Advertisement
artykuł sponsorowany

Kiedy warto kupić odkurzacz automatyczny?

Czwartek, 23 czerwca 2022
Odkurzacz automatyczny, zwany także robotem sprzątającym, to rozwiązanie zdobywające coraz większą popularność. Mowa o tzw. odkurzaczu samojezdnym, który samodzielnie sprząta mieszkanie. Sprawdzamy, czy warto zainwestować w takie urządzenie. Poznaj jego plusy i minusy!
Kiedy warto kupić odkurzacz automatyczny?

Jakie zalety posiada odkurzacz automatyczny?

 

Pierwszą i najważniejszą zaletą jest to, że odkurzacz automatyczny odkurza sam. Ty oszczędzasz swoje siły i czas. Nie męczysz się, możesz w tym czasie robić coś innego lub po prostu odpoczywać. Zrobić sobie pyszny obiad, obejrzeć ulubiony serial lub wyjść ze znajomymi. Odkurzacz w tym czasie jeździ po mieszkaniu i zbiera śmieci, kurz, sierść zwierząt itp. Szczególnie jeśli jest wyposażony w dobrą aplikację mobilną i umożliwia utworzenie harmonogramu sprzątania. Można wtedy powiedzieć, że jest niemal bezobsługowy. A odkurzanie może zniknąć z Twojej listy obowiązków.

 

Po drugie odkurzacz automatyczny sprząta cicho. To urządzenie, które w porównaniu z tradycyjnymi odkurzaczami, wypada niezwykle korzystnie. Standardowe urządzenia są słyszalne nawet w sąsiednich mieszkaniach. Nie można tego powiedzieć o robotach sprzątających. Ich odgłos jest jednolity i dobrze wytłumiony. Praca odkurzacza nie zakłóca oglądania filmów, snu dzieci czy normalnej komunikacji z domownikami.

 

W przypadku odkurzaczy automatycznych nie ma też ryzyka porysowania podłogi czy paneli, co niestety zdarza się często podczas korzystania z odkurzaczy tradycyjnych. Dobrej klasy model bez problemu poradzi sobie z odkurzaniem różnych powierzchni: dywanów, paneli, parkietu, płytek czy kafli. Mimo że czas sprzątania jest zwykle nieco dłuższy niż odkurzanie tradycyjnym odkurzaczem, to powierzchnie sprzątane są równie dokładnie.

 

Bezdyskusyjną zaletą są niewielkie rozmiary i niska waga odkurzacza. Wiąże się to z niewielką ilością miejsca, jakie zajmuje w mieszkaniu oraz brakiem konieczności składania go po zakończonym sprzątaniu i rozkładania przed kolejnym.

Na rynku znajdziemy także modele hybrydowe, które poza funkcją odkurzania, mają także opcję mycia podłogi, co dla wielu osób jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.

 

Są też i minusy odkurzaczy automatycznych

 

Wiele osób obawia się, że odkurzacz samojezdny może zaplątać się w kable podczas sprzątania. I rzeczywiście może tak się zdarzyć, dlatego przed rozpoczęciem korzystania z urządzenia, trzeba usunąć wszystkie przedmioty, które mogą być przeszkodą dla odkurzacza.

Dobrze jest też mieć świadomość, że taki sprzęt może mieć trudność w orientacji i w sprzątaniu niewielkich pomieszczeń, w których stoi dużo mebli i innych urządzeń. Wtedy lepszą opcją będzie tradycyjny odkurzacz, który jest też tańszy.

 

Podsumowując jednak, odkurzacz sprzątający to urządzenie, które zdecydowanie ułatwia życie - pozwala zaoszczędzić czas i siły, pracuje cicho i dokładnie i można stosować je na wszelkich typach posadzek.


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat