Advertisement
artykuł sponsorowany

Nadajesz paczki do Niemiec? Tych produktów nie wolno Ci w nich umieszczać!

Środa, 29 grudnia 2021
Paczki do Niemiec stanowią doskonały sposób na podarowanie bliskim prezentu czy wysłanie im potrzebnych rzeczy osobistych. Niestety przepisy przewozowe stawiają ograniczenia dotyczące tego, co może się znaleźć w takiej przesyłce. Lista zakazanych przedmiotów i substancji jest długa, a dodatkowe zakazy wprowadzają też same firmy kurierskie.
Nadajesz paczki do Niemiec? Tych produktów nie wolno Ci w nich umieszczać!

Przesyłka do Niemiec nie tylko na święta

 
Korzystanie z usług kurierskich jest obecnie bardzo popularne. Firmy tego typu przede wszystkim stwarzają możliwość prowadzenia handlu online, gdyż dostarczają zakupione towary do klienta. Wysyłka paczki do Niemiec z firmą kurierską umożliwia też dostarczenie bliskiej osobie potrzebnych rzeczy osobistych, książek, materiałów do nauki czy pracy. Dlatego jest to usługa wykorzystywana przez cały rok, a nie tylko przed świętami.

 


Klienci firm kurierskich zastanawiają się, jak wysłać paczki do Niemiec najtaniej, najszybciej i ze sprawdzonym przewoźnikiem. Zrobisz to, porównując wiele ofert i wybierając tę najatrakcyjniejszą. Takie możliwości stwarza portal internetowy, za którego pośrednictwem nadasz przesyłki online. Jeśli jeszcze przed świętami chcesz wysłać paczki do Niemiec, serwis Euro Paka zapewni Ci komfort wyboru. Dzięki niemu zamówisz kuriera do domu i dowiesz się, ile kosztuje paczka do Niemiec.

 

Czego nie może zawierać paczka do Niemiec?

 
Pomimo dużej dostępności usług kurierskich, pojawiają się jednak pewne ograniczenia. Nie można bowiem wysłać w takiej przesyłce wszystkiego. Ograniczenia wynikają zarówno z przepisów transportowych, jak i z wewnętrznych regulaminów przewoźników. Substancje i materiały zakazane są zabronione zarówno z uwagi na bezpieczeństwo transportu, jak i z powodów ekonomicznych. Państwa bowiem chronią swoją gospodarkę przed napływem tanich obcych towarów oraz przed wypływem produktów akcyzowych.

 


Przesyłka do Niemiec nie może zawierać:

  • żywności, a w szczególności produktów o krótkim terminie przydatności, świeżych, podatnych na psucie, wymagających specjalnych warunków transportu (np. kontrolowanej temperatury),
  • przedmiotów i substancji uznawanych za niebezpieczne – łatwopalnych, toksycznych, wybuchowych, żrących itp.,
  • preparatów farmaceutycznych wydawanych na receptę oraz komponentów leków,
  • przedmiotów wartościowych, precjozów, kosztownej biżuterii, dzieł sztuki,
  • pieniędzy i innych środków płatniczych,
  • produktów akcyzowanych,
  • żywych roślin i zwierząt,
  • broni palnej i białej oraz amunicji,
  • środków psychotropowych, używek, narkotyków,
  • żywych zwierząt i roślin oraz nasion.


Od wymienionych zakazów są odstępstwa, dotyczące konkretnych grup produktów. Leki na receptę można wysłać wtedy, gdy są przeznaczone do kontynuacji leczenia i nie można ich kupić w Niemczech. Do paczki wraz z nimi trzeba włożyć dokumentację medyczną i kontakt do lekarza.

 

Ile kosztuje paczka do Niemiec?


Wysłanie paczki do Niemiec jest nieco droższe niż zrealizowanie takiej samej usługi na terenie kraju. Koszt przesyłki o takich samych gabarytach i wadze różni się o kilkadziesiąt złotych. Przykładowo firma kurierska InPost, która dostarcza przesyłki wyłącznie w Polsce, oferuje przewóz paczki średniej wielkości za niecałe 20 zł. Mająca takie same parametry paczka do Niemiec zostanie dowieziona do adresata za nie mniej niż 75 zł.

 


Ceny usług kurierskich różnią się też zależnie od przewoźnika. Wynika to ze sposobu przeliczania gabarytów i wagi na tzw. wagę gabarytową. Oznacza ona stosunek wymiarów i masy paczki, którego wartość zmienia się w przypadku np. ciężkich małych paczek. Dlatego przed wyborem firmy kurierskiej warto sprawdzić, jakie ceny oferuje każda z nich dla przesyłki o danych parametrach.


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat