Piotrków: Prywatny szlaban na prywatnej drodze

Strefa FM Piątek, 16 maja 20083
Czy można postawić szlaban na dosyć często uczęszczanej drodze i skutecznie uniemożliwić przez nią przejazd ? Okazuje się że tak, ale pod warunkiem że właściciel zapory i właściciel drogi to ta sama osoba. A jeśli droga jest prywatna to przecież właściciel może na swoim terenie stawiać tyle zapór ile chce.
Foto J.KrakFoto J.Krak
Tak zrobił Arkadiusz Frąckowski - właściciel drogi która jest przedłużeniem ulicy 25 Pułku Piechoty. Jako ciekawostkę możemy dodać, że droga pana Arkadiusza znalazła się w większości planów Piotrkowa, łącznie z mapami w internecie i podawana jest jako droga publiczna.Przez wiele lat - gdzie dziś stoi szlaban - ludzie przejeżdżali do ulicy Pawłowskiej, czy Brzeźnickiej. Teraz kierowcy muszą nadrabiać kilkaset metrów aby dojechać do swoich działek czy domów.

Przeciwko blokadzie protestują działkowcy, bo w tym rejonie miasta znajduje się blisko 1300 działek. W czwartek do prezydenta miasta oraz komendanta policji wpłynęło pismo podpisane przez trzech prezesów ogrodów działkowych z prośbą o interwencję.

Jak zapowiedział Ryszard Żak z Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji - teraz prowadzone będą rozmowy z właścicielem terenu. Miejmy nadzieję - powiedział Żak - że rozmowy przyniosą dobry efekt, tak aby każdy był zadowolony.

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

lex ~lex (Gość)17.05.2008 21:24

To chyba nie jest ta sytuacja prawna. Droga - jak dobrze rozumiem - biegnie między polami i nie ma przy niej budynków. Ale jeżeli się mylę to przy służebności też muszą zapłacić.

00


dth ~dth (Gość)17.05.2008 20:26

Powinni ustanowić służebność.

00


abc1 ~abc1 (Gość)16.05.2008 18:06

I bardzo dobrze zrobił !

10


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat