniczo-Ginekologiczny - będą tam otwarte tylko do końca okresu wypowiedzenia umowy, czyli do końca września.

– To nieodpowiedzialna decyzja, którą można porównać do porzucenia pacjentów przez dyrekcję szpitala. Istnieje realne niebezpieczeństwo, że na terenie Piotrkowa nie będzie obu oddziałów – podkreślił wicemarszałek województwa łódzkiego.

 

Jego zdaniem to dyrektor PCMD spowodowała konflikt z Narodowym Funduszem Zdrowia. - Nie można konfliktować się z płatnikiem – dodał Zbigniew Ziemba.

 

Na razie nie wiadomo czy likwidowane oddziały będą mogły funkcjonować w drugim piotrkowskim szpitalu przy ul. Rakowskiej. Szanse na to są jednak niewielkie – przynajmniej w tym roku.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

2


Komentarze (61)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość5 ~gość5 (Gość)19.08.2019 14:08

- Od kilku miesięcy już się o tym mówiło w kuluarach, ale kończyłem inwestycję za 13,5 mln zł - remont gmachu ŁDK - więc się tym nie przejmowałem i pewno nie było chętnego, by przejąć kierowanie tą inwestycją. Gdy około dwa miesiące temu kończyłem to zadanie, dofinansowane z unijnych funduszy, wicemarszałek Zbigniew Ziemba wprowadził audyt do ŁDK.

10


viceW ~viceW (Gość)19.08.2019 13:54

https://oko.press/eutanazja-szpitali-powiatowych-rzad-chce-likwidacji-150-z-nich-ale-nie-ma-odwagi-powiedziec-tego-wprost/
I co na to vice...?

10


Sandra ~Sandra (Gość)19.08.2019 13:53

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-12-18/szpitale-powiatowe-ostrzegaja-ministra-zadluzamy-sie-bedziemy-ograniczac-swiadczenia/
Jak wyjaśnił, w ostatnim czasie wprowadzono trzy regulacje prawne, które dla szpitali powiatowych oznaczają dodatkowe istotne koszty, ale nie poszły za tym dodatkowe pieniądze ani z budżetu państwa, ani z NFZ.

10


asdfgh ~asdfgh (Gość)19.08.2019 13:52

https://www.prawo.pl/zdrowie/wzrasta-zadluzenie-szpitali-powiatowych-potrzebny-wzrost-wycen,381502.html
Nie nadążamy spełniać obietnic podwyżek dla kolejnych grup zawodowych, które składa pan minister – mówi Malinowski i przypomina, że minister zdrowia zobowiązał się do podniesienia wynagrodzeń pielęgniarek, ratowników medycznych oraz lekarzy specjalistów zatrudnionych na etacie, co spowodowało roszczenia innych grup zawodowych zatrudnionych w służbie zdrowia m.in. lekarzy zatrudnionych na umowach cywilno-prawnych.

00


gość ~gość (Gość)19.08.2019 13:36

Coś wicemarszałek kombinuje no nfz już zapowiedział że będzie oddział w szpitalu wojewódzkim. Nie chce teraz, dzięki

20


lenny ~lenny (Gość)19.08.2019 13:31

Podziękować wybinej dyrektor oraz wielkiemu reforamtowi - dr Piotrkowi... spektakularna klapa.. czemu jeszcze tam nie ma NIK i CBA. To niebywałe jak mozna tak traktować ludzkie życie i zdrowie;-(((

90


cwaniak z miejskiej gazowni ~cwaniak z miejskiej gazowni (Gość)19.08.2019 13:28

A kto kiedys publicznie ogłosił,że "będziemy wygaszać szpitale powiatowe " ????
Z KOGO ROBISZ IDIOTÓW ?!!!!!!!!!!!!!!

30


gość ~gość (Gość)19.08.2019 13:00

Skoro pisze sie taki artykuł to rownież wypadałoby zamieścić listę placowek zastępczych gdzie należy sie udać po likwidacji tego oddziału

00


Utopiec ~Utopiec (Gość)19.08.2019 12:53

Tu jest prawda cała szpital wykończł pan starosta C.....a .

10


gość ~gość (Gość)19.08.2019 12:23

To chyba raczej marszałek odpowiada za swoje placówki? Ciekawe kim będzie marszałkowo zarządzać jak polikwidują czy ograniczą swoje jednostki. A już zwolnienia. Ziemba ucieknie

20


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat