Reklama
artykuł sponsorowany

Leasing samochodu dla nowej firmy – możliwości i korzyści

Środa, 22 grudnia 2021
Leasing samochodu dla nowo powstałej działalności gospodarczej to doskonała alternatywa dla jego zakupu, która ma wiele zalet. Poznaj wszystkie możliwości oraz korzyści, jakie płyną z tej formy finansowania pojazdu!

 

Leasing pojazdów jest dla właścicieli firm rozwiązaniem nie tylko wygodnym, ale i oszczędnym. Jest to dobry pomysł zwłaszcza dla nowo powstałych przedsiębiorstw, dla których inwestycja w służbowe samochody może być zbyt obciążająca. Na rynku można znaleźć auta popularnych marek nie tylko używane, ale i nowe, dzięki czemu każdy bez problemu znajdzie wśród ofert firm leasingowych dokładnie to, czego potrzebuje. W naszym artykule przeczytasz więcej na ten temat oraz dowiesz się, jakie korzyści dla nowej firmy niesie za sobą leasing samochodu.

 

Na czym polega leasing pojazdu?


Leasing samochodu opiera się na umowie, według której raz w miesiącu należy uiszczać określoną opłatę, czyli tak zwany abonament. Przed jej podpisaniem ustalane są wszelkie szczegóły transakcji, w tym czas użytkowania pojazdu oraz wysokość miesięcznych rat. Auto, podczas jego użytkowania, wciąż pozostaje własnością firmy leasingowej, dlatego też leasing porównywalny jest często do wynajmu. Bogata oferta tego typu firm umożliwia wybór nowych i używanych aut najpopularniejszych światowych marek.

 

Nie ma znaczenia, czy przedsiębiorstwo, które planuje wziąć pojazdy w leasing, istnieje kilka dni czy kilkanaście lat. Zgodnie z prawem, można skorzystać z opcji leasingu już pierwszego dnia od rozpoczęcia swojej działalności na rynku. Niezależnie również od majątku, jakim dysponuje przedsiębiorstwo, leasing jest znacznie wygodniejszą opcją, niż zaciąganie kredytu na zakup służbowych pojazdów.

 

Korzyści z leasingu dla nowych firm


Chociaż teoretycznie auto w leasing można wziąć już na samym początku działania firmy, w praktyce trzeba liczyć się z kilkoma niezbędnymi formalnościami. Dotyczą one poświadczenia zabezpieczenia i są wymagane od właścicieli przedsiębiorstw stawiających pierwsze kroki na rynku, które jeszcze nie zaczęły na siebie zarabiać. Nie jest to jednak regułą, gdyż niektóre firmy leasingowe oczekują wyłącznie okazania dowodu osobistego leasingobiorcy i dokumentów rejestrowych firmy.

 

Leasing samochodu dla początkujących firm ma jednak wiele plusów, do których między innymi należą:

  • niska opłata początkowa,
  • wydłużony okres finansowania auta,
  • polisa ubezpieczeniowa rozłożona na raty,
  • możliwość wyboru używanego lub nowego pojazdu,
  • oszczędność czasu i komfortowe warunki użytkowania auta,
  • szansa na rozwój firmy oraz umocnienie jej pozycji na rynku.

Co po zakończeniu okresu leasingowania auta?


Zależnie od podpisanej umowy obejmującej leasing auta, zostanie ono oddane firmie leasingowej lub pozostanie w twojej własności. Pojazd możesz zatrzymać w momencie opłacenia go według kwoty ustalonej podczas zawierania początkowej umowy. Zanim jednak podpiszesz wszelkie formalności, upewnij się, że firma proponuje uczciwe warunki okresu leasingowania oraz późniejszego ewentualnego wykupu samochodu. Wybierz firmę rzetelną i cenioną przez inne, korzystające z jej usług osoby – godną polecenia jest zwłaszcza firma https://vleasing.pl.

 

Nowo powstałe przedsiębiorstwa mogą zdecydować się na wykupienie samochodu po zakończonym okresie jego leasingowania. Daje to możliwość uzyskania dodatkowego przychodu, jakim będzie sprzedaż pojazdu innej osobie. Należy jednak pamiętać, że od niniejszej transakcji trzeba będzie odprowadzić podatek VAT. Po finalizacji sprzedaży auta możesz jednak od nowa podpisać umowę leasingową – czynsz inicjalny, dotyczący nowo podpisanej umowy sprawi, że będziesz mógł odliczyć od kwoty podatek VAT.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Zainteresował temat?

0

0


Reklama

r e k l a m a

Reklama
Reklama
Reklama Reklama

r e k l a m a

Reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat