Odwiedzamy groby swoich bliskich

ePiotrkow Poniedziałek, 01 listopada 2021673821
Przy piękniej, słonecznej pogodzie obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. W Piotrkowie, podobnie jak w całym kraju, tłumy mieszkańców na cmentarzach wspominają swoich bliskich zmarłych.

Ładuję galerię...

Już od wczesnych godzin porannych przy nekropoliach gromadzili się ludzie, którzy ze zniczami i kwiatami odwiedzali groby swoich bliskich. Z każdą godziną przy pomnikach można spotkać coraz więcej osób.

Tradycyjnie przy ul. Cmentarnej trwa swoisty jarmark, na którym można kupić także produkty, które niekoniecznie kojarzą się z wizytami na cmentarzu. Z kolei przy bramach trwa ostatni dzień kwesty na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków ze Starego Cmentarza.

 

Wielu piotrkowian tego dnia zagląda także na cmentarz wojenny, aby wspomnieć tych, którzy polegli w walce o wolną Polskę. Co baczniejsi obserwatorzy zauważyli też na pewno kartki przygotowane przez społecznych aktywistów, odnoszące się do bieżącej sytuacji politycznej.

 

Wszystko zobaczycie w naszej bogatej relacji zdjęciowej.  


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (21)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)01.11.2021 15:10

Dzis byłem świadkiem jak podczas odwiedzin ma cmentarzu zmarła osoba. Przyjechała karetka przyjechała druga z lekarzem i zostawili zwłoki na środku alejki we worku bez żadnego zabezpieczenia policji bądź staży miejskiej . Jak tak można ludzi dużo każdy przechodził obok wstyd po prostu.

160


zniesmaczony ~zniesmaczony (Gość)01.11.2021 21:52

Te POwieszone kartki o uchodźcach to SKANDAL. Jedni zapewniają Polakom i Polsce bezpieczeństwo, a inni wspierają reżim Łukaszenki i Putina.

122


ja ~ja (Gość)01.11.2021 13:58

Najtańsza i najlichsza wiązaneczka za 122 zł... Miesiąc temu kupiłem taką za 42 złote. Kogoś tu chyba porąbało!

192


hehehe ~hehehe (Gość)02.11.2021 10:52

Śmiać mi się chce z tej sztuczności i pseudo-odwiedzin. Teraz wielkie tłumy, super wiązanki, ekstra znicze... szok. A później przez cały rok groby odwiedza tylko garstka. Latem człowiek mija groby z ozdobami bożonarodzeniowymi albo wielkanocnymi... A te gadki przy grobach "jak my się rzadko widujemy. Musimy w końcu się spotkać".

40


jann ~jann (Gość)01.11.2021 21:43

Witamy w Piotrkowie.

23


jakub ~jakub (Gość)01.11.2021 21:39

Aż dziwne ,że tu publikują wszystkie wpisy bo na sportach nie publikują.

20


Jimmy ~Jimmy (Gość)01.11.2021 21:32

Zgadzam się z tym, że jakiekolwiek służby (jak ktoś zaznaczył np. SM czy Policja) powinna w jakiś sposób zabezpieczyć te zwłoki do czasu przyjazdu panów z Zakładu Pogrzebowego. Tak "po ludzku." Gdyby chociaż jednego z ww. służb porządkowych tam wysłali, no ale cóż. Wyszło jak wyszło. Pewnie im się nie chciało. Bo przepisy, trzeba byłoby wypisać notatkę służbową itd. Tak mają służbiści. Znieczulica i nic więcej. Takie czasy...

80


Rex ~Rex (Gość)01.11.2021 18:41

Moje przemyślenia na gorąco: cena za parking na polu prywatnym w piątek 5zł, dzisiaj już 7zł. Tłumy ludzi, tłok i 99% bez maseczek, a pojutrze zakażeni covidem 30 tyś. i płacz o,la Boga. Ale te karki z tymi ofiarami na granicy.... no to odlot od mózgu zupełny...... no coment.... sie ma.

96


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat