Piłkarz dotkliwie pobił sędziego podczas meczu Amatorskiej Ligi

Wtorek, 14 czerwca 20220
Do skandalicznej sytuacji doszło w miniony weekend na boisku Stadionu Miejskiego "Concordia". Podczas meczu Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej jeden z piłkarzy pobił sędziego. Mężczyzna został uderzony w głowę, był reanimowany, a następnie przewieziony do szpitala. Organizator zmagań, czyli piotrkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji zdyskwalifikował agresywnego zawodnika. Jego sprawą zajmuje się już policja.
fot.: freepik.com / zdjęcie ilustracyjne fot.: freepik.com / zdjęcie ilustracyjne

Rozgrywki, które od lat są okazją do sportowej rywalizacji, tym razem zostały zakłócone przez bandyckie zachowanie jednego z ich uczestników. Podczas meczu Barwilu-Omegi ze Starówką, zawodnik tej drugiej drużyny w pewnym momencie napadł na sędziego. 

Od 15 lat, odkąd jestem dyrektorem OSiR-u, takiej sytuacji nie było. To jest przerażające. Brak słów, by coś takiego opisać. Sport w wymiarze amatorskim powinien przecież służyć rozrywce i rozładowaniu emocji, ale na pewno nie w taki sposób. To, co się wydarzyło, godzi również w nas bezpośrednio, dlatego zawodnik został wyrzucony z rozgrywek. Rozmawiałem z kapitanem Starówki, który przekazał mi, że zespół także potępia takie zachowanie, a piłkarze nie chcą już agresora w drużynie - mówi Leszek Heinzel, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piotrkowie Trybunalskim. 

 

Szef OSiR-u dodaje, że ten karygodny incydent dotknął go również osobiście. 

Dla mnie to szczególnie przykre, bo mieszkam na tym osiedlu, więc zespół Starówki w pewnym sensie reprezentuje także mnie. To cios również dla chłopaków, z którymi się utożsamiam. Wszyscy musimy wyraźnie potępić tego rodzaju zachowanie. Wiadomo, że podczas zmagań sportowych zdarzają się mocne wymiany zdań, a nawet przepychanki. Ten przypadek to jednak zwyczajna napaść. Stosowne służby rozpoczęły już zresztą odpowiednie postępowanie w tej sprawie - dodaje Leszek Heinzel. 

Z informacji, jakie udało nam się uzyskać, wynika, że sędzia został uderzony w głowę, przewrócił się, stracił przytomność i był reanimowany. Po odzyskaniu przytomności przetransportowano go do szpitala w Piotrkowie Trybunalskim. Mężczyzna obok uszkodzeń głowy, ma też uraz obojczyka.

Pacjent został przyjęty do Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim w dniu 12 czerwca br. Aktualnie przebywa w Oddziale Chirurgicznym. Jest przytomny. Jego stan oceniany jest jako stabilny - informują przedstawiciele szpitala.

 

Mecz tuż po ataku na sędziego zakończono. Przyznano walkower na korzyść Barwilu-Omegi.

 

Dagmara Mościńska z KMP w Piotrkowie w przesłanej odpowiedzi potwierdziła, że policjanci byli na miejscu, a zgłoszenie zostało przyjęte i funkcjonariusze prowadzą czynności w tej sprawie.

POLECAMY


Zainteresował temat?

11

1


Komentarze (0)

Chcesz dodać komentarz?Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat