Oznakowanie na nowym rondzie zostanie zmienione

Poniedziałek, 04 listopada 201993
Oznakowanie poziome na rondzie Dmowskiego/Armii Krajowej/ Żelaznej i Górnej w Piotrkowie będzie zmienione. Taką decyzję podjął prezydent Krzysztof Chojniak.
fot. UM w PTfot. UM w PT

- Od kilku dni poruszający się po piotrkowskich ulicach mają do dyspozycji nowo wybudowane rondo u zbiegu ulic Dmowskiego, Armii Krajowej, Żelaznej i Górnej. Mimo, że organizacja ruchu jest zgodna z przepisami rodzi to komplikacje u niektórych kierowców. Będzie zmiana oznakowania. Mimo, że organizacja ruchu jest wykonana zgodnie z przepisami i zaakceptowanym przez ww. instytucje projektem, prezydent Krzysztof Chojniak podjął decyzję, aby pilnie dokonać zmian w oznakowaniu, które ułatwią ruch na tym skrzyżowaniu – poinformował Jarosław Bąkowicz, kierownik Biura Prasowego Urzędu Miasta.

 

Jednocześnie dodał, że zarówno w tym przypadku, jak i w przypadku wielu innych inwestycji drogowych, nieodzownym elementem dokumentacji jest projekt stałej organizacji ruchu jaka będzie obowiązywać po zakończeniu przebudowy. Projekt ten jest opiniowany i akceptowany – pod względem zgodności przepisów o ruchu drogowym - przez Komendanta Miejskiego Policji. Opinię na temat organizacji wydaje również organ doradczy, jakim jest Komisja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego działająca przy prezydencie miasta. W jej skład wchodzą m.in. funkcjonariusze policji, straży miejskiej oraz fachowcy z branży drogowej. Opinia tejże Komisji na temat projektu stałej organizacji ruchu na powstałym rondzie również była pozytywna.

POLECAMY


Zainteresował temat?

9

4


Komentarze (93)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

mag ~mag (Gość)10.11.2019 16:22

Dzisiaj miałam okazję jechać tym słynnym rondem z al. Armii Krajowej w ul. Dmowskiego. Niestety "kierowca" jadący wewnętrznym pasem też zjeżdżał z ronda w ul. Dmowskiego i wymusił na mnie pierwszeństwo. Co mam powiedzieć: wieśniak nie potrafi jeździć, nie zna przepisów, nie wiem! Ale linia przerywana w tym miejscu jest zdecydowanie za krótka, powinna się wcześniej zaczynać i jeszcze jedno, szkoda, że nie ma na ul. Dmowskiego dwóch pasów , które odbierałyby zjeżdżających z ronda. I jakim cudem te wszystkie mądre komisje pozwoliły na takie oznakowanie poziome na tym rondzie?

50


rtg54 ~rtg54 (Gość)10.11.2019 08:56

A co radni sądzą i czy widzieli oznakowanie poziome na ul. Armii Krajowej, od ronda do przystanku po przeciwnej stronie Hortexu ? Kto wymyślił żeby za przystankiem który ma swoją zatoczkę, w kierunku ronda z 3 pasów robiły się 2 ? Po co to zostało zrobione skoro ten trzeci prawy pas potrzebny jest do skręcania na osiedle i potrzebny do włączenia do ruchu przez miejskie autobusy ?

30


gośc ~gośc (Gość)05.11.2019 19:34

Patrzę na kamerce na zachowania kierowców i chyba wiele mnie już nie zdziwi. Jadący przez rondo wewnętrznym pasem od strony Żelaznej i zjeżdżający w Armii Krajowej przejeżdżają na wysokości Górnej ciągłą linię, gdzie dosłownie 2metry nadrobiliby i opuszczają rondo nie łamiąc zasad ruchu. Ale tak to już bywa jak w prywatnych autach rozliczani są z przejechanych METRÓW i zużycie opon oraz paliwa

32


aqqq ~aqqq (Gość)05.11.2019 18:05

A jeżeli wrzask z oznakowaniem to tylko przykrywka jakiegoś większego problemu?

91


gość ~gość (Gość)06.11.2019 12:22

A dlaczego nie zrobiono ronda turbinowego takiego fajnego bezkolizyjnego jak rondo sulejowskie?

60


obiektywny ~obiektywny (Gość)05.11.2019 11:25

A gdzie się podział ten ~gość co na rondzie Sulejowskim nie wiedział jak można zawrócić on by to naprawdę wniósł co zdumiewająco odkrywczego lepiej zaczekać na jego opinię by nie zmieniać oznakowania po raz trzeci. Ciekawy jestem jak to poruszają się po rondach amerykanie gdzie krzyżują się np. dwie autostrady i każda ma kilkanaście pasów ruchu w jednym kierunku i wjazd w niewłaściwy pas powoduje konieczność dodatkowego przejazdu rzędu 10-20km ?

45


mb ~mb (Gość)04.11.2019 23:16

Witam. Mam pytaniw do wszystkich zmawców ruchu drogowego.Wszyscy wałkują przejazd z Żelaznej na Dmowskiego ale jadać Dmowskiego od Piomy na Dmowskiego podrugiej stronie ronda ustępujemy pojazdowi z Żelaznej z prawego pasa?

50


gość ~gość (Gość)05.11.2019 20:09

Ale głupie są te komentarze, sprawdźcie sami że rondo jest dobrze oznakowane i tam gdzie można zmienić pas to są linie przerywane.
Mam wrażenie że komentują "niedzieli kierowcy" albo osoby bez prawka

74


~PT ~~PT (Gość)05.11.2019 19:55

mamtog (Gość) - można w prawo, tam też jest Dmowskiego. Sprawdź na mapie.

20


gość ~gość (Gość)05.11.2019 19:12

Rondo buduję się żeby udróżnić ruch,a w tym przypadku jest odwrotnie

44


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat