Jazz wjeżdża do Piotrkowa

Środa, 14 lutego 20240
„Jazzowa jazda po Łódzkiem!” to cykl ciekawych wykładów i koncertów wprowadzających słuchaczy w tajniki muzyki improwizowanej. Organizatorzy planują pokazać jak wielki potencjał i radość tworzenia niesie ze sobą muzyka jazzowa, bo jak podkreślają jazz jest sztuką interakcji zarówno zespołowej, ale szczególnie tej interakcji z słuchaczem.
materiały organizatora materiały organizatora

Wydarzenie zaplanowano na piątek (16.02.2024) w Ośrodku Działań Artystycznych przy ul. Sieradzkiej 8. Imprezę w Piotrkowie Trybunalskim poprowadzi dr Marek Kądziela, kierownik Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Łodzi. Wstęp bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona.

W swobodny sposób zaprosimy uczestników dosłownie do muzycznego warsztatu, którym jest zespół jazzowy. Wyjaśnimy co w tym jazzie się w ogóle dzieje, na co skierować nasze uszy i jak tego jazzu powinniśmy słuchać żeby czerpać radość - zapowiadają organizatorzy.

Pierwsza część spotkania będzie audiowizualną prezentacją pt. "Bardzo krótka historia jazzu”, która w zwięzły i obrazowy sposób przybliży ewolucję muzyki jazzowej od jej początków po jazz współczesny.

 

Druga część będzie o tym jak słuchać muzyki jazzowej. W tej części zespół zaprezentuje style i metody wykonawcze oraz przebieg pracy nad repertuarem, prezentując te elementy w zrozumiały dla słuchacza sposób.


Całość zwieńczy koncert złożony z wyrafinowanych standardów jazzowych różnych epok. O godz. 18.00 wystąpią studenci i absolwenci Instytutu Instrumentalistyki Jazzowej Akademii Muzycznej w Łodzi. Marek Kądziela – gitara, Kacper Kazimierski – perkusja, Michał Rutkowski – kontrabas, Julia Oleksa – saksofon. 

 

Impreza organizowana we współpracy z Łódzkim Domem Kultury.

 



Marek Kądziela – gitarzysta , kompozytor, innowator, poszukujący nowych brzmień i wyzwań muzycznych. Laureat licznych konkursów oraz lider uznanych formacji muzycznych. Zapraszany do rozmaitych projektów muzycznych od jazzu przez folk po muzykę współczesną i eksperymentalną. Muzyk aktywnie koncertujący oraz doświadczony pedagog i animator kultury. Absolwent gitary jazzowej oraz kompozycji w The Carl Nielsen Academy of Music w Danii. Posiada tytuł doktora sztuk muzycznych i jest Kierownikiem Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Współpracował m.in. z : Steven Bernstein, Piotr Wojtasik, Leszek Możdżer, Adam Bałdych, Michał Urbaniak, Marcin Masecki, Maciej Obara i wielu innych.

 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

5

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat