Advertisement

Opowiedzą o Powstaniu Styczniowym

ePiotrkowRegion Wtorek, 31 stycznia 20237
Gmina Aleksandrów zaprasza na konferencję popularno-naukową organizowaną z okazji 160. rocznicy Powstania Styczniowego. Spotkanie zaplanowano w najbliższą sobotę w świetlicy w Skotnikach.
Fot. Narodowe Centrum Kultury Fot. Narodowe Centrum Kultury

Spotkanie rozpocznie się od programu artystycznego przygotowanego przez uczniów Szkoły Podstawowej w Skotnikach. Następnie zaplanowano prelekcje, a wśród prelegentów będą m.in. wójt Aleksandrowa Paweł Mamrot, Paweł Kendra z piotrkowskiego Muzeum oraz Wiktor Pietrzyk z Muzeum Regionalnego w Opocznie. 

Sesji towarzyszyć będzie prezentacja pamiątek z okresu Powstania Styczniowego. 

 

 


Zainteresował temat?

3

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Fredi ~Fredi (Gość)31.01.2023 09:30

A czy opowiedzą, który to kraj w imię swoich interesów nas podkręcił do rzucenia się z motyką na słońce ? Rzucenia się na Rosję w szczycie jej potęgi ? Rzucenia się na jednego z trzech zaborców i to na tego gdzie Polacy mieli najluźniej ? Wytłumaczą, które to nacje zyskały i zarobiły na naszej klęsce ? Wytłumaczą które to nacje od wieków skłócają Słowian ?

43


Max77 ~Max77 (Gość)31.01.2023 21:55

Czy wójt opowie też o nielegalnych wysypiskach na terenie gminy...

50


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat