Advertisement

Mistrzostwa Polski w szermierce w Piotrkowie

ePiotrkow Piątek, 08 kwietnia 202214341
W ten weekend czeka nas niecodzienna impreza sportowa. Od piątku do niedzieli w Piotrkowie odbędą się XV Mistrzostwa Polski w Nowoczesnej Szermierce Klasycznej.
Szkoła Fechtunku Aramis Szkoła Fechtunku Aramis

Nowoczesna szermierka klasyczna jest sportem ekstremalnym, rozwijającym się równolegle do szermierki sportowej. Posiada własne mistrzostwa, zawody i szczegółowy regulamin ich rozgrywania.

Zasady podporządkowane są założeniu, że każda walka musi być przeprowadzona tak, jakby broń była ostra. Walka na poziomie zawodniczym jest walką kontaktową, pozwala na użycie innych technik, niż tylko trafienie bronią. Obecnie zaczyna również rozwijać się w innych krajach Europy jako Modern Classical Fencing – MCF.

 

Zawody rozpoczynają się w piątek po południu. Od godz. 16:00 do 20:00 zawodnicy będą rywalizować w hali sportowej przy ul. Dmowskiego 38. Z kolei w sobotę i niedzielę szermierzy będzie można podziwiać w hali Relax (al. 3-go Maja 6b) w godz. 10:00-18:00.

 

Wstęp na zawody jest wolny. Organizatorem mistrzostw jest Szkoła Fechtunku Aramis. 


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

!!! ~!!! (Gość)08.04.2022 16:18

Dyscyplina, w obliczu wojny, bardzo na czasie. Wyobrażam sobie takie komanda działające na tyłach wroga, siejące śmierć i przerażenie.

01


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat