Advertisement

"Koszyczek Wielkanocny" w Czarnocinie

ePiotrkowRegion Środa, 06 kwietnia 202214922
Już po raz szósty - po dwóch latach covidowej przerwy - w gminie Czarnocin zorganizowano Koszyczek Wielkanocny, czyli imprezę wprowadzającą mieszkańców gmiy w klimat zbliżających się świąt.

Ładuję galerię...

Imprezę zorganizowano w sali Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czarnocinie. Uczestnicy uroczystości mieli możliwość obejrzeć widowisko pt. „Wielki tydzień” w wykonaniu Ludowej Biesiady oraz Dziecięcego Zespołu Koraliki z Czarnocina. Przedstawienie przybliżało tradycję i prace wykonywane dawniej w okresie przedświątecznym oraz wprowadzało w nastrój świąt Wielkiej Nocy. Podczas uroczystości rozstrzygnięto także konkurs na najpiękniejsze wielkanocne ozdoby.

 

Tego dnia nie zabrakło także możliwości degustacji potraw wielkanocnych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy. Na przepięknie przygotowanym stole można było znaleźć jaja w wielu odsłonach, różnorodne baby i babeczki, wędliny i pieczone mięsa, mazurki, tradycyjne serniki i żurek. Wszystko smaczne i kolorowo ozdobione. Po skosztowaniu wielkanocnych przysmaków każdy mógł zakupić tradycyjne ozdoby wielkanocne na kiermaszu, gdzie twórcy ludowi i rękodzielnicy na swoich stanowiskach oferowali palemki, stroiki oraz jajka woskiem malowane.

Bogactwo naszej kultury, tradycji i wiary jest ogromne, dlatego poprzez takie wydarzenia chcemy kultywować i zachowywać naszą tożsamość ludową. Dzisiejsza frekwencja, ilość gości, którzy przyjęli nasze zaproszenie oraz liczba twórców ludowych i stoisk pokazuje, że takie wydarzenia są bardzo potrzebne w naszym środowisku, dlatego na pewno w kolejnych latach będziemy kontynuować i rozwijać tę inicjatywę – zapowiedział Roman Miksa, wójt gminy Czarnocin. 

 

 


Zainteresował temat?

1

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Alan99 ~Alan99 (Gość)07.04.2022 07:33

W gminie Aleksandrów też nowy Wicewójt...
Tak troszkę w tajemnicy...

20


go?ć_zbyszek ~go?ć_zbyszek (Gość)06.04.2022 21:39

No i w koszyku Wielkanocnym Wójt zaprezentował nam nową wicewójt w naszej gminie. Kolejne wysokopłatne stanowisko w gminie, a nam mieszkańcom wysokie podatki i opłaty

20


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat