Medalami uczcili pamięć legendarnych trenerów

Poniedziałek, 31 października 20220
W sobotę w piotrkowskiej hali OSiR „Relax” odbył się drugi zapaśniczy Memoriał Grzegorza Ludwiga i Henryka Grabowieckiego. Przedstawiciele Atletycznego Klubu Sportowego wywalczyli osiem medali.
Fot. AKS Piotrków Fot. AKS Piotrków

W zawodach wzięli udział zawodniczki i zawodnicy do lat 23 z najważniejszych ośrodków zapaśniczych w Polsce, a także z zagranicy: Danii i Węgier. Atletyczny Klubu Sportowy zakończył zmagania z ośmioma krążkami na koncie. Trzykrotnie na drugim stopniu podium stanęły zapaśniczki: Wiktoria Jaroniek (kat. 50 kg), Nikola Dytrych (kat. 55 kg) i Karina Dolna (kat. 68 kg). Złoty medal wywalczył Adam Pluta (kat. 50 kg), a brązowe krążki zdobyli: Karol Socha (kat. 72 kg), Igor Gmitrasiuk (kat. 87 kg), Patryk Robaszek (kat. 87 kg) i Hubert Robaszek (kat. 130 kg).

Bardzo się cieszymy, że memoriał poświęcony legendom piotrkowskich zapasów staje się tradycją, i to nie tylko w skali lokalnej, bo po raz kolejny gościliśmy u nas zawodników z zagranicy. To, że egzamin organizacyjny i sportowy zdaliśmy na piątkę, to zasługa całej rodziny Atletycznego Klubu Sportowego oraz rzeszy sponsorów i partnerów. Memoriał to także forma podziękowana dla wszystkich, którym dobro piotrkowskich zapasów leży na sercu – mówi Michał Jaworski, wiceprezes Atletycznego Klubu Sportowego.

Zawody poświęcone były pamięci trenerów Grzegorza Ludwiga i Henryka Grabowieckiego, współtwórców największych sukcesów piotrkowskich zapasów. Gościem specjalnym piotrkowskiego turnieju była Jowita Wrzesień, tegoroczna brązowa medalistka mistrzostw świata i wicemistrzyni Europy, olimpijka z Tokio.

POLECAMY


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat