Niezapomniany wyjazd PGR-u

Piątek, 05 sierpnia 20227
Jak co roku na zagraniczną wyprawę rowerową wybrała się Piotrkowska Grupa Rowerowa. Tym razem wybór padł na Szwajcarię i Niemcy.

Ładuję galerię...

Wyprawa odbyła się w lipcu, a w eskapadzie udział wzięło sześć osób. 

Oba kraje okazały się bardzo przyjazne rowerzystom. Posiadają one dobrze rozbudowane sieci dróg dla rowerów oraz infrastrukturę pozwalającą podróżować nie tylko w miastach, ale również przemierzać dziesiątki kilometrów w przestrzeni pozamiejskiej - mówi Michał Rosiak z Piotrkowskiej Grupy Rowerowej i przyznane, że ten wypad okazał się bardzo miłym zaskoczeniem. - Wcześniej nie było mi po drodze do tych krajów. Podczas tej wyprawy bardzo przekonałem się jednak do jazdy rowerowej po Niemczech. Ludzie bardzo przyjemni, towarzyscy i przede wszystkim niezwykle otwarci - dodaje

Jak przyznaje Michał Rosiak, malownicze krajobrazy i piękna pogoda sprawiły, że był to kolejny niezapomniany wyjazd PGR-u.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

6

4


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Rowerowypasjonatkola ~Rowerowypasjonatkola (Gość)06.08.2022 09:32

Pytania do owych Panów Rowerzystów pedałujących po szwajcarskich i niemieckich dróżkach, ścieżkach i drogach: czy rzetelnie przestrzegali przepisów ruchu drogowego tych krajów, szczególnie dotyczących rowerzystów jadących na rowerach? Czy zachowywali się jak większość rowerzystek i rowerzystów szalejących na polskich szosach i ulicach? Jezdnię po jezdni dla aut i po chodnikach dla pieszych, mimo ścieżek rowerowych, jazda bez trzymanki kierownicy, tak po chodnikach, jak i po jezdniach, grzebanie w telefonach w czasie jazdy, zjeżdżanie z chodnika na przejście dla pieszych i z niego na jezdnię, ..... i inne podobne. Czy jednak ryzyko spotkania policji niemieckiej i szwajcarskiej z grubym bloczkiem mandatowym studzilo polska rowera fantazje ułańską? Tak pytam bom ciekaw jak nieuchronność ciężkiej kary finansowej wpływa nie tylko na rowerzystki i rowerzystów pedałujących po polskich drogach, dotyczy to również motocyklistów, skuterowcow, hulajnogowców, pieszych(bo i oni mają grzeszki drogowe na ulicach i szosach), kierowców samochodów. Nieuchronność dużej kary zmniejszy łamanie przepisów drogowych. Ale ta zasada dotyczy każdego uczestnika ruchu drogowego, KAŻDEGO, bez wyjątku. A jak jest w Polsce, to wiemy wszyscy. Pozdrawiam

19


:] ~:] (Gość)05.08.2022 19:49

PGR robi więcej dla tego miasta niż "rządzący".
Rosiak na prezydenta!!!

25


Salceson ~Salceson (Gość)05.08.2022 16:03

Czy masa krytyczna w Piotrkowie jeszcze się odbywa?
Świetnie wspominam te przejażdżki po mieście :)

13


Babcia 1968 ~Babcia 1968 (Gość)05.08.2022 15:35

Wielki szacunek dla PGR-u.To osoby z pasją .Planują i realizują.Pozdrowienia dla całej ekipy i do miłego zobaczenia.

51


Dagmara Kaźmierczak Dagmara Kaźmierczakranga05.08.2022 13:53

Świetna inicjatywa, oby więcej takich! :)

42


Grz ~Grz (Gość)05.08.2022 13:50

Super sprawa:) Pozdrawiam!

21


Bezdomny ~Bezdomny (Gość)05.08.2022 11:52

Super PGR - do zobaczenie w Skyy ;)

61


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat