Advertisement
artykuł sponsorowany

Kino letnie z Funduszami Europejskimi

Środa, 06 września 2023
Kolejne wakacje w Województwie Łódzkim mijają pod znakiem kina letniego, czyli bezpłatnych seansów filmowych pod chmurką organizowanych przez Urząd Marszałkowski i dofinansowanych przez Fundusze Europejskie. Podczas weekendowych pokazów można nie tylko obejrzeć ulubiony film, zjeść darmowy popcorn lub watę cukrową, ale również dowiedzieć się czegoś więcej o Funduszach Europejskich, czy spędzić atrakcyjnie czas z rodziną i znajomymi.
Kino letnie z Funduszami Europejskimi

Lato sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, pieszym wędrówkom, uprawianiu sportu i zażywaniu kąpieli. Piękna pogoda motywuje bowiem do działania i stwarza warunki, aby jak najdłużej przebywać na zewnątrz. Znakomitym podsumowaniem pełnego emocji dnia jest seans filmowy pod chmurką.

Kino letnie czyli filmy pod gwiazdami

Kina plenerowe cieszą się rosnącą popularnością. Ich historia sięga lat dwudziestych XX wieku. Wtedy to funkcjonowały kina obwoźne, gdzie projektor i ekran w formie rozciągniętego prześcieradła przyciągały ludzi z małych miejscowości na improwizowane seanse filmowe. Aktualnie widzowie kina pod chmurką dzięki dofinansowaniu Funduszy Europejskich mogą liczyć na wysokiej jakości projekcję z profesjonalnym nagłośnieniem. Takie pokazy na stałe wpisały się w letni krajobraz miast, stały się też elementem wielu festiwali filmowych. Łódzkie kino letnie organizowane jest już od niemal 10 sezonów. Jego amatorzy mogą oglądać ulubione filmy w wielu parkach, rynkach i skwerach województwa łódzkiego.

Czas na seans

Miłośnicy kina wiedzą, że dla odbioru filmu duże znaczenie ma miejsce, w którym oglądamy film. Dlatego seanse kina letniego organizowane są na terenie całego województwa łódzkiego. Podczas najbliższych pokazów będzie można zobaczyć takie produkcje jak „Rodzina Adamsów 2”, „Skarb Mikołajka”, czy „Trzy tysiące lat tęsknoty”. Każdy znajdzie coś dla siebie. Wszystkie plenerowe seanse umilać będą wygodne leżaki. Pomyśleliśmy też o niesfornej pogodzie – w razie potrzeby do dyspozycji widzów będą koce, a w razie deszczu na potrzeby kina udostępniane będą sale widowiskowe. To doskonała okazja do nadrobienia kinowych zaległości. Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego zaplanował seanse do końca września a więcej informacji oraz pełny harmonogram filmów znajdziecie w wydarzeniach na Facebooku na stronie Zmieniamy Łódzkie.

Inwestycje w sektorze kultury w powiecie piotrkowskim

Fundusze Europejskie wspierają rozwój niemal każdej sfery życia społecznego województwa łódzkiego, przeznaczane są również na cele związane z ochroną dziedzictwa kulturowego. Część zabytkowych obiektów Opactwa Cystersów w Sulejowie zaadaptowanych zostało na Cysterskie Centrum Edukacji. Na cele kulturalne przeznaczono budynek dawnego arsenału, gdzie teraz mieści się punkt informacji kulturalnej. Zasadnicza część placówki zlokalizowana jest na poddaszu, gdzie znajduje się muzeum klasztorne. To tylko jeden z przykładów projektów zrealizowanych na terenie powiatu piotrkowskiego w ramach wsparcia z Funduszy Europejskich, które aktywnie przyczyniają się do rozwoju kultury województwa łódzkiego poprawiając jakość życia jego mieszkańców.

 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat