Advertisement

Narkotykowy tercet w rękach policji

ePiotrkow Poniedziałek, 28 listopada 202210
Piotrkowscy policjanci zatrzymali trzy osoby, które posiadały i wprowadzały do obrotu środki odurzające. W akcji wziął również udział pies „Porto”– specjalista do wykrywania środków odurzających. Jeden z zatrzymanych został aresztowany na 3-miesiące.
fot.: KMP Piotrków Trybunalski fot.: KMP Piotrków Trybunalski

Dyżurny piotrkowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że z jednej posesji w gminie Sulejów wyjechał biały opel. Istniało podejrzenie, że jego kierowca może być pod wpływem środków odurzających. Patrole będące w pobliżu od razu rozpoczęły poszukiwania wskazanego pojazdu. Już po krótkiej chwili w Milejowie w gminie Rozprza zatrzymali do kontroli wskazaną astrę, w której podróżowała 31-latka wraz z 19-latkiem.

Oboje zaprzeczali, że mają przy sobie środki odurzające. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się jednak, że w schowku samochodu znajdowały się śladowe ilości białego proszku. Zatrzymani już wcześniej znani byli wymiarowi sprawiedliwości w związku z przestępstwami narkotykowymi, więc policjanci dokładnie ich przeszukali. U 31-latki mundurowi odnaleźli torebki foliowe z białym proszkiem, który po sprawdzeniu testerem narkotykowym okazał się być metamfetaminą oraz blisko 4 gramy suszu roślinnego. U 19-latka zabezpieczyli ponad 10 gramów białych kryształków, które również dały wynik pozytywny w kierunku metamfetaminy. Policjanci odnaleźli też wagę oraz łyżeczkę, służące do porcjowania zakazanych substancji - mówi asp. szt. Izabela Gajewska, oficer prasowy KMP w Piotrkowie Trybunalskim.

fot.: KMP Piotrków Trybunalski

 

Kobieta i mężczyzna zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi. We działaniach wziął również udział czworonożny funkcjonariusz „Porto”. Specjalista od wykrywania narkotyków w mieszkaniu 19-latka odnalazł susz roślinny, który okazał się marihuaną.

Prowadząc dalsze działania, piotrkowscy kryminalni ustalili też od kogo 19-latek kupił zakazane substancje. Jeszcze tego samego dnia zatrzymali 24-letniego łodzianina. Mężczyzna podzielił los kompanów i również trafił do policyjnej celi - dodaje.

31-latka odpowie za posiadanie środków odurzających. W związku z tym, że działała w warunkach recydywy grozi jej do 4 i pół roku pozbawienia wolności. 19-letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego odpowie za posiadanie środków odurzających oraz przygotowanie do ich obrotu. Może trafić "a kratki" nawet na 12 lat. Na wniosek prokuratora, wobec mężczyzny, sąd zastosował 3-miesięczny areszt. 24-latek odpowie natomiast za udzielanie środków odurzających, w zamian za korzyść majątkową oraz udostępnianie środków odurzających. Przestępstwa te zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności.


Zainteresował temat?

3

1


Advertisement
Advertisement

Komentarze (10)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Czy wiecie, że... ~Czy wiecie, że... (Gość)30.11.2022 08:54

...koty również potrafią wykrywać narkotyki, ale nie robią tego, bo nie są konfidentami?

00


Ja ~Ja (Gość)28.11.2022 12:11

Czy "policjanci" przechodzą okresowe badania na zawartość niedozwolonych subsrancji w organizmie. Bo mam poważne wątpliwości co do ich nieskazitelności. Niektórych pamiętam ze szkoły i podwórka i nie wiem w jaki sposób się dostali do tej organizacji. Niektórzy naprawdę niezły interes robili na zielarstwie i chemii zakazanej.

81


go?ć_gosc ~go?ć_gosc (Gość)28.11.2022 08:45

I kolejny kartel narkotykowy rozbity.Same sukcesy pisowskich najemnikow nieslusznie nazywanych policja.

75


Miastowy2 ~Miastowy2 (Gość)28.11.2022 11:59

Ktoś podkablował i znaleźli sami nic nie potrafią u jednego gościa rewizja w domu była nie znaleźli nic a może nie chcieli znaleźć bo jak wytłumaczyć ,że narkotyki leżały na widoku każdy widział ale nie policjant

51


Tercet Egotyczny ~Tercet Egotyczny (Gość)28.11.2022 08:57

Niebo skąpi suchej ziemi kropli deszczu, niebo skąpi szczęścia biednym tak jak my, ukochany(a) to jest nasz ostatni wieczór, odejdziemy kiedy błyśnie siwy świt (6 rano).

43


Harcerz ~Harcerz (Gość)28.11.2022 08:41

Brawo Policja

74


XD ~XD (Gość)28.11.2022 08:41

Kolejny wspaniały sukces policji. Złapali płotkę i będą się chełpić tym przez cały tydzień jak to panują nad sytuacją i naszym bezpieczeństwem. A złodzieje, oszuści i naciągacze chodzą wolno, umorzenie goni umorzenie. Policja nie robi nic, by realnie podnieść bezpieczeństwo.

115


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat