"Mała obwodnica" Sulejowa oficjalnie otwarta

Strefa FMRegion Piątek, 30 grudnia 202248
Droga Łęczno-Kłudzice w gminie Sulejów oficjalnie oddana do użytku. To istotny skrót dla mieszkańców, który pozwala uniknąć korki na krajowej dwunastce.

Ładuję galerię...

Od kilkudziesięciu lat mieszkańcy podkreślali, że to może być doskonały skrót, o ile droga zostanie zmodernizowana. Nową jakość zyskał ponad czterokilometrowy odcinek.

Jest to przede wszystkim olbrzymi skrót skrót dla mieszkańców takich miejscowości jak Biała, Bliska Wola, Dorotów, Adelinów, Krzewiny, Kurnędz, Łęczno. To również skrót dla mieszkańców Sulejowa, którzy w piątek po południu czy w poniedziałek rano mają olbrzymie kłopoty, aby dojechać czy wrócić z Piotrkowa - mówi Wojciech Ostrowski, burmistrz Sulejowa.

Droga została przebudowana dzięki dotacji z Lasów Państwowych w wysokości prawie 2,5 miliona złotych.

To wsparcie z Funduszu Leśnego. Decyzja zapadła na szczeblu Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie, dzięki temu, że ogłoszono dodatkowy nabór na takie inwestycje samorządowe. Lasy Państwowe co roku wspierają samorządy w takich inwestycjach. Po porozumieniu z gminą, która niestety nie miała zaprojektowanych funduszy, zdecydowaliśmy się na 80% dopłatę do tej drogi i zgłosiliśmy to do Warszawy i uzyskaliśmy zgodę - mówi Waldemar Pązik, nadleśniczy Nadleśnictwa Piotrków.

Z kolei policjanci apelowali o rozsądną jazdę, ponieważ ta droga, podobnie jak wiele innych gminnych odcinków, znajduje się w lesie.

Z jednej strony jest to ładna, prosta droga w pobliżu natury, ale niestety jest tutaj wiele niebezpieczeństw. Na przykład w postaci dzikiej zwierzyny, która jest bardzo liczna w tym miejscu. Uprzedzam wszystkich kierujących, żeby na tym odcinku zdjęli nogę z gazu - mówi podinspektor Marcin Dziubecki, komendant Komisariatu Policji w Sulejowie.

Na cały zmodernizowanym odcinku obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h oraz zakazu wjazdu samochodów ciężarowych z wyjątkiem pojazdów nadleśnictwa. Policjanci zapowiadają częste kontrole drogowe w tym miejscu.


A jak przebudowaną drogę oceniają sami mieszkańcy?

POLECAMY


Zainteresował temat?

4

2


Komentarze (48)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pytajnik ~Pytajnik (Gość)01.01.2023 17:09

A co z S12 i to natychmiast ?

72


Epicki ~Epicki (Gość)07.01.2023 15:14

Przecież Sulejowa nie ominiemy tą drogą ,więc to nie obwodnica.

10


ja ~ja (Gość)30.12.2022 11:27

Święta Boziu, a pięć lat temu prawie wszyscy - łącznie z samym burmistrzem - byli przeciw budowie tej drogi! Co się stało, że w końcu poszli po rozum do głowy? Pamiętam, jak jeden z radnych krzyczał, że nigdy nie pozwoli na to, żeby jego dziecko stresowało się ruchem samochodów, kiedy z domu wyjdzie na ogrodzoną posesję. Pamiętam, jak grzmiał pan włodarz udzielając na lewo i prawo wywiadów. Pamiętam nieżyjącego już radnego z PiS, który zarzekał się, że ani on, ani jego partia na nic się nie zgodzi...
Tylko paru chłopaków z grupy inicjatywnej "Obwodnica dla Sulejowa" głośno wspierała tą propozycję. Uśmiecham się szeroko, bo dzisiaj widać, kto miał rację i kto bajki opowiada.
Tak czy inaczej, cieszmy się, że ta droga jest i nie słuchajmy marudów opowiadających o utraconych ptaszkach, świeżym powietrzu i kojącej ciszy, bo tysiące mieszkańców Sulejowa i okolic już dawno temu zostali tych rarytasów pozbawieni.

205


Merol ~Merol (Gość)01.01.2023 19:53

Zanim oddana to już widać liczne pęknięcia na krawędziach jezdni. Po roku do remontu. Kto to odebrał???

81


ToWyklepieSie ~ToWyklepieSie (Gość)31.12.2022 18:17

W którym miejscu mija ona Sulejów, że nazwana jest jej obwodnicą?? To bardziej obwodnica Uszczyna czy Przygłowa, a tak naprawdę korków na DK 12. Nie nazywajcie tak jej, bo szanowny pan Burmistrz powie Wam, że taka obwodnica już istnieje i nici z prawdziwej... Swoją drogą fajna feta, ksiądz, radni, burmistrz. Oczywiscie płacimy za to my mieszkańcy, ale sukces opijają Ci co wuja robią...

72


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)31.12.2022 13:05

Ten co rozdaje ulotki jak zwykle nieuczesany

53


Zossi ~Zossi (Gość)31.12.2022 09:45

To s 12 na miarę pisowskich czasów

73


Siema Heniu ~Siema Heniu (Gość)31.12.2022 08:15

Jakie miasto, taka obwodnica. Ale jeśli już, to raczej Przygłowa. Sulejów to ma kładkę.

52


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)30.12.2022 16:40

S12 nie ma, nie było i nie będzie. Chodź Stasiu napijemy się.

81


wojciech ~wojciech (Gość)30.12.2022 11:34

A nie można po prostu skończyć budowę i tak zwyczajnie oddać do użytku bez całej tej pompy, wstęgi i wszelkiej maści poklepywaczy i katabasów ? Masakrycznie mnie to drażni.

332


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat