Modernizują PSZOK, ale punkt cały czas działa

Urząd Gminy Wola KrzysztoporskaRegion Niedziela, 05 marca 202320
Trwa modernizacja Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w Woli Krzysztoporskiej. Punkt jednak cały czas działa, choć na czas rozbudowy został przeniesiony na sąsiedni plac.
Fot. UG Wola Krzysztoporska Fot. UG Wola Krzysztoporska

Projekt realizowany jest w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Obecnie dobiega końca pierwszy etap prac polegający na wykonaniu projektu. Wykonawca jest w trakcie uzyskiwania pozwolenia na budowę. Prace mają zakończyć się w maju.

A co w ramach modernizacji PSZOK ma być wykonane?

Zaplanowano m.in. zamontowanie monitoringu oraz wykonanie odwodnienia. Zdemontowane zostanie stare ogrodzenie, a w jego miejsce pojawi się nowe. Zamontowany będzie kontener biurowy, a wokół wykonane zostaną ciągi pieszo-jezdne. Zaplanowano także montaż punktu na rzeczy używane do ponownego użycia, rampy rozładunkowej, samochodowej wagi najazdowej oraz czterech boksów magazynowych – wyliczają urzędnicy, podkreślając, że prowadzona inwestycja zdecydowanie poprawi jakość obsługi mieszkańców i sposób segregacji odpadów.

Koszt przebudowy PSZOK-u to blisko 2 mln 150 tys. złotych. Na realizację inwestycji gmina pozyskała blisko 861 tys. złotych ze środków unijnych.

POLECAMY


Zainteresował temat?

4

1


Komentarze (20)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość102 ~gość102 (Gość)10.03.2023 13:20

Wójtowie w tej gminie zamienili się zakresami obowiązków. zastępca ma w zakresie sprawy budownictwa a zajmuje się tylko gospodarką komunalną. Pod wójta podlegają sprawy kadrowe i inne a zajmuje się budownictwem. Czy tak w ogóle wolno, jaki to ma cel i co na to Komisja Rewizyjna Rady Gminy? Odsyłam do info w tym temacie na str. internetowej tego urzędu. Jeśli chodzi o Rozprzaka to śmiem twierdzić , że napisał to jakiś usłużny mieszkaniec gminy Wola a nie żaden sąsiad.

10


ROZPRZAK ~ROZPRZAK (Gość)06.03.2023 20:30

Witajcie Sąsiedzi!
Czy ktokolwiek z was narzekających na tą inwestycję wie w oparciu o jakie wymogi działa PSZOK?
Otóż władza, ta NAJWYŻSZA, ustala zasady, a władze lokalne muszą im sprostać. I chwała waszemu gospodarzowi za to, że dba, by ten punkt bym punktem zbiórki na miarę cywilizowanego świata, spełniając przy tym wymogi ustaw, a nie obrazem nędzy i rozpaczy jak punkt w mojej gminie.
Wszystkie odpady przywożone przez mieszkańców gminy, w świetle prawa powinny być ważone (wymóg ustawodawcy, czyli tych, których wybieracie w wyborach parlamentarnych, a nie samorządowych). Po drugie, w waszym interesie, jest wiedzieć ile odpadów faktycznie jest przekazywane do utylizacji podmiotom zewnętrznym, które to skwapliwie kroją nas wszystkich za każdy kilogram przyjętych do pseudo recyklingu odpadów (bo przecież sypanie kolejnych górek śmieci to nie recykling). Bo suma tych wydatków wpływa na wielkość opłaty za "śmieci" odbierane od Was.
Więc doceńcie wysiłek waszego gospodarza i przestańcie pisać bzdury.
A niedowiarków odsyłam do ustaw o odpadach.

43


Ten ~Ten (Gość)07.03.2023 07:10

Co można zarzucić czy skrytykować wójta Romana to można, lecz za PSZOK to trzeba mu podziękować - zerknijcie jak to funkcjonuje w innych gminach.

40


wojciek ~wojciek (Gość)06.03.2023 16:25

Mnie tam wszystko przyjmują a znajomemu papy nie pozwolili zostawić bo on ni wie jak gadać he he

03


go?ć_piotrkowianka ~go?ć_piotrkowianka (Gość)06.03.2023 16:07

Robiliśmy z mężem w wakacje remont pokoju córci. Mąż pojechał żeby oddać tam śmieci. Zapytali jakie to powiedział że trochę puszek skrawki tapety wiaderko ścinek gresu. dużo tego nie było. Pytają kto robił remont. Mąż mówi że sami robiliśmy tyko do położenia cegiełki wzięliśmy pomoc. No to powiedzieli że odpadów nie przyjmą. Bo to nie remont domowy tylko firma robiła. A to nie żadna firma tylko znajomy pomógł cegiełki położyć. No i wszystko musieliśmy w końcu wrzucić do zmieszanych tylko czas stracony.

22


Gienu ~Gienu (Gość)06.03.2023 14:39

Na tym psioku to spisują jak na jakiejś komendzie. Człowiek czuje się jak złodziej bo chce oddać zalegające na strychu graty. Jak wcześniej na Topolowej się oddawało to było szybko sprawnie.

22


Kiki ~Kiki (Gość)05.03.2023 15:24

To może w końcu zrobią porządek z zatrudnionymi tam dwoma cwaniakami którzy do tej pracy się nie nadają. Ten punkt powinien być przyjazny mieszkańcom, którzy utrzymują go płacąc podatki. Obsługa która tam pracuje mało że jest leniwa to robi wszystko żeby zniechęcić do oddawania odpadów. Proponuję żeby któryś z dziennikarzy przejechał się tam incognito i zobaczył ja to wygląda. Nigdzie się z takim zachowaniem nie spotkałam wcześniej.

52


Lesnik ~Lesnik (Gość)06.03.2023 04:49

Czyli tak:wójt montuje wagę za kilkadziesiąt tys złotych żeby kontrolować ile kto czego przywozi, jak powyżej limitu to trzeba będzie płacić czyli w rachunku końcowym znając mentalność ludzi zamiast płacić wywiozą do lasu

42


Una i un ~Una i un (Gość)05.03.2023 20:28

A auta blokują chodnik pod agencja ubezpieczeń PZU na Kościuszki ze przejść się nie da. Masakra

21


Dzaga ~Dzaga (Gość)05.03.2023 13:55

Ja pitole toszto szok co za wstyt

31


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat