Advertisement

Najlepsi będą rywalizować w Piotrkowie

Czwartek, 02 listopada 20230
Już 5 listopada w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr2 przy ulicy Dmowskiego 38 w Piotrkowie Trybunalskim odbędą się finały VII Pucharu Polski w Nowoczesnej Szermierce Klasycznej. Zawody te są ostatnimi zawodami w eliminacjach do Mistrzostw Polski MCF.
archiwum / fot.: K. Rudzki archiwum / fot.: K. Rudzki

Szermierze rywalizują o medale w trójboju klasycznym, na który składają się wyniki z trzech konkurencji: szpady, szabli i rapiera.

W tym roku spodziewamy się udziału ponad trzydziestu zawodników z całej Polski w tym dużej reprezentacji zawodników z oddziałów Piotrkowa Trybunalskiego i Łodzi - zapowiadają organizatorzy.

 

Wstęp dla widzów jest bezpłatny. Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej: www.aramis.pl.

 Szermierka Klasyczna jest sportem ekstremalnym, rozwijającym się równolegle do szermierki sportowej. Posiada własne mistrzostwa, zawody i szczegółowy regulamin ich rozgrywania. Zasady podporządkowane są założeniu, że każda walka musi być przeprowadzona tak, jakby broń była ostra. Walka na poziomie zawodniczym jest walką kontaktową i pozwala na użycie innych technik niż tylko trafienie bronią.

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat