Parafialny festyn na rzecz potrzebującej piotrkowianki

Sobota, 18 maja 20246
II Parafialny Festyn Rodzinny odbył się w sobotę na placu przy kaplicy przy ulicy Kostromskiej w Piotrkowie. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Podczas wydarzenia można było wesprzeć piotrkowiankę, która potrzebuje zewnętrznej windy.

Ładuję galerię...

Nie zabrakło rodzinnych turniejów z nagrodami, zabaw i animacji dla dzieci i dorosłych. Można było skorzystać ze strefy urody czy skorzystać z przejażdżki dorożką.

To wydarzenie przede wszystkim jest związane z naszym patronem św. Janem Pawłem II, bo dzisiaj (18 maja) przypada 104. rocznica urodzin Karola Wojtyły. Chcemy w taki aktywny sposób świętować urodziny naszego patrona. Przez cały tydzień był parafialny bieg w takim charakterze indywidualnym, a dzisiaj jest kulminacja. Są różne licytacje, dmuchana zjeżdżalnia dla dzieci, escape room oraz różne gry i zabawy rodzinne - mówi ks. Jacek Tyluś, proboszcz parafii pw. św. Jana Pawła II.

Festyn parafialny miał także wymiar charytatywny. Prowadzona była zbiórka pieniędzy, aby wesprzeć niepełnosprawną parafiankę.

Chcemy pomóc pani Alicji. Wewnątrz bloku nie ma możliwości zbudowania najazdów na schodach, żeby mogła się poruszać wózkiem. Jedynym rozwiązaniem jest winda zewnętrzna. Na ten cel musi wpłacić około 30 tysięcy złotych, a my tyle ile uzbieramy, to dorzucimy się pani Alicji - dodaje ks. Tyluś.

POLECAMY


Zainteresował temat?

4

2


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Helena ~Helena (Gość)20.05.2024 12:37

Ks. Tyluś to ksiądz na swoim miejscu.

20


j. ~j. (Gość)19.05.2024 23:07

Ciekawe, co dalej z budową kościoła. Ile to już lat?...

11


bardzo ładnie ~bardzo ładnie (Gość)19.05.2024 14:35

Akcja szczytna, a ciekawe kiedy kościół wybuduja :D Się rzucili jak szczerbaty na suchary, bo troche kasy poczuli.

41


goœć_jan ~goœć_jan (Gość)18.05.2024 21:35

Piękna akcja .Empatia włączona. Serce rośnie :)

120


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat