Advertisement

Pierwszy taki mecz Piotrcovii [ZDJĘCIA]

Piątek, 25 listopada 202219
W najciekawszym pojedynku 7. serii PGNiG Superligi Kobiet trzecia w tabeli Piotrcovia przegrała z KPR Gminy Kobierzyce 23:26 i straciła pierwsze w tym sezonie punkty we własnej hali. Przerwana została tym samym seria pięciu wygranych z rzędu naszej drużyny.

Ładuję galerię...

Piotrcovia zaczęła mecz najgorzej, jak mogła. W 5. minucie przegrywała bowiem już 0:4. Strzelecką niemoc naszej drużyny przełamała dopiero z rzutu karnego Magdalena Drażyk. Nasze zawodniczki mozolnie odrabiały straty i w 19. minucie, po rzucie Justyny Świerczek, był remis 8:8. Świerczek wyprowadziła nasz zespół na prowadzenie tuż przed przerwą, ale ostatnie słowo w pierwszej połowie należało do Katarzyny Cygan i do przerwy mieliśmy remis 12:12.

 

Po zmianie stron stracie było niezwykle wyrównane. Decydujący do losów meczu okazał się ostatni kwadrans. Przy stanie 19:19 trzy szybkie kontry wykończyła skutecznie Mariola Wiertelak. Najszybsza zawodniczka Europy dała prowadzenie przyjezdnym 22:19 i tego prowadzenia podopieczne Edyty Majdzińskiej już nie oddały. Na dwie minuty przed końcem wygrywały już nawet 26:21, ale w ostatnich akcjach Joanna Waga i Justyna Świerczek nieco zniwelowały straty i mecz zakończył się porażką Piotrcovii różnicą trzech trafień.

Szkoda tych punktów, ale po raz kolejny Beata Kowalczyk zamknęła nam drogę do wygranej. Obroniła kilka ważnych piłek w pierwszej połowie i końcówce. Przy remisie i wyrównanej grze w drugiej połowie popełniliśmy kilka prostych błędów, co wykorzystała Mariola Wiertelak. Mimo porażki dziękuję dziewczynom za walkę i czekamy już na kolejne mecze. Dużo grania jeszcze przed nami - powiedział po spotkaniu trener Piotrcovii Krzysztof Przybylski.

 

Najlepszą zawodniczką MKS-u została Justyna Świerczek, a MVP całego spotkania wybrano Mariolę Wiertelak.

 

MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. – KPR Gminy Kobierzyce 23-26 (12-12)

MKS: Suliga, Opelt – Drażyk 2, Radushko 2, Senderkiewicz 1, Oreszczuk, Polaskova, Grobelna, Sobecka 2, Szczepanek 2, Trbović 1, Świerczek 9, Waga 4, Jureńczyk, Schneider
Karne: 3/4
Kary: 2 min. (Świerczek)

 

KPR Gminy Kobierzyce: Chojnacka, Kowalczyk – Olek, Kucharska, Tomczyk 4, Buklarewicz 1, Janas, Kozioł 3, Ivanović, Cygan 6, Wicik 3, Despodovska 2, Macedo, Wiertelak 5, Shupyk
Karne: 2/2
Kary: 4 min. (Tomczyk, Buklarewicz)

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (19)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

babcia ~babcia (Gość)28.11.2022 17:46

postulat mam taki, przywróćmy Szczepana i stary zarząd, pojawią się długi i znikną wyniki oraz komentarze pisane przez tych fachowców od siedmiu boleści. I może będzie można usiąść na drewniakach, tylko krótko bo przy nich klub padnie po pół roku.

43


napolleon ~napolleon (Gość)29.11.2022 17:32

50 kibiców na krzyż i problem z drewniakami jak by co najmniej ze 200 osób przychodziło.Jak by byli zawodnicy zawodniczki i działacze nie przychodzili to może na meczu by było z 20 osób.Taka jest prawda.Zainteresowanie tym sportem w tym mieście jest jak z zapasami czy tenisem stołowym.

25


goœć_gość ~goœć_gość (Gość)28.11.2022 14:23

I znów słyszymy bzdurne płaczliwe tłumaczenia trenera po przegranym meczu : ,,Kowalczyk zamknęła drogę do wygranej, potem Wiertelak wykorzystała błędy" to śmieszna wypowiedz ,przecież nasze zawodniczki w bramce i po błędach KPR w ataku mogły zapewnić wygraną Piotrcovii. Z tymi decyzjami gdzie kto ma usiąść na meczu to dramat organizacyjny. Na drewniakach na całej długości jest tyle wolnych miejsc. Nawet jak ma tam być tylko sektor VIP to widać jak wchodzą tam też inni przepuszczeni przez ochronę. Zarezerwować sektor wydzielony VIP z ochroną a resztę miejsc przeznaczyć tak jak przez lata bywało dla kibiców, przecież nie obowiązują już przepisy sanitarne. A swoją drogą tyle lat w wiadomym miejscu były miejsca VIP które pilnował Pan Szczepan i było ok. Drewniaki były dla kibiców w 100% wykorzystane. No ale jak fotograf robi też za porządkowego wydając takie decyzje, to takie są skutki, że musi też być na trybunie VIP szatniarzem.

44


Pasjonat ~Pasjonat (Gość)28.11.2022 16:04

Najbardziej denerwujące są dzieciaczki, które nie są zainteresowane meczem w ogóle, a plączą się pod nogami i stoją przy bandach rozpraszając ludzi oglądających mecz. Rodzice oczywiście nie widzą problemu

30


Wolny1974 ~Wolny1974 (Gość)28.11.2022 00:35

Ta ochrona tam potrzebna tak, jak zeszłoroczny śnieg! Zachowują się jakby przynajmniej BARCELONA grała. Najlepszym "ochroniarzem" był swojego czasu nieżyjący już kibic Pan Marek P. i Szczepan.
Nie było żadnych zamieszek, pełna kultura i drewniaki pełne kibiców. Piotrkowianin sobie wymyślił zakaz wstępu na drewniaki, to i Piotrcovia musi się do tego dostosować? Kpina! Za 20 zł słupów nie będę oglądać!

43


kibic ~kibic (Gość)27.11.2022 18:25

Nie jest prawdą, że ochrona wpuszcza na pierwsze 2 rzędy przed słupami wszystkie osoby. To na jakiego grzyba tam stoją i wkurzają ludzi jak można siadać bez żadnego zakazu a miejsca VIP są gdzie indziej.

03


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)27.11.2022 11:11

Ochrona nie chce wpuszczać ludzi na polecenie fotografa na trybuny drewniane a na plastyki przed słupami mogą siadać znajomi a reszta płaci i ma trudności z oglądaniem akcji meczu. Mecz wygrały lepsze.

43


... ~... (Gość)26.11.2022 13:38

Szkoda tej porażki. Szkoda, że dziewczyny nie wyszły z szatni. Dobrze się mecz nie rozpoczął, a już 4 w plecy. Bramkarki tum razem nie pomogły, skrzydła nie pograły. Jeżeli ms być medal to takie mecze trzeba wygrywać. Jak poważna jest kontuzja Patrycji?

13


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat