Advertisement

Ostatni dzień na rozliczenie

ePiotrkow Poniedziałek, 02 maja 20228030
Zeznania można składać w tym roku wyjątkowo do 2 maja ponieważ 30 kwietnia przypada w niedzielę. Urzędy Skarbowe w woj. łódzkim, jak w każdy poniedziałek będą czynne do godziny 18.00.
Fot. Pixabay Fot. Pixabay

Do urzędów skarbowych w całym woj. łódzkim wpłynęło już ponad 92% spodziewanych zeznań. Ponad 90% składanych zeznań rocznych za 2021 r. to zeznania elektroniczne.

Dużym powodzeniem cieszy się usługa Twój e-PIT, gdzie podatnicy mogą skorzystać ze wstępnie przygotowanych przez Krajową Administrację Skarbową (KAS) zeznań. Każdy, kto rozlicza się na formularzu PIT 37 i PIT 38 ma taką możliwość.

Ta grupa osób być może czeka, aby ich rozliczenie roczne zostało zaakceptowane przez KAS po 2 maja br. ale zachęcamy do zalogowania się i samodzielnego sprawdzenia swojego zeznania. Skontrolowania poprawności zawartych tam danych, a także uzupełnienia w przypadku korzystania z ulg - zaznacza Agnieszka Majchrzak, rzecznik prasowy Izby Administracji  Skarbowej w Łodzi.

Pamiętajmy o przekazaniu 1 %

Podatnicy korzystający z usługi Twój e-PIT w swoim przygotowanym zeznaniu mają automatycznie wskazaną OPP z ubiegłego rozliczenia. Oczywiście mogą pozostawić tę samą organizację, ale mogą również dokonać nowego wyboru. Wykaz organizacji uprawnionych do otrzymania darowizny w postaci 1% podatku dostępny jest na stronie podatki.gov.pl w wyszukiwarce OPP.

 

 


Zainteresował temat?

1

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat