Advertisement

Niewykorzystana szansa wskoczenia na podium

MKS Piotrcovia Sobota, 10 grudnia 20228
W najciekawszym spotkaniu 9. Serii kobiecej PGNiG Superligi MKS FunFloor Lublin wygrał w hali Relax z Piotrcovią 31:28 (16:12) i umocnił się tym samym na drugim miejscu w tabeli. Dla naszej drużyny to druga porażka z rzędu we własnej hali.

Ładuję galerię...

W poprzednich meczach zespół trenera Krzysztofa Przybylskiego bardzo źle rozpoczynał pierwsze połowy musząc odrabiać kilkubramkowe straty. Tym razem od początku jednak zagrał mocno skoncentrowany. Wynik spotkania otworzyła Magdalena Drażyk, a pierwsze minuty należały do gospodyń, które trzykrotnie były na prowadzeniu. Później Piotrcovia popełniła jednak kilka błędów, które skrzętnie zostały wykorzystane przez drużynę Piotra Dropka. W 14. minucie, po trafieniu Dominiki Więckowskiej, było 9:6 dla lublinianek. Piotrkowianki nie zamierzały się jednak poddawać, a impuls do odrabiania strat dała Karolina Jureńczyk. Po jej dwóch bramkach z rzędu Piotrcovia przegrywała już tylko 10:11. Chwilę później powinien być remis, ale nasze zawodniczki straciły piłkę w ataku, a ten błąd wykorzystała Więckowska. MKS FunFloor poszedł za ciosem i do szatni zszedł z czterobramkową zaliczką 16:12. Lubliniankom nie podcięła skrzydeł nawet bezpośrednia czerwona kartka Więckowskiej.

 

Drugą połowę lepiej rozpoczął zespół trenera Dropka, który prowadził już nawet 19:13. W 40. minucie lublinianki jednak zanotowały kilkuminutowy przestój, a do głosu doszła Piotrcovia. Trzy bramki z rzędu rzuciła Justyna Świerczek i z wysokiego prowadzenia przyjezdnych zrobił się wynik 17:20. Nasze zawodniczki znów zaczęły jednak popełniać błędy, a 22-krotne mistrzynie Polski już nie pozwoliły na więcej. Odskoczyły raz jeszcze na bezpieczną różnicę 5-6 bramek i wygraną dowiozły do końcowej syreny.

Dobre momenty to za mało. Dziś o naszej przegranej zdecydowała pierwsza połowa, oraz szarpana gra. Były fragmenty z naszej strony, z których naprawdę mogę być zadowolony, ale były też i fragmenty, w których popełniliśmy zbyt dużo prostych błędów. Gramy dalej. Dziś przegraliśmy bitwę, ale walka dalej trwa. Liga jest długa i wiele się może jeszcze wydarzyć - ocenił mecz trener Piotrcovii Krzysztof Przybylski.

Piotrcovia – MKS FunFloor Lublin 28:31 (12:16)

Piotrcovia: Opelt, Suliga – Drażyk 7/3, Radushko 1, Senderkiewicz, Oreszczuk 1, Polaskova 2, Grobelna 1, Sobecka 4, Szczepanek 2, Trbović 2, Świerczek 4, Jureńczyk 4, Schneider.
Kary: 12 min (Drażyk x2, Radushko, Senderkiewicz, Świerczek, Jureńczyk)
Rzuty karne: 3/3

17 grudnia (sobota) Piotrcovia zmierzy się w Hali Relax z Zagłębiem Lubin. Mecz z liderem żeńskiej PGNiG Superligi, który będzie ostatnim tegorocznym spotkaniem o ligowe punkty, rozpocznie się o 17:00.


Zainteresował temat?

6

2


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Kulturalny kibic ~Kulturalny kibic (Gość)13.12.2022 17:43

Tylko te bluzgi lecące z trybun powinny być przez ochronę napiętnowane.

61


oFca ~oFca (Gość)12.12.2022 17:37

Dziękujemy za walkę dziewczyny! Niestety brakło trochę szczęścia..

70


... ~... (Gość)12.12.2022 08:14

Szkoda, ale niestety jak bramka nie pomaga to meczu z Lublinem się nie wygra. Niemniej mecz był dobry i warto było przyjść na halę. Na uwagę zasługuje też dobra atmosfera na trybunach.

60


go?ć_gosc ~go?ć_gosc (Gość)11.12.2022 17:18

Prawie nikt nie komentuje już tej farsy prezesa ,klubu i trenera o medalach.
Szkoda tylko dziewczyn, bo potencjał jest ale niewykorzystany.

48


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat