Motoryzacyjne święto rozpoczęte! Tłumy zebrały się w Moszczenicy

Region Sobota, 25 maja 20245
Dopisała pogoda, a tłumy miłośników motoryzacji z całego regionu zebrały się w Moszczenicy na XII Motofestynie. Wydarzenie, które odbywa się pod patronatem lokalnych władz, rozpoczęło się w sobotnie popołudnie i oferuje bogaty program atrakcji, w tym pokazy stuntu motocyklowego, wystawy zabytkowych pojazdów oraz koncerty gwiazd, takich jak BIG CYC i Farben Lehre. Organizatorzy apelują o bezpieczną jazdę i przestrzeganie przepisów drogowych podczas świętowania.

Ładuję galerię...

W dniach 25 i 26 maja Moszczenica staje się stolicą motoryzacji, goszcząc XII edycję Motofestynu – jednej z największych imprez motoryzacyjnych w regionie. Wydarzenie, które odbywa się pod patronatem wójta gminy Moszczenica Dariusza Magacza oraz starosty powiatu piotrkowskiego Piotra Łącznego, przyciągnęło tłumy miłośników czterech i dwóch kółek z całego regionu. Organizatorami są gmina Moszczenica, powiat piotrkowski, pizzeria ROCCO oraz FPU „Lampart”.

 

O godzinie 16:00 oficjalnie otwarto festyn. Wójt Dariusz Magacz, w towarzystwie wszystkich organizatorów życzył uczestnikom udanego i bezpiecznego Motofestynu, a proboszcz tutejszej parafii, ks. Włodzimierz Paś, poświęcił zebrane na placu maszyny.

 

Bogaty program atrakcji

 

Pierwszy dzień festynu obfituje w emocje i atrakcje. Rozpoczęły go pokazy stuntu motocyklowego Macieja Dopy, które zapierały dech w piersiach widzów. Pokazy ratownictwa drogowego oraz wystawa samochodów i motocykli zabytkowych również cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Na szczególną uwagę zasługiwały tuningowane samochody oraz specjalnie skonstruowane pojazdy, w tym "maluch limuzyna" w wersji 4-drzwiowej, które wywoływały uśmiechy na twarzach oglądających.

 

Wieczorem na scenie pojawi się kultowy zespół BIG CYC, świętujący w tym roku swoje 36-lecie. Koncert zespołu, znanego z energetycznych występów i przebojów, z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń.

 

Dzień drugi: Emocje i Zawody

 

Drugiego dnia, od godziny 11:00, rozpoczną się zmagania w popularnym Konkursie Zręcznościowych Kierowców (KZK-i). W planie są również wystawy amerykańskich aut i pojazdów tuningowanych, pokazy off-road oraz motocykli cross i enduro. Na scenie zaprezentują się młodzi tancerze i muzycy z GOKiS, a wieczorem atmosferę podgrzeje koncert zespołu Farben Lehre.

 

Utrudnienia w ruchu

 

Ze względów bezpieczeństwa, od soboty 25 maja od godziny 15:00 do niedzieli 26 maja do godziny 22:00, fragment ulicy Dworcowej w Moszczenicy (od stadionu sportowego „Włókniarz” do ul. 100-lecia Odzyskania Niepodległości) jest zamknięty dla ruchu kołowego. Objazd prowadzi ulicami: Piotrkowską, Kosowską i Spacerową. Organizatorzy apelują do kierowców o cierpliwość i wyrozumiałość.

 

Apel o bezpieczną jazdę

 

Podczas tego motoryzacyjnego święta pamiętajmy, aby zawsze dbać o bezpieczeństwo na drodze. Niezależnie od tego, czy jesteśmy uczestnikami imprezy, czy codziennymi użytkownikami dróg, odpowiedzialna jazda jest kluczowa. Szanujmy innych uczestników ruchu, przestrzegajmy przepisów i dbajmy o to, aby każdy dotarł do celu cały i zdrowy. Bezpiecznej jazdy życzą organizatorzy XII Motofestynu!

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

2


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Lysy ~Lysy (Gość)27.05.2024 04:41

Jak długo kościelne zabobony będą nas prześladowały? Przecież woda święconą zostawia trwałe ślady na lakierze i chromach! A jeszcze gorsze na mózgu ????

16


Ot co ~Ot co (Gość)26.05.2024 21:02

W Piotrkowie, tylko natura zapewnia atrakcje. Władze poprzednie i obecne zajmują się celebrowaniem stanowiska i ubraniem kasy.

21


XD ~XD (Gość)25.05.2024 20:27

Prezydent też się bawił,czy wodę wybiera z Al Kopernika ?

02


Ep ~Ep (Gość)25.05.2024 19:19

Ryneczek już pływa

31


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat