Reklama

Osada Leśna walczy o prestiżową nagrodę

Strefa FMRegion Środa, 11 maja 202220680
Budowa Leśnego Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt w Kole otrzymała nominację w ogólnopolskim konkursie "Modernizacja Roku & Budowa XXI w.". Wzniesienie obiektu w 2021 roku zdecydowanie poprawiło warunki pracy leśników i lekarzy weterynarii, ale przede wszystkim zwierząt, które dochodzą tu do zdrowia. Pomóc w walce o jak najlepsze miejsce w ostatecznej klasyfikacji może pomóc każdy!

Konkurs "Modernizacja Roku & Budowa XXI w." organizowany jest już od 26 lat. Rokrocznie zgłaszane są do niego setki gruntownie wyremontowanych lub wybudowanych obiektów. Nie inaczej było w przypadku tej edycji. Tym razem o zwycięstwo walczy też budynek, który powstał niedawno na terenie Leśnej Osady w Kole.

Od początku planowaliśmy, aby wybudowany obiekt był przyjazny środowisku. Budynek jest ekologiczny, a my staramy się, by takie samo było jego otoczenie. Sadzimy właśnie na terenie Osady Leśnej drzewa owocowe, a więc będziemy mieli tu sad. Nasi przeciwnicy są naprawdę mocni, ale liczymy, że uda nam się znaleźć w pierwszej dziesiątce - mówi Paweł Kowalski z Nadleśnictwa Piotrków. 

 

Na profilu konkursu w mediach społecznościowych, możemy zapoznać się z krótkim opisem budynku, który od kilkunastu miesięcy służy specjalistom z Koła:

 

Celem nowo powstałego budynku jest niesienie pomocy wszystkim dzikim zwierzętom, które są chore, ranne, osierocone, oraz wymagają tymczasowej opieki w zakresie leczenia i rehabilitacji. Do Ośrodka trafiają zwierzęta z terenu całej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi, która obejmuje trzy województwa: łódzkie, mazowieckie i świętokrzyskie. Zwierzęta które znalazły się w Ośrodku są poszkodowane m.in. za sprawą kolizji drogowych, czy innych okoliczności związanych działaniem człowieka. Po zakończeniu leczenia zwierzęta wracają do środowiska naturalnego lub pod opiekę Leśnej Osady Edukacyjnej prowadzonej przez Nadleśnictwo Piotrków.

Zwycięzcy otrzymują statuetki „Modernizacji Roku”, "Budowa XXI w.", dyplomy oraz bezpłatne promocje na łamach prasy, na stronie internetowej.

 

Głosować na Osadę Leśną w Kole można codziennie na stronie internetowej konkursu.


Zainteresował temat?

2

0


Reklama

r e k l a m a

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Reklama
Reklama Reklama

r e k l a m a

Reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat