Advertisement

Ośrodek sportów wodnych nad Zalewem w Cieszanowicach?

Strefa FM Czwartek, 08 grudnia 20161895022
Czy nad Zalewem Cieszanowickim powstanie ośrodek sportów wodnych? Taki obiekt chciałby stworzyć w Mierzynie Lech Pawlak, prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego Remo Niechcice, jedynego w naszym województwie klubu wioślarskiego.
Ośrodek sportów wodnych nad Zalewem w Cieszanowicach?

- Chodzi o budyneczek pod adresem 64a, mieszczący się przy tamie. To jest taki mały hotelik. Idealne miejsce, dlatego dziwię się, że przez tyle lat nieużywane. Obiekt mógłby być wykorzystywany przez naszą sekcję wioślarską, a z czasem można byłoby tam uruchomić jakieś kajaki, pomieszczenia dla wędkarzy. Praktycznie jest to gotowy ośrodek sportów wodnych wszelkiego rodzaju – mówi Lech Pawlak.

 

Obiekt jest własnością Urzędu Marszałkowskiego. - Działka w Mierzynie jest obecnie konsultowana pod względem charakteru, do jakiego może być zaklasyfikowana. Chodzi o to, czy jest to działka rolna, czy nie, gdyż w obecnym systemie prawnym działka rolna może być sprzedana tylko rolnikom lub specjalnym podmiotom. Jeśli okaże się, że nie jest to działka rolna, wtedy jesteśmy zobowiązani do przeprowadzenia przetargu. Liczymy, że mógłby się on rozpocząć w drugiej połowie stycznia, a zakończyć pod koniec pierwszego kwartału - mówi Arnold Lorenc z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego.

 

Nie byłby to pierwszy przetarg, do poprzednich nikt się nie zgłosił. Jeśli tym razem byłoby podobnie, wówczas członkowie Zarządu Województwa rozważą, czy mogliby użyczyć ten budynek miłośnikom sportów wodnych.


Zainteresował temat?

4

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (22)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Prawdziwy Polak ~Prawdziwy Polak (Gość)08.12.2016 10:21

Pan Pawlak MIAŁ ŚWIETNY PLAN- ale to wieś więc jakie tam mogą być zainteresowania kościół , ranczo pod sklepem i remiza i zalewanie pały w weekend! Dyskusje i krytyka wszystkiego. Zapewne pomysł pana Pawlaka upadnie a za rok jakiś kacyk wyjdzie ze świetnym pomysłem pana Pawlaka jako swoim, będzie wielka gala- jak to nas jakiś polityk albo syn lub córka polityka uszczęśliwiła. LUDZIE NIE CHCECIE OŚRODKA wiec jest pytanie co chcecie tak naprawdę . Nie będę pytał co robicie w wolnych chwilach bo przecież ich nie macie a o rekreacji plebsu już pisałem. Pozdrawiam i szacunek Panie Pawlak bo jest pan człowiekiem któremu coś się chce - allleluja i do Przodu !!

94


Pikej ~Pikej (Gość)08.12.2016 19:24

Nie macie na co liczyć. To jest Rozprza, stężenie nieudolności w pewnym budynku na ul 900-lecia jest nie do ogarnięcia. Gorszych władz samorządowych w tym kraju nie znajdziecie.

82


lkjlj ~lkjlj (Gość)09.12.2016 08:55

tak to jest działka rolna, ten budynek w tle to stodoła, piaszczysty grunt na działce to żyzna ziemia, plażę też można zaorać i posiać żyto, a wszystkiemu winny PiS

42


Nick ~Nick (Gość)09.12.2016 08:42

Trzeba było myśleć wcześniej a nie w koło pocięte i posprzedawane działki prywatnym użytkownikom, teraz jak ktoś chciałby zainwestować to musi do pomysłu przekonać kilku właścicieli, więc niema szans.

20


? ~? (Gość)08.12.2016 09:07

Na zdjeciu widac budynek , o ktorym mowa w artykule?

70


jaki ~jaki (Gość)08.12.2016 10:16

chyba ten Pan już ma kłopoty z dotacją w UG Rozprza.
Poza tym trochę zdrowego rozsądku ....... jakie wioślarstwo w Niechcicach, na tym kaczym stawiku w Truszczanku ?

53


ale heca ~ale heca (Gość)08.12.2016 14:21

przecież to ruina najpierw potrzebny remont

31


flacha ~flacha (Gość)08.12.2016 11:23

Ja mam propozycje może tam wytwórnię alkoholu otworzyć po co w domach pędzić.A jak wszyscy wiedzą Mierzyn to zagłębie tegoż to trunku..😊 panie wójcie po co chińczyków sprowadzać z fabrykom opon toż to szkodliwe,a samogon z korzenia samo zdrowie i ile
kasy będzie z podatków do gminy.

44


Kajakarz ~Kajakarz (Gość)08.12.2016 09:29

Dajcie już spokój z Panem Pawlakiem. Poważna redakcja, a pisze takie pierdoły...Jaki ośrodek, ludzie?

63


janusz ~janusz (Gość)08.12.2016 09:12

już nie jeden był pomysł, i wyszło to co jest obecnie... w kółko to samo...

22


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat