artykuł sponsorowany

Odkryj tajemnicę bezpiecznych podróży z dzieckiem na rowerze. Odpowiedni fotelik to klucz!

Piątek, 05 kwietnia 2024
Przewożenie malucha na rowerze powinno być przede wszystkim bezpieczne – dlatego tak istotny jest dobór odpowiedniego fotelika.
Odkryj tajemnicę bezpiecznych podróży z dzieckiem na rowerze. Odpowiedni fotelik to klucz!

Typy fotelików rowerowych

Wybór fotelika rowerowego dla dzieci nie jest łatwy, szczególnie, że dostępna oferta jest niezwykle szeroka. Warto zastanowić się nad doborem odpowiedniego typu. Foteliki dzielimy na przednie, na bagażnik i na ramę roweru. Najmłodsze maluszki (9-15 kg) mogą jeździć na przykład w foteliku przednim, nawet do 3 roku życia. Maluch dobrze widzi drogę, rodzice mają też większą kontrolę nad dzieckiem. Warto mieć jednak na uwadze, że w takim foteliku przydaje się osłona, chroniąca przed insektami czy podmuchami wiatru. Nieco starsze maluchy będą mogły komfortowo jeździć w foteliku na bagażnik. Nadają się dla dzieci ważących do 22 kg. Rodzic osłania w tym przypadku dziecko – na przykład przed wiatrem. Taka jazda jest też bardzo komfortowa dla malucha oraz rodzica. Ważne jest jednak, aby przed instalacją fotelika zweryfikować nośność bagażnika. Fotelik na ramę roweru wyróżnia się z kolei amortyzacją, co sprawia, że mniejsze są wstrząsy – może być świetnym rozwiązaniem na tereny mniej równe od ścieżek rowerowych.

Jakie cechy powinien mieć fotelik rowerowy?

Dobry fotelik rowerowy powinien wyróżniać się kilkoma cechami, zapewniającymi komfortową podróż i bezpieczeństwo. Przede wszystkim musi być on dobrze wyprofilowany i wyważony, tak aby w razie upadku zabezpieczyć malucha. Dobre krzesełko powinno mieć pasy – najlepiej 5-cio punktowe, które rozpięte są między nogami dziecka, zapinają się też przez biodra i pas. Istotna jest też klamra, której dziecko nie powinno samo rozpiąć. Warto zwrócić też uwagę na mocowanie krzesełka – w wielu modelach istnieje możliwość szybkiego montażu. Dobry fotelik powinien być też regulowany w zakresie pasów i wysokości podnóżka (dzięki temu posłuży dłużej). Malucha należy przewozić w kasku, dlatego też fotelik powinien mieć wyprofilowaną górną część, tak aby kask wygodnie się mieścił. Żeby mieć pewność co do bezpieczeństwa dobrze jest wybierać tylko certyfikowane modele. Fotelik powinien mieć przede wszystkim Europejski Certyfikatu Jakości EN 14344. Warto też sprawdzić czy dany model ma znak jakości TÜV /GS.

Dodatkowe akcesoria

Żeby dobrze przygotować się do wyprawy rowerowej z najmłodszymi członkami rodziny warto też zainwestować w dodatkowe akcesoria, które pozwolą zabezpieczyć się na przykład na wypadek różnych warunków pogodowych. Dobrym pomysłem jest kupno poncza, w które można zapiąć całe dziecko wraz z fotelikiem. Jednocześnie nie ma ryzyka, że jakiś element ubioru wkręci się w szprychy. Dla zwiększenia komfortu jazdy malucha można też zainwestować w zagłówek i wyściółkę, która sprawi, że nawet dłuższa wycieczka będzie komfortowa. W sklepach dostępne są też mocowania, adaptery, specjalne stelaże, dzięki którym sparujemy praktycznie każdy model roweru z każdym fotelikiem. Ważne jest, aby wybierać zarówno sam fotelik jak i akcesoria od renomowanych marek, które są gwarancją bezpiecznej jazdy malucha.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat