Mieszkańcy nie chcą masztu telefonii komórkowej

Środa, 29 marca 201764
Ma mieć 65 metrów i zostać wybudowany na prywatnej działce w Radoni między Sulejowem a Mniszkowem. Maszt telefonii komórkowej może jednak nie powstać bowiem przeciwko jego budowie protestują mieszkańcy. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że umowę o dzierżawie z firmą P4 podpisała gminna radna.
Mieszkańcy nie chcą masztu telefonii komórkowej

- Wybraliśmy cię na radną, ale możesz tej kadencji nie doczekać – mówił emocjonalnie jeden z mieszkańców przeciwny budowie masztu. – Przy takich obiektach przynajmniej dwukrotnie zwiększa się ryzyko zachorowania na raka – mówiła z kolei sołtys Radoni Dorota Piątek.

 

- Większym zagrożeniem dla zdrowia jest posiadanie komórki – podkreślała z kolei radna podczas spotkania z protestującymi.

 

Władze gminy stoją po stronie mieszkańców. Więcej na ten temat o 12:30 w środowym programie „Reporterskim Tropem”.

 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

6

3


Komentarze (64)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

 bio ~ bio (Gość)29.03.2017 08:42

Picie wina pod sklepem już nie jest rakotwórcze?

99


Rozumny ~Rozumny (Gość)02.04.2017 19:37

Czego spodziewać się po gminie gdzie wg. danych Państwowej Komisji Wyborczej 64% głosujących głosowało na PiS?
Mieszkańcom obawiającym się chorób wszelakich proponuję zainteresować się powietrzem którym oddychają. Zacznijcie od rewizji tego, czym palicie w piecach.
Zresztą każdy wie, że w grę tu wchodzi typowa polska zazdrość, zawiść i myślenie typu "ja nie mam, to ona też nie będzie".
Żal.

54


AA ~AA (Gość)03.04.2017 01:21

Słusznie zanieczyszczenia to również ważny temat z pewnością mieszkańcy Radoni o tym pomyślą, dotychczas przecież dzielnie walczą o swoją miejscowość. Ponadto wiedzą co należy do kompetencji osoby na stanowisku radnej- dbanie o dobro mieszkańców, a nie tylko własne.
Ludzie proszę więc nie róbcie z Pani Renaty trendsettera w dziedzinie nowoczesnych technologii, bo ubliżacie w ten sposób sami sobie bez względu na opcję polityczną.

41


Wyborca ~Wyborca (Gość)31.03.2017 11:47

Radna powinna Natychmiast złożyć Mandat Radnej albowiem nie ma już czynnej legitymacji prawnej
do Reprezentowania w Radzie Gminy Mniszków mieszkańców wsi Radonia oraz Marianka !
Jednak żeby tak postąpić Trzeba mieć Honor ale Ona tego nie posiada !
Wstyd !!!!!!!

41


Solejukowa ~Solejukowa (Gość)01.04.2017 00:03

Chciałabym, żeby taki maszcik postawili u mnie na działce - jako u osoby prywatnej. Ale będąc radną, inne myślenie wymagane jest. Najpierw zapytałabym wójta (lub sama bym wiedziała bom mądra kobitka), czy gmina nie ma w pobliżu działki na postawienie tego żelastwa. Więc pytam, a wójt radzi :)

10


ja ~ja (Gość)31.03.2017 23:47

do wszystkich którzy tutaj "jadą" po mieszkańcach wsi Radonia- mają prawo protestować przeciw czemuś co im się nie podoba lub co im szkodzi i czemu są przeciwni i dziwi mnie fakt że wypowiadają się osoby których to nie dotyczy, a jeśli chcą by ich dotyczyło to proponuję postawić ten maszt obok chlewnie i wiatraki w swoim podwórku,bo przecież wolnoć Tomku w swoim domku.. i niech dzieci wasze bawią się wśród tego smrodu i hałasu bo przecież nie szkodzi... a i wodę proszę czerpać z tej studni co obok chlewni i pić ją- będzie wysoko zmineralizowana.. a co do masztów to wystarczą te co są, ja jak tam przyjeżdżam to zasięg mam perfect i internet też, a tak w ogóle to lepiej internet " po kablu" idzie... wieś powinna pozostać wsią, bo gdzie będziecie przyjeżdżać na urlop? gdzie za parę lat będzie można pooddychać czystym powietrzem? czy wszędzie muszą być maszty? czy postęp we wszystkim jest dobry? z technologi należy korzystać, ale mądrze, o tym chyba tutaj zapomnieli co niektórzy... a i tak uważam , że te komentarze to raczej piszą może ze 3 osoby i tylko zmieniają " swoją nazwę".......... i proszę czytać ze zrozumieniem :) a jak to problem to raczej w pierwszych klasach szkoły podstawowej się opanowuje, więc nie wymagam od dzieci zbyt wiele :)

40


kija ~kija (Gość)30.03.2017 06:12

wyłaczyć komórki i zasięg neta w radoni i poczekać na pismo z prośbą o postawienie masztu
ps. prądu kiedyś na wsi też nie chcieli

94


gosc ~gosc (Gość)31.03.2017 19:48

Zacofanie i ciemnogród panuje w Radonii.

54


oOOOooo ~oOOOooo (Gość)30.03.2017 00:13

wiatraków nie, masztów nie, mostów nie, drogi / autostrad NIE.. no normalnie inteligencja.. Rozwój każdy chce, ale jak przychodzi co do czego to NIE.. bo "rak, szumy w uszach i hałas"... Ogarnijcie się ludzie ! ! ! Inaczej nigdy z "średniowiecza Europy" nie wyjdziemy.. na wszystko jest protest i krzyki..

96


gość50 ~gość50 (Gość)31.03.2017 19:39

Zazdrość, zazdrość i jeszcze raz zazdrość, a nie promieniowanie.

12


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat