Kompletnie pijana ciężarna opiekowała się dwojgiem dzieci

PolicjaRadomsko Poniedziałek, 21 lutego 202214
Skrajną nieodpowiedzialnością wykazała się 23-letnia radomszczanka, która będąc w stanie upojenia alkoholowego miała pod swoją opieką dwoje dzieci w wieku 2 i 4 lat. O jej dalszym losie decydować będzie sąd.
fot.: freepik.com / zdjęcie ilustracyjne fot.: freepik.com / zdjęcie ilustracyjne

Dyżurny radomszczańskiej policji o sprawie dowiedział się dzięki anonimowemu zgłoszeniu. Dzwoniący informował o pijanej matce i jej nieodpowiedzialnym zachowaniu. Policjanci szybko dotarli do wskazanego w zgłoszeniu mieszkania w centrum Radomska. Z pomieszczenia dobiegał płacz dziecka.

Kiedy mundurowi weszli do środka zobaczyli śpiącą kobietę w widocznej ciąży oraz zaniedbane malutkie dzieci. Policjanci natychmiast wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. Funkcjonariusze z trudem dobudzili kompletnie pijaną matkę. Okazało się, że 23-latka ma w organizmie 3 promile alkoholu. Na szczęście stan zdrowia dzieci, który został oceniony przez personel medyczny nie budził zastrzeżeń. Decyzją medyków kobieta została zabrana do szpitala - mówi nadkom. Aneta Wlazłowska, oficer prasowy KPP w Radomsku.

 

Policjanci przekazali dzieci pod opiekę trzeźwej ciotce. Informację o tym zdarzeniu funkcjonariusze przekażą do Sądu Rodzinnego w Radomsku, który zadecyduje o losie tej rodziny.

 

Policjanci niezmiennie apelują o reagowanie na przypadki przemocy lub zaniedbania wobec dzieci. - Jeśli podejrzewamy, że dziecko doznaje krzywdy lub jest zaniedbywane, wystarczy powiadomić służby powołane do interweniowania w takich przypadkach. Wystarczy skontaktować się z  pracownikiem socjalnym, pedagogiem, kuratorem sądowym czy dzielnicowym. W pilnych przypadkach należy interweniować natychmiast dzwoniąc pod numer alarmowy 112 - zalecają funkcjonariusze.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (14)

Szanowni czytelnicy, na czas trwania ciszy wyborczej wyłączyliśmy możliwość publikacji komentarzy, możliwość ta powróci po jej zakończeniu. I pamiętaj - 21 kwietnia widzimy się na wyborach! – Redakcja ePiotrkow.pl

Komentowanie zostało wyłączone.
goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)23.02.2022 07:32

W tym Radomsku to same najgorsze tematy- najpierw szefostwo wymuszało haracze od pracowników przedszkoli- po trzech latach prokurator umorzył, bo uznał, że to nie przestępstwo okradać swoich pracowników, a teraz kolejna pijana matka z 500 plus... co bedzie kolejne ?

20


Helena ~Helena (Gość)21.02.2022 16:08

Madka. Uchowaj Boże. w takim tempie urodzi jeszcze ze szóstkę i domy dziecka nie zaginą. A sąd da jej "szansę" jeszcze z 15 razy, szkoda, że dzieciom na normalność tej szansy nie da.

101


Miś ~Miś (Gość)21.02.2022 15:17

Efekt 500+

77


Gość z batem ~Gość z batem (Gość)22.02.2022 09:49

W tym kraju tylko wóda, wóda i dziadostwo kiedy to wreszcie się skończy, ja to się w takiej sytuacji to tylko martwię o dzieci bo stare to mogą dla mnie poumierać najlepiej w mękach żeby nie powiedzieć wyzd....ać

31


Misia ~Misia (Gość)22.02.2022 02:02

Ludzie! Jestem matką mam trójkę dzieci. Biorę 500 + . Ale czy to zasługa tylko tego? Nie!! Zazdrość was ludzie chyba bierze. Gdzie bym nie weszła to pijana matka to zaraz 500+. Nie. Dawniej nie było 500 też tak było. Może załamanie nerwowe, chłopak-partner zostawił. Dziewczyna może bez rodziny pomocy bliskiej osoby. Załamała się i tyle. Ale noe że wina 500 +. Też pobieram i nie pije.

95


Turysta ~Turysta (Gość)21.02.2022 15:30

Widząc tytuł wiedziałem że albo Tomaszów albo Radomsko:))

51


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat